Ćurke i način njihovog držanja

Svaka cast Fikrete, ako su nabavljeni 10.04 onda su morali vec biti stari msec dana i zato su toliko nagurali.:ppozdrav:
 
auu kakvi curani pa moj danas punio 14 nedelja, a uopste nije ovakav, ni blizu....
DUSKO znaci da hranim curke trojkom do 18 nedelje..:haha: pa onda cetvoka do kraja:haha:kako ti radis....:ppozdrav:
 
auu kakvi curani pa moj danas punio 14 nedelja, a uopste nije ovakav, ni blizu....
DUSKO znaci da hranim curke trojkom do 18 nedelje..:haha: pa onda cetvoka do kraja:haha:kako ti radis....:ppozdrav:

Najverovatnije si pomesao moj i Grujanov post. Gruja je pisao kako hrani, a mozda sam i ja ali davno. Ako bude cetvorka neznatno jeftinija od trojke ici cu sa trojkom do klanja kao i prosle godine. Moji su jeli jedinicu dva meseca ( falilo dva dana ) I sada tuku CU-II granule. Na trojku cu preci sa tri ipo meseca starosti.:ppozdrav:
 
Svaka cast Fikrete, ako su nabavljeni 10.04 onda su morali vec biti stari msec dana i zato su toliko nagurali.:ppozdrav:

Hvala Dusko...tako je ja kad sam ih dobio bili su stari mjesec dana ...hranio sam ih granulama dvojkom onoliko sedmica koliko stoji u uputstvu a potom sam presao na trojku...neka su holandska rasa i stvarno sam prezadovoljan sa njima...danju budu vani u boksu koji sam napravio od paleta...najvole granule,a pomalo jedu salatu ,blitvu ...i sve ono sto usadimo u kantu sa vodom onako sa korjenom pa izgleda kao da je u basti...puno vole tresnje opale na pjesak...nabavio sam i 5 malih 10 juna...stare su bile 3 sedmice...ovi odrasli curani puno vole ljude i prate me na svakom koraku kad su na slobodi...zanima me da li je potrebno da ovim velikim dajem jos vitamine ili AD kapi...
 
@fikret
Ma koji vitamini, vidis i sam kakvi su. A u tom zelenisu sto dajes zastupljeni su skoro svi vitamini.:ppozdrav:
 
FIKRET stvarno odlicni pimerci, oni bi rebali da imaju negde 4 meseca onda....ti si ih i dosta rano uzeo...DUSKO moguce je da sam se preso, mahinalno, no nebitno...ma ja reko da vidim kako vi hranite, nije bitna razlika u cenu,ako ce trojka dati bolje rezultate, mogu i ja s njom da teram do kraja, nego mene brine to, sto na dzaku pise da sadrzi kokcidiostatik MADURAN 5mg/100g tako nesto valjda...pa reko ako nesto treba da se urgentno prikolju zbog infarkta, lomova, ili necega na tu foru...da nemoram da ih prociscavam...mada ja mislim da je taj kukuruz, i koprive koje jedu, na neki nacin, vec preciscavanje:haha::haha:? sta vi mislite :haha:?? :ppozdrav:
 
@jovanips
Druze moras onda zavrsiti sa CU-IV u njemu nema kokcidiostatika. Moraju da se ociste od njega. Mozes ti i sa trojkom, ali moras je prekinuti desetak dana pred klanje ( ako sadrzi kokcidiostatik) i tih zadnjih 10 dana mozes sa cistim kukuruzom i travom. Uostalom ima jos dosta do klanja, samo neka one ruckaju i neka napreduju.:ppozdrav:
 
Hvala Dusko...tako je ja kad sam ih dobio bili su stari mjesec dana ...hranio sam ih granulama dvojkom onoliko sedmica koliko stoji u uputstvu a potom sam presao na trojku...neka su holandska rasa i stvarno sam prezadovoljan sa njima...danju budu vani u boksu koji sam napravio od paleta...najvole granule,a pomalo jedu salatu ,blitvu ...i sve ono sto usadimo u kantu sa vodom onako sa korjenom pa izgleda kao da je u basti...puno vole tresnje opale na pjesak...nabavio sam i 5 malih 10 juna...stare su bile 3 sedmice...ovi odrasli curani puno vole ljude i prate me na svakom koraku kad su na slobodi...zanima me da li je potrebno da ovim velikim dajem jos vitamine ili AD kapi...

Primerci su Vam zaista prezentativni. Iskustva pokazuju da su najbolje ćurke kupljenje u vreme kada počinje proizvidnja, dakle, mart ili početak aprila, sve zavisi od farme do farme.

Što se tiče AD3 vitamina Obavezno. Svrha davanja Ad3 vitamina je jačanje kostiju, naglo napredovanje zahteva čvrste kosti da bi mogle nosti težinu jer razvoj kostiju ne prati razvoj mišićne mase.

Doza AD3 vitamina; 12 kapi na 2 litre vode. Ponavljajte na svakih 10 dana . Nekoliko dana pred klanje ne morate davati vitamine.
 
Hvala Visnja.. istog sam misljenja...treba jacati kosti posto su svakim danom veci...
Jovane oko 5 jula imat ce 4 mjeseca...
Ova jadna curka je pravo u problemu..Oko nje se sepure po cio dan a ona jadna trazi spas tako sto vecinom legne...
 
@ fikret,
nisam pratila Vaše postove, ne znam da li imate iskustva sa držanjem ćuraka do sada?

Ćurku izolujte ako imate uslove jer će je ćurani izgrebati i bataci će biti neupotrebljivi od podliva i ogrebotina.
Ćurku za dve nedelje možete slobodno zaklati jer će ona za 4 nedelje početi da nosi jaja, onda napretka nema, samo će kalirati.
 
Prvi put drzim curke i ovaj forum mi je pravo pomogao...zahvalan sam svima.Za sada se curani samo udvaraju ali ipak uskoro cu morati odvojiti curku...
 
@fikret
Druze kada udjes u ogradjeni prostor gde su curke i ako curka ne bezi nego stalno lezi i kada je nogom pokusas da pomeris, znaci da je polno zrela. Onda ti nema druge nego joj sataru za vrat.
 
Hvala na savjetima...ovaj video klip je nesto fantasticno i drago mi je da to imamo u nasem okruzenju...evo par detalja iz mog dvorista...jednostavno i prakticno....
 
Poslednja izmena:
IMG]http://i56.tinypic.com/23lxjqt.jpg[/IMG]

ogifsg.jpg
 
Nazad
Vrh