ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ZP 505 za berbu klipa? ima li ga u prodaji?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ZP hibridi su se pokazali odlicno kod nas u Sumadiji, kod nas se ubedljivo najvise seju. Sto se tice ostalih hibrida, pogotovu stranih, stvarno neznam nikoga ko ih seje.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@dragan18
Naravno da ima u prodaji ZP505,imas na prethodnim stranama cenovnik ZP hibrida al ajd za tebe da ponovim.Po cenovniku ZP Instituta za kukuruz ZP505 kosta 3190,00 din po setvenoj jedinici od 25 000 zrna.Kupovinom semena u prodavnici Instituta koja se nalazi u Zemun Polju dobijate seme tretirano insekticidom IMIDOR po istoj ceni,znaci potpuno besplatno :ppozdrav:.Seme se moze poruciti i brzom postom pa ako nekoga zanima evo i telefona prodavnice 011/37 54 992 :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@lala iz banata
ZP505 se preporucuje kako za berbu u klipu tako i za kombajniranje u zrnu :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Sutra uvece u 18 i 30 u sali mesne zajednice Sakule odrzava se predavanje o ZP hibridima kukuruza pa ko je zainteresovan i ko hoce i ko moze neka dodje ja sa organizator i svi ste dobrodosli ::prica::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@dragojlo
E bas mi je drago sto si me poslusao i sto je savet bio tako dobar,moramo popiti po :ppozdrav: prvom prilikom :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Iz ovih vasih ogleda vidim da je zp600 koji bi ja probao ove godine,dao dobar prinos ,a vase licno iskustvo sa ovim hibridom kakvo je .Ja sam prvi put prosle godine sejao zp684 sekao sam ga za silazu, ali u poredenju sa pionirovim d12 koji je bio na istoj parceli dao je malo nejednacitije klipove a vise stablo dok je pionir imao jednacite klipove istablo ,sejano na 24cm.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

I mene interesuje dali je neko sejao ZP-600 u ogledima ima prosečno najbolji prinos. :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Mićo,taj hibrid prošle godine i jeste bio samo u ogledima gde je pokazao da je vrhunski.U Vojvodini je u proseku dao preko 13 tona suvog zrna po ha :ppozdrav:.Ove godine ga je bilo ali ne u dovoljnim količinama i sve su prodate još pre Nove godine,nadam se da će neko od kupaca dati svoje mišljenje na jesen kada ga obere u klipu ili ovrši u zrnu(iako je hibrid FAO grupe 600 ima sposobnost brzog otpuštanja vlage kao i uostalom svi hibridi najnovije generacije ZP hibrida) :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

rasa02 je napisao(la):
@dragan18
Naravno da ima u prodaji ZP505,imas na prethodnim stranama cenovnik ZP hibrida al ajd za tebe da ponovim.Po cenovniku ZP Instituta za kukuruz ZP505 kosta 3190,00 din po setvenoj jedinici od 25 000 zrna.Kupovinom semena u prodavnici Instituta koja se nalazi u Zemun Polju dobijate seme tretirano insekticidom IMIDOR po istoj ceni,znaci potpuno besplatno :ppozdrav:.Seme se moze poruciti i brzom postom pa ako nekoga zanima evo i telefona prodavnice 011/37 54 992 :ppozdrav:
Raso, posto vidim da ti sejes Zp hibride a imao si i ogled, kazi mi sto se tice cene dali je moguce i kako? da u Banatskom Novom Selu danas u poljop. apoteci Jaksic nude Zp hibride po ceni od 2600 din.
Imaju u apoteci 544, 505 i 684 a 677 je 2500 din. Ovi hibridi nisu tretirani.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

toliko su i kod nas.
al' dorada srem.mitrovica i becej.
zasticeno sa maxximom ili vec kako se zove.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

KishRobert je napisao(la):
toliko su i kod nas.
al' dorada srem.mitrovica i becej.
zasticeno sa maxximom ili vec kako se zove.
Dakle one cene sto smo videli u ovoj temi i o kojima se pricalo (3190 din.) su cene za tretirano seme a bez tretmana 2600 din. je realna cena?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@kish robert
Cestitam na avanzovanju :ppozdrav: tek sam sada primetio.

Maxim je fungicid a Imidor insekticid.Cene bi trebalo da su one sto sam pisao a otkud te nize cene nemam pojma,kupujte ako je tako jeftino :cao:
 
Nazad
Vrh