Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Luka koliko imaš posejano u bašti,koliko rodi?Jesu li velika ulaganja? :haha: :ppozdrav:
Kojom pločom ideš?
Plac je 35 ari i nazad gde je nekad bila bašta tih zadnjih 30m i dalje zovemo bašta a u stvari tu stoje mašine, kamare, otpadno drvo, to je 38x30m ima mesta
Bude tu i 10 strukova paradajza, 5_6m špalira krastavaca, malo paprika i tako to
Roditelji iskoriste prostor maksimalno

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nikad nisam uzeo novce uvek neka naturalna razmena, komšija 300m od mene ima otpad i tako radimo već 10g
Ja nadjem šta meni treba, on odnese otpad od mene svesku imamo papir sve trpi
Npr sad sam uzeo zadnje felne za rusa, nosač tegova auspuh, neke cevi fi 250 zid 7mm 14m dugačke pravim parking zatrpavam kanal pa da ubacim u zemlju
Uzeo sam i neke armaturne mreže treba neki beton da lijem
I tako mi to godinama, ako uzmem previše onda mu dam pola ovce ili jagnje škart ili nafte
Jbg funkcionišemo i svi zadovoljni


Sent from my moto e5 using Tapatalk
Znam da ti sa njima radis kompezaciju, ali reko mozda znas koliko placaju.
 
Plac je 35 ari i nazad gde je nekad bila bašta tih zadnjih 30m i dalje zovemo bašta a u stvari tu stoje mašine, kamare, otpadno drvo, to je 38x30m ima mesta
Bude tu i 10 strukova paradajza, 5_6m špalira krastavaca, malo paprika i tako to
Roditelji iskoriste prostor maksimalno

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Ja mislio na odpadno gvoždje :haha:
 
Почео да правим шупу за зеленка....јбг хангар који имамо и који је прављен тамо с краја 80тих иако солидних димензија 25х13м има малу висину од свега 3,3м па зеленко немре да уђе у њега...јес челик поскупео, од прошле године...чим нам дали малко боље цене нашх производа, све одмах поскупело....ко вели сада ће сељаци да радеду свашта, чим су дошли мало до парица, па да још више зарадимо, а квалитет тих цеви, катастрофа....
 
Koliko su pouzdani ovi detektori??
Jesenas klipan koji je vozio traktor, zaorao zatezni lanac, fabricki, kupio sam drugi, mala privreda, naravno razlikuje se dosta od fabrickog.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Da sam izgubio zatezni lanac nebi razmisljao uopste ali ovo crtalo mi nije izlazilo iz glave cele zime. Vidi se na slici kako je stajalo okomito, taman da rasece gumu. Detektor sam pozajmio od druga, pistao je ko lud.
 
Da li si obeležio traku gde da ga tražiš ili si pregazio celu njivu? Trazio sam i ja zaoranu celu kutiju sa alatom ali je nisam našao.
 
Ma lako bi nasli, znam od prilike gde je.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Delujebto lako dok ne krenes da šetaš sa tim uredjajem. Mrdas sa njim 1m-1,2m u širinu i polako napred. Ja sam 3xpregazio duž od 500m i ništa. Alat je bio u plasticnoj kutiji sa metalnom zakačkom na kutiji pa je mozda i to razlig sto ga nisam nasao. U svakom slucaju alat i kutija kupljeni novi i gas dalje...
 
Radio sam sa tim detektorom, provjeravao kravu da li je maznula ekser ili tako nesto, ovaj je bio vojni, i imao je tri ranga osjetljivosti, kada se podesi na najosjetljivije ili najjace pistao je na alku na jaslama iako je bio udaljen od nje 1,5 m.
Inace danas navarivao i montirao nozeve na olt-a, nisam mogao da vjerujem da u cijelom jebenom gradu Bijeljini nisam naso nove.
 
Ma znam, ali dok istrpim i one kurtone na granici prodje me volja, sad sam vec skoro zavrsio, ostao mi za sutra jos samo jedan ulagac, da stari noz odnitujem i stavim drugi navareni.
 
Parola snadji se,kad su traktori zauzeti tu je mali zvrk da pomogne
b2cc736cbeb2b9085e504f63657010b3.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh