ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Šteta što ove parcele nisu pored puta ,mogle bi da dobiju table.
ZP 505



ZP-684
P7060024.JPG


P7060029.JPG
 
Poslednja izmena:
Nisam smeo danima, a bolje da ni danas nisam otisao. Kod mene je 434 opasno nastradao. odmah preko puta njega N01, i 3381, su za nekoliko svetlosnih godina bolji. Posejani istog dana, isto djubrivo, isto prskani, sve isto, cak je i u pocetku 434 izgledao najbolji, i to negde do juna. A danas, em je manji, tj kao da je stao, a o klipu i da ne pricam.
 
@marko22
"Odmah preko puta" moze biti jako velika razlika u kvalitetu zemljista a to moze mnogo da utice u ovako stresnim uslovima.
@kiraj
Fenomenalno izgleda 505!
 
Pa put ima cela 3 metra. A na pocetku je u porastu bio veci. Srecom, dao sam mu sansu "samo" na 2ha. Bilo bi zeznuto da sam vise posejao. Videcu jos prinos, ali nisam siguran da i dalje ima sansu kod mene
 
Danas sam malo razgledao klipove ZP hibrida. Svi koji su FAO 600 imaju po 18 redi i skoro potpuno su oplođeni, tj nađe se do 5 neoplođenih zrna na klipu, što je s' obzirom na one silne vrućine jako dobro.
 
ZP 505 ,klipovi tanki ali dugi





Još je mlad ali izgleda dobro oplođen.
 
Kad izmerimo znaćemo.Imam još na jednoj parceli isti dekalb malo kasnija setva +jedna dobra kiša više.
 
Evo mojih ZP kukuruza sa ogleda s leva na desno idu 341,434,505,606,666,677,684,735.Meni su najlosiji 434 i 735(posto je najkasniji mozda mu treba jos vremena da poraste klip ali cisto sumnjam,ni 684 nije poseban) ali mi se posebno svideo 341 a licno sam bio protiv njegove setve i sada se u opste ne kajem sto smo ga posejali(mesavina 341 i 505),606 i 666 su standardno dobri kao i prosle godine,dok bi 677 mogao biti i bolji u donosu na bracu.

2dri1r8.jpg

4j0poi.jpg

2uzdl6a.jpg
 
Pre pola sata sam dosao iz obilaska i mogu reci sve pohvale za 684 ultra. Fantasticno izgleda, klip je dosta duzi od Asa 72 i ne fali ni jedno zrno u klipu. Namera mi je da ga adaptiram ako bude do 20 vlage. Ako neko ima iskustva s tim nek mi javi kakva je bila vlaga prosle god.
 
pa ja sam i prošle godine govorio da je super kukuruz evo i ti potvrđuješ ja sam ga brao u klipu i imao je malo veću vlagu mada su kod mene prošle godine svi imali veću vlagu
 
@rasa 02
vidim da dobro poznaješ ZP hibride.U pitanju je 505
Da li mu je tako dug i tanak klip osobina ?




 
Hibrid nove generacije ZP505,samo na oko deluje da ima tanak klip,medjutim on ima izrazito tanak cokanj(oklasak)sto se na slici kolege Kiraja i vidi i sa 16-18 redova zrna postize fantasticno dobre prinose i ima jako kvalitetno i lepo zrno koje jako brzo otpusta vlagu.
 
Nazad
Vrh