ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
@srdjanzorz
Pozivnica ce te cekati na ulazu u Institut,takodje i za sve ostale sa foruma koji zele da prisustvuju danu polja.
@pidikanac
Postoji valjda i kod privatnika slobodan dan.
 
Čini mi se da je u 11 sati.

Inače da kažem samo to da se ZP 684 jako dobro drži, s'obzirom koliko dugo traje ovaj suvi period.
 
I kod mene zp684 dobro se drzi.Posejan je na 26cm,20aprila i nije bilo dobro nicanje a sad je ispalo da je bolje sto je redji.Danas sam uzbro klip,tezak je 420g,kad je okrunjen,zrna je bilo 330g a cokov 90g.Jos je dosta vlazan pa nije pravi pokazatelj ali trebalo bi da bude nesto,na ovu nepovoljnu godinu.
 
Pozdrav svima juce u Senti odrzan dan kukuruza i tamo sam prvi put sada video od zp hibrida 555 jako mi se svida sto ima lepu crvenkastu boju i lepe klipove.Dal je neko posejao ovaj hibrid i kako se pokazao.Dal se bere lako?:ppozdrav:
 
@kanalas robert
Ja imam posejan ZP555 na povrsini od 5kj,evo par slika
27ya00.jpg
s4rtw2.jpg
vo1kk4.jpg
2qxnfno.jpg
vhqhbm.jpg
 
To je hibrid najnovije generacije Zp hibrida,imao sam ga u ogledima poslednjih nekoliko godina i uvek je bio dobar,ove godine je prvi put u prodaji,predvidjen je kako za berbu u klipu tako i za kombajniranje u zrnu(brzo otpusta vlagu),ima jako kvalitetno zrno,visok prinos i kao sto vidite jako je tolerantan na susu.Idem da izmerim tezinu ova tri klipa od kojih jedan ima 20 redova zrna a dva po 18,rezultate postavljam kasnije.
 
Rasa02 svaka cast dobro izgleda i puno obecava sledcegodine kod mene ce biti posejan na jedno 10kj za branje u klipu.Na koji razmak je sejan?
 
10xy0r9.jpg


Zainteresovane kolege neka mi se jave na PP da napravimo spisak za posetu Institutu za kukuruz.
 
Ja sam spreman k'o zapeta puska,javilo mi se 10 ak kolega sa foruma da ce doci,ocekujem lepo druzenje:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh