ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
sta mislite koliko su hranljivi oni iz srednje grupe?ja sam cuo da su kasni naj bolji?
 
Evo slike ZP 684 ULTRA sejano 29. aprila...

2441c2f.jpg


Klipovi nasumično odabrani, od dva na stabljici uzet veći.
Nije svuda najbolje uspela oplodnja a i ptice se naveliko trude...
Svaki klip ima po 16 redova zrna.
 
Pozdrav svima, ja godinama sejem ZP 599 hibrid je veoma otporan na susu ima uglavnom 18 reda.Mi ga polivamo kad je velika susa kao ove godine nema puno po dva klipa i veoma je krupan.Neznam koje su prednosti 684 u odnosu na njega jer ga nisam sejao kakva su vasa iskustva jer ima kasniju vegetaciju od 599 posto je kod mene planinski kraj.
 
Za planinski kraj i treba sejati hibride do FAO grupe 500 a posto si zadovoljan sa hibridom ZP599(nesto stariji ali odlican hibrid)treba da se drzis one Coline devize"ja tu nista nebi menjo".
 
Pred setvu moj ,,tata" me ubedi da posejemo i 677 na 1,5-2 ha.Kaze da je pre 25 godina imao prinos 14t/ha.
Bio sam skeptican al ko velim neka mu.Boga mi sad najvise obecava,naravno necu ocu da priznam.:haha:
 
Ha,ha ne bas uvek.
Inace moj otac ima teoriju da uvek treba ici na maksimalnu agrotehniku(ulaganje).
Sejemo 80% domace hibride i veoma smo .Od ZP hibrida imamo jos 684 i dobar je.
Vidim da ovde dosta hvale 606 i 666 koje cu probati sledece godine.
Mislim da bi drzava trebalo da pomogne istrazivacki rad domacih semenskih kuca!:ppozdrav:
 
Danas sam dosao sa odmora i isao sam malo da obidjem useve.Kakva je godina i koliko je malo bilo padavina ja sam prezadovoljan.Evo i jedne slike sa klipovima kukuruza i naseg repera za poredjenje-flase "lava".S leva na desno su hibridi ZP341,434,505,600,606,666,677,684
2j5mer7.jpg
 
Morao sam popiti jos jedan Lav da napravim i ovu sliku
23ljcdx.jpg
ZP505 i ZP666 imaju po 18 redova,ostali po 16.Sutra cu postaviti slike ogleda ZP hibrida koji se nalazi na putu Ruma-Indjija pa ako nekog zanima moze pogledati.
 
Zp 505 sejan 16.04


Zp 684 sejan 16.04
P8080025.JPG


P8080026.JPG

klipovi i jednog i drugog hibrida za sada su podjednake težine 340-350 grama.
 
Ala imate dobre kukuruze.Ova godina vam je krenula lose,poplave oranja proletnja,ali posle je islo sve lepo koliko mi se cini!
 
Axa, mislim da tako i u preporuci piše! 505 mi je stvarno extra hibrid, dobar kao karton vinjaka! Ranije dođe i imam dovoljno vremena da zaorem ostatke, spremim za setvu pšenice! A 684 je kasniji, rodniji hibrid, kojeg nemam.....bar ne ove godine.
 
Juče slikani ZP kukuruzi:
2dvu1bk.jpg

Sa leva na desno: 341, 434, 505, 606, mala flaša od Rose, 666, 677 i 684.
 
@Branko
Rosa nije u duhu merenja. Ne mozemo sad da ocenimo spram te nove mere kakvi su kukuruzi :cool:
 
Nazad
Vrh