ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Dragan18 je napisao(la):
...na jednoj prezentaciji profesor nam je pokazao kako se polen preneo od severne amerike do meksika

Zar to nije isto?

Dok sam bio mali bilo je socijalističko uređenje, tzv. SFRJ i u školi su nas učili iz geografije da se Meksiko nalazi u Severnoj Americi.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja sejem iskljucivo ZP hibride 434,677,341,684 i 704 , prezadovoljan sam prinosom i kvalitetom.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Mozda se pomerio malo,dok sam do 3 srednje ucio Meksiko je uvek bio u Severnoj Americi,do duse malo juznije ali ipak u Severnoj Americi.
Nego ima li neke prakticne razlike izmedju ZP-a 684 i 684Ultra ?? :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Farmer II je napisao(la):
@ kiraj, lep film, vidi se da radite kvalitetno i posteno, a najlepsi detalj onaj malisan na kraju ::svaka cast:: :bravo: :D
Imao bih jedno pitanje u vezi sklopa kukuruza na toj njivi koju ste brali, cini me se da je malo redak, ili gresim ?
Za sklop neznam šta da ti kažem ,sejan je na oko 27 cm .Do sada nisam imao ovakav rod kukuruza .Na 400 m berač sa povišenim bunkerom je jedva uspevao da obidje (morao je neko da se popne da razgura).


Uploaded with ImageShack.us
:D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Branko je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
...na jednoj prezentaciji profesor nam je pokazao kako se polen preneo od severne amerike do meksika

Zar to nije isto?

Dok sam bio mali bilo je socijalističko uređenje, tzv. SFRJ i u školi su nas učili iz geografije da se Meksiko nalazi u Severnoj Americi.
Neko to voli da zove i Srednja ili Centralna Amerika ebem li ga...
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

kiraj je napisao(la):
Farmer II je napisao(la):
@ kiraj, lep film, vidi se da radite kvalitetno i posteno, a najlepsi detalj onaj malisan na kraju ::svaka cast:: :bravo: :D
Imao bih jedno pitanje u vezi sklopa kukuruza na toj njivi koju ste brali, cini me se da je malo redak, ili gresim ?
Za sklop neznam šta da ti kažem ,sejan je na oko 27 cm .Do sada nisam imao ovakav rod kukuruza .Na 400 m berač sa povišenim bunkerom je jedva uspevao da obidje (morao je neko da se popne da razgura).


Uploaded with ImageShack.us
:D
Jel na Sempeteru veca zapremina bunkera nago na Zmaju 223?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Neznam, zapremina bunkera bez nadogradnje po katalogu skoro 3 kubika (2,9).
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

U tako dobru zemlju i tako dobro uradjenu stvarno bi trebalo sijati dosta gušće . Ne kažem da nije dobro rodio ali nemoj da te zavara zapremina bunkera pogotovo kada su krupni klipovi (u redjoj sjetvi) , masa suvog zrna je jedino što je bitno.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Imas komentar clana Pidikanac koji je sejao ZP 684 ultra i bio je prezadovoljan :ppozdrav: vrati par stranica unazad i procitaj sta je pisao :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

MOMOSARIC je napisao(la):
U tako dobru zemlju i tako dobro uradjenu stvarno bi trebalo sijati dosta gušće . Ne kažem da nije dobro rodio ali nemoj da te zavara zapremina bunkera pogotovo kada su krupni klipovi (u redjoj sjetvi) , masa suvog zrna je jedino što je bitno.
Zemlja jeste dobra, ali iskustva iz ranijih godina mi nedozvoljavaju gušću setvu.
Prosek padavina za moje područje je 520 -550 litara (ove godine palo oko 1200 :pecanje:) .Svi promoteri, semenskih kuća , uvek kada pričaju o gustini setve naglase :
"Za područje severnog Banata sklop smanjiti za 5-10% "
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

imam jednu njivu oko 2h nije radjena 5 godine e ove godine sam je orao i zanima me koji bi kukuruz mogao da stavim ?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Predlazem da posejes ZP684 ultra,lakse ces se resiti uskolisnih korova,vrati ovu temu par stranica unazad i procitaj sta je clan pidikanac napisao o tom hibridu.On je sejao ZP684 ultra i ekstra je zadovoljan sa njim :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Rašo, nemoj mnogo da se razbacuješ sa 684 ultrom! Prvo obezbedi moju količinu, a onda šta ostane, možeš deliti i šakom i kapom! :haha: :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Seme polako pristize u prodaju evo jedne slike iz lokalne poljoprivredne apoteke :D
34j6ont.jpg
m8d1mr.jpg

A za nestrpljive :haha: 684ultra stize za koji dan :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

rasa02 je napisao(la):
A za nestrpljive :haha: 684ultra stize za koji dan :cao:

Ti nestrpljivi samo što ne svisnu! Bože mili, vi kao da nanosite taj imidor na svako pojedinačno zrno četkicom za akvarel! :haha: :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

kiraj je napisao(la):
MOMOSARIC je napisao(la):
U tako dobru zemlju i tako dobro uradjenu stvarno bi trebalo sijati dosta gušće . Ne kažem da nije dobro rodio ali nemoj da te zavara zapremina bunkera pogotovo kada su krupni klipovi (u redjoj sjetvi) , masa suvog zrna je jedino što je bitno.
Zemlja jeste dobra, ali iskustva iz ranijih godina mi nedozvoljavaju gušću setvu.

Prosek padavina za moje područje je 520 -550 litara (ove godine palo oko 1200 :pecanje:) .Svi promoteri, semenskih kuća , uvek kada pričaju o gustini setve naglase :
"Za područje severnog Banata sklop smanjiti za 5-10% "
Zaboravio sam da jekod vas tako malo padavina u prosjeku . A vidiš apsurda očekuješ sušu a ovamo muku mučiš sa vodom u njivi. :udri:
 
Nazad
Vrh