ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@NA
Kazes im setvenu strukturu i planirani prinos,po njemu se precizno izracuna koliko kojih djubriva treba dodati :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Đubrenje





Koriste se makro, mikro i korisni elementi. Tri osnovna deficitarna elementa su azot, fosfor i kalijum. N i K2O biljke intenzivnije usvajaju do svilanja, a najintenzivnije u fazi od 9 – 11 listova pa do oplodnje (30 – 35 dana). U tom periodu biljka usvoji 66,6% azota i 72,1% kalijuma. Fosfor i kalcijum biljke usvajaju ravnomerno tokom cele vegetacije. U periodu 9 – 11 listova do oplodnje 30 – 35 dana biljke usvoje 55,6% fosfora i 64,2% kalcijuma.



Sa 1 t zrna i vegetativnom masom kukuruz iznese:



N 18 – 30 kg

P2O5 11 – 14 kg

K2O 15 – 27 kg

Pa ti racunaj. :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

North ARMY je napisao(la):
Posto cu i ove godine sejati oglednu njivu ali samo one table a ne za merenje mene ipak kopka da uradim analizu zemljista i sigurno cu je uraditi da vidimo sta baciti cisto zbog sebe da vidim koji su to optimalni prinosi ZP-a,e sad ono sto mene interesuje je ima li negde preporuceno koliko je potrebno baciti mineralnog djubriva da bi dali realan prinos,da to ne bude baci 500kg mineralnog po KJ i nema da brines.To znam da mi nece reci ljudi i ZP-a ali dok njih ne vidim proci ce dosta vremena a ne bih da ih smaram pa cisto ovako da postavim pitanje mozda neko zna.
Buduci agronome kaze se rasturiti ,razbacati ,a ne baciti. ::namigivanje:: Uradi analizu pa mi posalji rezultate :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

To cemo da ostavimo za fax i ispite ovde terminologiju,jedva sam resio da pisem mineralno umesto vestaka. :cao:

PLANIRANI prinos khmmmm :osmeh: :osmeh: :osmeh:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Nadamo se da ce ove godine, kod nas u Sumadiji, biti ZP hibrida 505 i 666! :cool:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Pohapsise direktore :sta: ::lose::
Onaj cika Misko vedri i oblaci u ovoj drzavi, verovatmo mu smeta konkurencija pa treba ZP hibride pocistiti sa trzista, preprodati njive u Zemun polju c,c,c,c,c
Strasno, :zli: :zli: :zli:
Sejte ljudi ZP hibride solidarisimo se sa domacin kucama :bravo: :bravo: :bravo:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ma marketinska navlakusa pred setvu su pohapsili celne ljude ZP instituta,ali imam i ja informaciju iz prve ruke da je ZP prodao 50% planiranog semena vec sad,palac gore za nas ZP ::super:: ::super::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Kada se to desilo? Ili sam ja bio na mesecu par dana ili je to namerno prošlo vrlo tiho i bez medija? Šta je bio razlog za hapšenje ? (držimo se ZPa, tako da nije :off_topic: )
Uostalom ništa me ne iznedjuje, ako ne mogu da postave Dulić-Marković za direktora ili predsednika upravnog odbora (kao na NS Institutu), pa da ga za samo 15 meseci dovede na najniže grane od postanka i urniše i renome i finansije, onda barem mogu da ih pohapse...
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Hvala na postavljenom linku.
Doduše, napisano govori da su ovi likovi, kao u predhodnom mom postu bili na "istoj stazi" sa bivom ministarkom D-M.
Zbog takvih i jesmo tu gde jesmo. Možda i jesu bili kukolj?

Sejmo domaće !!! :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Mozda jesu,a mozda i nisu to ne znam,ali znam da u semenu nije bilo kukulja zato cu ga i ove godine sejati a oni koji su imali fals seme posto ne mogu kvalitetom da povrate ugled oni vuku druge sa sobom ali nije to nista novo.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Covek koji je uhapsen je bivsi direktor.On ne radi u Instotutu vise od dve godine.Iznenadjuje me sto i na ovakvom forumu ima toliko zluradih ljudi da je prosto neverovatno,kao neke zenturace u nekom zabacenom selu :nono:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Evo da se pohvalim,jutros mi stiglo seme iz Instituta ZP,sada sam miran,samo da sacekam vreme za setvu :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Jedno pitanje...

Ovi ULTRA hibridi, dali imaju ograničenje u uzrastu kukuruza kada smeju da se najkasnije prskaju.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

mijo je napisao(la):
Evo da se pohvalim,jutros mi stiglo seme iz Instituta ZP,sada sam miran,samo da sacekam vreme za setvu :ppozdrav:

Stićiće i kod mene... Kad-tad! :haha:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@Branko
Ultra hibridi nemaju ogranicenja sto se tice vremena primene preparata FOKUS ULTRA sto znaci da ga mozes tretirati dok god mozes uci sa traktorom u njivu :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

rasa02 je napisao(la):
@Branko
Ultra hibridi nemaju ogranicenja sto se tice vremena primene preparata FOKUS ULTRA sto znaci da ga mozes tretirati dok god mozes uci sa traktorom u njivu :cao:
I koliko se sećam da i broj tretiranja nije ograničen. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh