ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Pre nekoliko dana sam kupio zp684 i zp666 po ceni od 2560 din po vreci za 25000 zrna poljoprivredna apoteka dramil u Adranima.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Sejao bih neke od ZP hibrida ali mi oni sami to ne dopustaju iz razloga sto pakuju frakciju od 6.5-11 mm dok NS hibridi imaju od 6.5-8.5 i od 8-11 mm sto je za mehanicku OLT sejalicu koju ja nazalost jos uvek koristim bolje. Zasto je to tako i da li je veliki problem da i oni selektiraju seme na ovaj nacin stvarno neznam. Ili misle da svi u srbiji imaju pneumatske sejalice?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

I ZP Institut kalibrira seme kao i to seme od NS instituta sto si video,moguce je da si naleteo na neku partiju semena koja je tako kalibririna od 6,5-11 mm ali je uglavnom podeljeno po frakcijama 6,5-8 i 8,5-11mm :cao:.Pogledaj jos u nekoj drugoj poljoapoteci :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ako ne nadjem ZP505, koji hibrid preporucujete iz fao500 da moze i za branje u klipu i krunjenje na njivi?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ralekiraj je napisao(la):
Ako ne nadjem ZP505, koji hibrid preporucujete iz fao500 da moze i za branje u klipu i krunjenje na njivi?
Jesi probao preko clana rasa02?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Mislim da ima jos nesto tog hibrida u prodavnici,nazovi 011/37 54 992 ili 062 888 6150 mozes ili otici do Zemun Polja ili naruciti brzom postom :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Raso zvao sam opet prodavnicu u Zemunu jer jos mi nije stigao 684 ultra i rekli su da kao oni salju samo subotom i negde u utorak ili sredu da ocekujem posiljku. :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Provericu u ponedeljak sa sefom prodavnice,rekao mi je onaj dan da Ti je poslao seme ali posto im je neverovatna guzva moguce da je doslo i do neke zbrke.Cucemo se u ponedeljak :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

rasa02 je napisao(la):
Provericu u ponedeljak sa sefom prodavnice,rekao mi je onaj dan da Ti je poslao seme ali posto im je neverovatna guzva moguce da je doslo i do neke zbrke.Cucemo se u ponedeljak :ppozdrav:
Meni se javljala neka zena na tel. pa mi je rekla to sto sam naveo. U svakom slucaju hvala i videcemo pocetkom sledece nedelje sta se desilo. :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@milos dt
ovo sam postavljao vec nekoliko puta ali evo ponovo:
t7l7r5.jpg
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@KR
U medjuvremenu si i Ti postavio ovu sliku,da se ne ponavljamo uredi to.
Napomenucu samo da su svi hibridi kukuruza sem silaznih tretirani insekticidom Imidor,znaci nema doplate :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Kako je moguce da je isto to seme jeftinije u nekim poljoprivrednim apotekama nego u institutu ja platio vrecu 2560din tretirano imidorom.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

dragan69 je napisao(la):
Kako je moguce da je isto to seme jeftinije u nekim poljoprivrednim apotekama nego u institutu ja platio vrecu 2560din tretirano imidorom.
Pa institut daje odredjen rabat apotekama..e, sad od volje je apotekama ako hoce da smanje, ili se odreknu tog rabata....
 
Nazad
Vrh