ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Upravo tako, kolega Topaloviću.
I meni se najviše sviđa taj 505.

Rosa mi je bolja mera nego Lav flaša.
 
Sutra popodne ako stignem i ja cu da ga merim spram flase,nisam dugo pa da malo merim masu,masu okrunjenog,cokanja i ostalo sto ide.
Vidim da je do druma bas dosta podgoreo.
 
Gledao sam ovih dana ogled ZP hibrida u našem selu.Ovaj ZP 505 mi uopšte ne liči na onog iz ogleda.Višlji je skoro za duplo .
 
Odrzava se u krugu Instituta za kukuruz u Zemun Polju svake godine pocetkom septembra meseca.Jako je interesantno videti veliku koleciju hibrida posejanih u jednom ogledu.Ako ima jos zainteresovanih mozemo se organizovati pa napraviti neko druzenje.

@kiraj
Svaki hibrid ako ima previse vode i hrane moze da premasi svoje "dimenzije"iz kataloga.Seti se kako je bilo prosle godine,svi hibridi su bili izuzetno visoki.Ocigledno je da se i sa ovim kukuruzom nesto slicno desilo.Imao je odlicne uslove pa je tako izdjikao.
 
14v0hfc.jpg


9glls1.jpg


dva prosečna klipa su teška 660g a zrna sa ta dva klipa 480g vlaga -nepoznata ali za 20 dana se može brati
pred usev suncokret pošto je zemlja u zakupu uzeta je poorana tako da osnovnog đubrenja nije bilo samo je bačeno 330kg /h uree predsetveno pošto je 684 ultra prskan sa fokusom i calitom ali je dobio i grada ali sve u svemu ja sam zadovoljan
 
Duzan sam da obavestim da sam danas skinuo ZP Albatre,vlaga 11% dogovor da je to JUS,primese izmedju 6-7,prinos 3360kg/h... JUS 1800 k.j mozda koje kilo preko ali to je to...Zadovoljan i vise od toga,bez grama djubriva,prehrane ili bilo cega...Prskan od sirka 2 puta Kletox i pre nicanja Acetohlor+Terbis,njiva cista ostala...
 
@pidikanac
I pored svih vremenskih nepogoda koje su snasle kukuruz tvoj ZP684 ultra izgleda odlicno:bravo:

U sledeci petak 09.09.2011. u krugu Instituta za kukuruz u Zemun Polju se odrzava tradicionalni dan polja ZP hibrida.Ko je zainteresovan da ide u posetu Institutu neka se meni javi na PP ,vredi otici i videti na licu mesta jedan pored drugog na desetine hibrida kukuruza,od onih starih proverenih hibrida do najnovijih hibrida koji ce se tek naci u proizvodnji.Posle obilaska polja-druzenje uz ice i pice.
 
@Srdjan Zorz treba pozivnica mada nije striktno nama niko nije trazio lane ali je po pravilu obavezna,a za dalje znas i sam sta bude kad dudjes u tako domacinsku kucu.
Dobra stvar je sto njive sa prinosima rade tog dana i svako ima pravo da pogleda na vagu koliki je prinos i da gleda dok se razuna,a tu su u krugu izlozeni svi hibridi ima covek da se naseta dok ne obidje sve hibride,ali vredi.
 
Nazad
Vrh