Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Doručak i ručak ne preskačem.Večeru već dosta godina u nazad preskačem, osim ako sam na nekom slavlju i slično pa nije red da uvredim domaćina i ne jedem ništa.Voće obavezno u neograničenim količinama.
 

Danas se vraćamo skidanju suncokreta, i vreme je doručku.. Jes da sremci u ovo vreme ručaju, al da ga šljiviš ja ne mogu ranije.. A ustao sam u 6h..
Pa tebi je ovo i doručak i ručak i večera.Tri u jedan.Samo još snaša fali.Suncokret može da čeka.
Ja posle obroka mogu samo da legnem.Posle ručka ni moj baba nije radio.
 
Pa kako da se radi bez doručka :D Al doručak ne spremam već ima kafanica u naselju pa se tu doručkuje.I to obilno nebitno dal su jaja i kobaje ili podgrejan gulaš,samo da je jak doručak,ručak isto jak i obavezno čorba,nešto mi nije ručak bez čorbe,ja i u ML-u kad idem preko nosim bocu pa kuvam supicu iz kesice na parkingu :D Sve u svemu izuzetno nezdrava ishrana,al svakako se umire.Gledam komšiju 130 kg više ništa ne jede samo kuniće kaže trnu mu ruke :D
 
Al kad smo već kod ručka,ja do 15 godine što bi rekli kod nas bio "slab na jelu" sve sam nešto izvoljevao.E onda krenuo u šumu da pomažem ćaletu i stricu.A doručak tad za mene noćna mora,kuvana jaja,sir,kajmak,slanina (bela sapunjara) i luk dva dana ja preskačem doručak,drugi dan zelena paprika punjena kajmakom pečena na plotni.Sad su to delikatesi,al tad ni da okusim dva dana dana se vraćao kući gladan,al treći dan jedem samo puca,i ručak isto pečeno pile mada više bila kokoška :D i to sam izbegavao,još u povratku Aj u kafanu i nema da pitaju dete šta će da jede,nego dva kila jagnjetine i dva litra ružice pa ako hoćeš jedi ako nećeš ko te.A sredinom 80-ih još se u šumi radilo na čistu snagu,jedna testera obara,ja sa tesasrkom sekirom krešem grane,al bilo dobro sekirče i onda noćna mora kladara da se metri,dok se obara drugo drvo.

Al zato posle u vojsci odmah sve jedem,dok bilo onih koji su i kad je počelo sranje ostajali gladni :D
 
Seljače iz grada, moram priznati da sam na vrlo sličan način počeo sve da jedem, i čak bih rekao da danas dajem prednost onim starinskim specijalitetima koje sam nekad izbegavao.
Kada se samo setim da se kod nas veći deo čvaraka pretvarao u sapun(baba se bavila tom vrstom hemijskih procesa-kuvala u kazanu). A danas se to prvo pojede..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nemojte to da mi radite :ppozdrav: ,prošle nedelje otišo kod lekara da nemam vazduha kad ono pritisak 95/165/116 otkucaj srca,šećre 10,5,štitna žlezda radi sa 150 km/h.
A sad kad su klanja na pragu mene bacili na sve neke zečiju hranu i dali mi šaku lekova e........................
........................................................................
To sam sebe citirao što sam pre desetak dana


Evo i ja sam preskakao doručak,bilo je kad sam doručkovao uveče u 22.00 i kasnije,pa sad vi vidte :ppozdrav:
 
Seljače iz grada, moram priznati da sam na vrlo sličan način počeo sve da jedem, i čak bih rekao da danas dajem prednost onim starinskim specijalitetima koje sam nekad izbegavao.
Kada se samo setim da se kod nas veći deo čvaraka pretvarao u sapun(baba se bavila tom vrstom hemijskih procesa-kuvala u kazanu). A danas se to prvo pojede..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Čvarci noćna mora,klale se po tri svinje čvaraka na svakom čošku,lepi prvi dan i naredna dva,posle ni kuče neće da jede :D Nije da se nije imalo,ali ti stari ljudi su tako navikli da žive kad se kuva,kuva se kao da će vojska da jede i jedno jelo dva pa nekad i tri dana,kao detetu sve to bilo neukusno,al sad BiH sve dao da opet tako jedem i sad ih razumem,al tad bežiš od ručka kao djavo.

A tek što su znali da piju,ja moje nikad nisam mogao da pratim u piću,sećam se ispraćaja ujutru dušu da ispustim,a matori kao da tek došli.
 
Pa tebi je ovo i doručak i ručak i večera.Tri u jedan.Samo još snaša fali.Suncokret može da čeka.
Ja posle obroka mogu samo da legnem.Posle ručka ni moj baba nije radio.
Fali švalerka sigurno, ženu imam...
Šalu na stranu, verovatno zato i ne jedem kako treba jer mi se posle klope spava a treba raditi pa muka živa.. Moram to nekako korigovati.. Kao ona studentska izjava: od ponedeljka počinjem da učim, ovo mi je zadnja cigara i skini se neću ti ništa..
Nikad taj ponedeljak da dođe..
 
Ja sigurno godinu dana ujutru na prazan stomak iscedim u solju jedan limun i sipam supenu kasiku maslinovog ulja,jedno jutro to,drugo domaci sok od paradajza,trecce jutro surutka,nakon toga dorucak. Obavezno vocna uzina ili badem i lesnik. Rucak na njivi i kuci nije isti,kuci kuvano jelo uglavnom. E sad kad se trosi pivo,taj dan se sve poremeti...
 
Nazad
Vrh