Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Da ,godinama samo dekalb ili ako nestane semena ubacimo 2-3 vreće pionira.
 
Ne znam otkud vam to da sam pedantan ,verovatno nisam ni pouzdan.
Kada bi me neko mučio ,izdao bih sve.
Nisam kao oni u filmovima da im lome prste a oni ćute. ;)
 
Dobro, i med. Svaka čsst, svestrana porodica.
Mislim da ove ramove, izgledaju extra. Pouzdan u radu, a možda lako potkupljiv :haha: ili nizak prag bola.
 
Probamo svašta ,sve bi da se rešimo poljoprivrede ali ....Možda kada ja odem u penziju,normalno ,ako poživim još koju godinu :osmeh:
 
Od juče u 14h do 17h danas. Isprepresovali 130kj. Noć je milina za rad. Bale preko dana 280kg, noću išle neke i do 400kg. U proseku 320kg težine. Vlaga slame preko dana 3% noću vlaga u proseku bila 13%. U proseku 6 do 7bala na lananc, 1800 do 2000kg slame po kj. Slamu smo prodali bioenergani. Presa je stvarno nešto neverovatno.
cb3002a578007b0124ae8852e133a837.jpg
b7e203d5aeac9fbac181f1cb471887cd.jpg
acca8813c3926ebf44ade1515f85ff31.jpg


Sent from my S60 using Tapatalk
 
Probamo svašta ,sve bi da se rešimo poljoprivrede ali ...
Кол'ко сам овде на форуму, видим да сте комплетно нека "ренесансна фамилија" - сваки од вас је неки "л' уомо универсале". Чекам још да се по'фалиш какву сте младину торту наместили за свадбу у комшилуку. ;)
 
Просто.

Видим да ти имаш свој хоби са којекаквим квалитетним алатом кога налазиш којекуде и враћаш у живот.

Прошле године си показао фотке кованих ограда за ентеријер које је направио твој син, јер се заинтересовао за то.

Данас помињеш сина који је почео да се занима пчелама.

Речју - сви сте свестрани у фамилији, а такву свестраност су у време ренесансе тадашњи филозофи назвали "универзални човек" (на италијанском оно "л' уомо универсале"), док су такве људе из епохе ренесансе касније назвали "ренесансним људима".
 
To sam donekle razumeo ali ovo za svadbu u komšiluku ?
Bila bi dobra svadba ali je zbog korone bila "umanjena" .Komšija se prošle godine oženio.
 
To sam donekle razumeo ali ovo za svadbu u komšiluku ?
То за торту је наставак линије свестраности фамилије - типа "Ево пробали смо да правимо и торте, па нам је лепо успело и сад нас комшије питале да им правимо младину торту за свадбу".

То ти је нешто попут онога када се по селу распитујем ко озиђује и бетонира плоче на септичким, па ми људи помену једног човека. Распитам се ко да ми обори неки стабла која су између две зграде, а чујем поново име тог истог човека. Па онда питам кога бих могао да ангажујем да ми презида неки зид до комшије, а онда чујем, погађаш, име тог истог човека. И када је тип дошао да ради септичку, ја му поменем ову причу и питам "Добро, кажи ти мени да л' месиш и торте по наруџбини!?" :)

P.S. Да сте имали свадбу у комшилуку наравно не знам - само сам претпоставио да би могли да имате посла и таквим поводом.
 
Nazad
Vrh