ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ljudi sumnjivo mi je bilo jer stvarno je jeftino u poredjenju sa onim sto sam procitao u temi.
Aj da je bila samo ta jedna u prodavnici, pomislio bi da ne zna al su troje bili. Neko bi reagovao da je bila greska.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

TO ti je lako proveriti ako Ti je bilo sta sumnjivo.Lepo im trazis veliku deklaraciju i tamo mozes sve procitati:eek:d kada je seme,ko ga doradjuje,kolika je klijavost,energija klijanja,...Ako nece da to daju na uvid(sto su obavezni)lepo pozoves inspekciju ili predstavnika Instituta za taj kraj :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Jel se ne moze lako odstampati deklaracija ?? :sta:
Sad da odem u off...kod nas su tako pravili semesku psenicu,samo biras koju hoces etiketu... :udri:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Lako je to proveriti,samo pozovite predstavnika Instituta za taj kraj i nema problema :cao:.Moguce i da je sve OK iako je niza cena,ljudi se mozda odrekli svoje marže pa prodaju jeftinije :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Не мора да се ради о "мувању". Већ сам писао у теми о цени семенског кукуруза - купио сам прошле године, сасвим легалан, у апотеци са фискалним и осталим чудесима, по великопродајној цени без ПДВа. Како, зашто, појма немам, али је семе било оригинално из Француске, клијавост и принос одлични. Шта је фора :sta:?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Danas u Vrscu kod jednog prijatelja u poljop. apoteci bas smo pricali o toj ceni (2600) din. za Zp hibride pa mi covek rece da najverovatnije ce biti ta cena po jednoj vreci od 25000 jedinica.
Tako da ovo u B.N.Selu sto sam video izlozeno vise mi nije sumnjivo.
Nema zurbe u kupovini Zp i Ns semena jer do Aprila bice povoljnije. :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Peet je napisao(la):
Nema zurbe u kupovini Zp i Ns semena jer do Aprila bice povoljnije. :cao:
То сам више пута поновио - да сам већ некоико година уназад, у фебруару направио списак пожељних хибрида (оне које хоћу и оне који могу да буду - јер имам само 12 ланаца за кукуруз), а семе купујем тек 10-15 дана пред сетву, и увек купим по најповољнијим ценама.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

То сам више пута поновио - да сам већ некоико година уназад, у фебруару направио списак пожељних хибрида (оне које хоћу и оне који могу да буду - јер имам само 12 ланаца за кукуруз), а семе купујем тек 10-15 дана пред сетву, и увек купим по најповољнијим ценама.

Imas pravo Ivane ali znas da kad kod dalaze na prezentacijama sviraju stalno kako treba sto pre kupiti jer ce nestati sa trzista, a i desilo mi se to u par navrata.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Problem je sto na taj spisak zelja stavimo jedno seme a u prodavnici ostane drugo i nista vise nije problem.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

sto se tice hibrida za silazu ni jedan nije kao zp 735 na 3 lanca imao sam 65 zmajevki sejao sam ga na 19cm inace njiva je turbo natorena stajnjakom.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

kifler je napisao(la):
sto se tice hibrida za silazu ni jedan nije kao zp 735 na 3 lanca imao sam 65 zmajevki sejao sam ga na 19cm inace njiva je turbo natorena stajnjakom.
Gresis druze, probaj LG Alicunde, da vidis sta je kukuruz za silazu.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ta mante se kermesa i alikunde ovo je ZP hibridi tema
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

E dobro je Sakuljan da im je neko rekao :cao:.Ako se njima ne svidja neka traze drugu temu a ne da stalno kvare ovde raspolozenje svima :ppozdrav:
@cika jova@kifler
U pravu ste,nema boljeg i hibrida sa vise mase od ZP735:ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

To je hibrid najnovije generacije ZP hibrida za silazu i za berbu u klipu,zuban sa 16-18 redova jako kvalitetnog zrna,visina biljke 290cm,masa 1000 zrna 390 gr.Nesto je raniji od ZP735(nekih 10 ak dana)takodje je odlican za silazu. :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Oba su FAO grupa 700 s'tim sto je ZP735 najkasniji hibrid te grupe a ZP758 najraniji,taman su u tih 10-ak dana :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh