ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

vec duzi niz godina moja porodica seje ZP hibride i to 704 i 677, poslednjih godina sejemo i novije hibride 434 i 341 i prezadovoljni smo prinosom i kvalitetom. ove godine ce mo verovatno posejati i neke najnovije ZP hibride.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ove godine cu da uzmem dugo hvaljeni zp 684,pa gde puklo,nek pukne...
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

KishRobert je napisao(la):
ove godine cu da uzmem dugo hvaljeni zp 684,pa gde puklo,nek pukne...
Nećeš se pokajati dobar je to hibrid, nema velikih oscilacija u prinosu. Sve u svemu :D :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

verujem da je tako mico,al' mnogi zaboravljaju da je jako velik razlika u zemljistu izmedju vase i nase!
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Anketu je neko pre mene postavio,ali relativno fuserski pa sam je dopunio,505 sam sasvim slucajno zaboravio a 560 namerno preskocio jer ga nema u cenovniku znaci nema ga na prodaju.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

North ARMY je napisao(la):
Anketu je neko pre mene postavio,ali relativno fuserski pa sam je dopunio,505 sam sasvim slucajno zaboravio a 560 namerno preskocio jer ga nema u cenovniku znaci nema ga na prodaju.

OK sve je jasno sad.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

KishRobert je napisao(la):
verujem da je tako mico,al' mnogi zaboravljaju da je jako velik razlika u zemljistu izmedju vase i nase!
Posej ga na 26 cm i nemoj da brineš. :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja ga uvek sejem na 24 cm,to je sklop od 60 000 biljaka,prinosi su uvek bili ekstra kako u kisnoj godini kao sto je bila prosla tako i u susnoj.To je hibrid novije generacije koji trpi vece sklopove i mislim da nema potrebe ici na veci razmak izmedju biljaka :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Raso,daj adresu prodavnice u Rumi...idem u sredu prepodne,pa bih nesto da pazarim... :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@mirmag
Prodavnica u Rumi je "AGRIMATKO DIPKOM"u glavnoj ulici br.234(imaju ZP434,684,677,666) pored velikog parka a ona slika je iz poljoapoteke"Mineral" iz Putinaca,Ive Lole Ribara 15,takodje u glavnoj ulici(kod njih je svo seme tretirano insekticidom i imaju ZP434,505,677,684).Putinci su 10 km od Rume prema Indjiji :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Posto cu i ove godine sejati oglednu njivu ali samo one table a ne za merenje mene ipak kopka da uradim analizu zemljista i sigurno cu je uraditi da vidimo sta baciti cisto zbog sebe da vidim koji su to optimalni prinosi ZP-a,e sad ono sto mene interesuje je ima li negde preporuceno koliko je potrebno baciti mineralnog djubriva da bi dali realan prinos,da to ne bude baci 500kg mineralnog po KJ i nema da brines.To znam da mi nece reci ljudi i ZP-a ali dok njih ne vidim proci ce dosta vremena a ne bih da ih smaram pa cisto ovako da postavim pitanje mozda neko zna.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Imenjače kad odneseš zemlju na analizu ti im daj setvenu strukturu za narednih 5 godina i oni će ti lepo napisati za svaku godinu posebno šta i koliko da baciš. :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Odlicno ako tako rade. :D
Post je spojen: [time]1295978484[/time]
_________________________________________________
P.S. Hvala imenjace. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh