Ćurke i način njihovog držanja

Ove godine sam dobila veterinarsku preporuku da dajem dezinfekcijans u vodu za piče da bi se sprečio razvoj bakterja prenošenjem "sa kljuna na kljun" kroz vodu za piće.
Malo sam pročitala sastav način uoptrebe, lek je VEZEMICYN D, pakovanje je od 20 gr, praškast ( meni nekonforan), skup jer bi se morao uvek davati, te sam ga odbacila bez eksperimenta, posebno jer sam pročitala da je potrebno vreme karence ?! Dakle bez toga!
@Visnja
Curici u pravu ste ne smeju da se hrane pilecom jedinicom. U P-I je zastupljen kokcidiostatik. Vrsta kokcidiostatika ima oko 20 i samo je jedan opasan za curice, a posto ne znamo koji je mesaona stavila u pilecu jedinicu NE BI TREBALO curice hraniti sa P-I. Veterinari odredjuju vrstu kokcidiostatika i njihovo doziranje u smesama. Smesa za koke nosilje je po licno mom misljenju opasna za curke zbog veceg postotka krede u smesama. Vezemycin d je lek koji deluje na digestivni trakt zivine i daje se iskljucivo na preporuku veterinara.
@ Duško 58, verujem da ste dobro razumeli šta sam napisala u prethodnom postu : )

Ne samo hrana, nepreporučljivo je držati istivremeno piliće i ćuriće u istom objektu, pa i razdvojeno!
Mada, znam ljude koji ih drže zajedno, i hrane istom hranom, ali to rade na sopstveni rizik.
Znam dosta primera kako ljudi drže ćurke, od nemarnosti, loših uslova, tretiranja antibioticima, lečenju napamet direktnim ubrizgavanjem u grlo antibiotika I grupe.
Znam ženu koja mi je klala ćurke, i ona godinama drži ćurke i piliće, ali više za prodaju ( za razliku od mene), kojoj su uvek ćurke problematnične, bolešljive, lečene, ima veliko uginuće svake godine.
Prošle godine sam bila šokirana kada mi je pričala da je nabavila ampule Gentamicyn sulfate ( dobila od med. sestre) i ušpricavala je u kljun ćuranima, sačekaće, kaže, da ozdrave(?!) ima mušterije(?!).
Isti dan mi je pričala da je već zaklala ćurana, pri izdisaju, koji je pao, poplavio i zapenio (?!)
Njena konstatacicija je bila "Infarkt"(?!) !
Moja saznanja su da prilikom infarkta organizam u momentu luči štetne toksine i da je takvo meso neupotrebljivo!
Zašto pišem sve ovo?


Hoću da kažem da ne brinemo svi na isti način o ćurkama, pilićima, pa ni sopstvenoj deci.
Nisu svi uzgajivači dovoljno savesni ( edukovani), niti se pridržavaju nekih pravila, posle im je "đavo kriv" kada imaju probleme prilikom tova, ili uginuće.
 
Ma Visnja vidis da vlada opste rasulo....ta zena onda nije normalna, mada mozda i jeste, jer sigurno nije ona pojela tog curana, nego bog zna cija deca...sto se infrakta tice, ja sam cuo da moze da se zakolje curka koja dozivi infarkt, sve dok se neukoci, kao kad se ukoci, onda vise nije za konzumaciju, mada mozda i to prodaju....zato mi imamo nase, i nebrinemo:cvetic:
 
@ Visnja
Samo takvi kao sto je ta doticna, skoro uginulu curku proda po bagatelnoj ceni, samo da ode pa postenom svetu rusi cenu. Bilo ko ili bilo sta ako se odgaja mora mu se posvetiti puna paznja i briga pa ni rezultat nece izostati. A o torturi zivotinja lekovima od strane laika i nestrucnih lica mogu da kazem samo da bi trebali i sebe isto tako uspesno da lece, a ne da idu kod lekara.. Sigurno znate moje misljenje o njima.
 
Evo malo i slika mojih ćurana

Prvo kad su došli početkom maja
34520756.jpg


Pa klopa u većem boksu
19084166.jpg


Gužva ispred kapije ... ne, ne čekaju ulaz na koncert Amy Winehouse , nisu baš tolike ćurke, već samo pred popodnevnu šetnju ....
87465083.jpg


Šetnja ...
38731701.jpg


Do oktobra biće još bolje..
43405583.jpg


I na kraju odmor, uz nadzor tatine vredne pomoćnice
15211819.jpg


:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Hvala, treba da imaju dva i po meseca. A što se hrane tiče Jovane ...:osmeh: ...


Morao sam da prepravim post, izvinjavam se , odgovoriću ti na pm.

:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
hahahah, pa sta sad reklamiram..:sta: to je samo prilog, mora o necemu da se prica, vidim stranica zacutala, pa da uzburkam atmosveru:ppozdrav:
 
Pa dobro, sta je sa ovom nasom ekipom? Nigde nikoga. Moje curke presle na CU-II granule i fino to ide. Imam ipak 3 curana i 4 curke. Jedna curka me tangira stalno mi prelece preko ograde. Inace sve kane koje su blize ogradi, a mogle su da ih dohvate su unistene. Kada slikam okacicku sliku.:ppozdrav:
 
hmmm, kako onda ja sad prelazim na cetvorku, za nekhi 10 dana, jel sam to ja neso pozurio:haha:ili su moje cuke starije:haha:? sutra pune 14 nedelja...inace dnevno ode oko 700gr.koncentrata, 1kg.kukuruza, vise vole kukuruz od koncentata, neznam sto:haha: i ode jedno dve serpe pune koprive, deteline....:ppozdrav:
 
Pozdrav svima..ovo su moji purani nabavljeni 10 aprila ove godine...stari oko 15 nedelja...hranim ih 3...granulama...
2wodlpx.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh