ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Tolerantan jeste, ali ima prag tolerancije... Inace, noviji ZP hibridi mi se sve vise i vise svidjaju. Ova godina, po svoj prilici susna, ce biti pravi test.
 
Ja sam sad isao malo do moje njive da ohladim mozak malo na motoru,ja sam zadovoljan kakvi su vec su formirali po 2 klipa,nadjoh jedno stablo sa 4 klipa,ovi do druma imaju podgorelih listova pri zemlji 1-3 kako koji,u njivu mi se nije ulazilo,okacicu i snimak kasnije dok se uploaduje.
 
Jedne godine sam sejao zp580
U toku formiranja klipova skoro svaki je imao po dva,a bilo ih je i sa 7-8
Gde su se formirala dva klipa tu je za branje bio 1 a gde se formiralo po 4,5...7,8 tu je na jesen bilo po 2 klipa.
 
od tog 580 nije bilo goreg kukuruza za branje.
ljustika keri narep, a dok ih pokidas letnji dan do podne.
dlanovi bride do iduce berbe.
 
Ako u istim uslovima jedan podgoreva a jedan ne onda je do primenjene agrotehnike.
 
mislim da dubina sejanja sada nema nikakve veze dubina je važna za nicanje a sada mu santimetar ili dva dublje posejan neznači jer je to posejano seme istrulilo odavno ali mu količina đubriva igra ulogu kada nema đubriva onda više crpi vode koje sada nema i da bi nekako opstao on odbacuje dojnje listove
 
količina raspoloživog fosfora je vrlo bitna. od nje zavisi razvoj korenovog sistema.
 
Od 9-10 ,dok još nije bilo pretoplo ,išao sam da pogledam neke parcele koje nisam odavno video.Na tu stranu su i dva ZP hibrida.

ZP 684

P7010015.JPG


P7010013.JPG


P7010012.JPG


P7010014.JPG

i ZP 505.
10-ak redova pored lucerke izgledaju ovako

P7010024.JPG


P7010019.JPG


A ostalo je solidno

P7010021.JPG


P7010020.JPG
 
Ogled ZP kukuruza. Setva 30. aprila. Zaorano 200kg/kj NPK i prilikom setve usejano u redove 100kg/kj UREA.
35aotfn.jpg

2mwc6xj.jpg

20a2exg.jpg
 
Nazad
Vrh