ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

N.A. Jos si mlad da bi imao dovoljno iskustva odnosno treba ti jos dosta radnih godina da bi se uverio u to da ZP su daleko od Pioneerovih, batali to sto citas i sto cujes iz raznoraznih patriotskih prica koje ne pale bar kad su u pitanju hibridi kukuruza. :ppozdrav: :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

to niko ne spori,da je pioneer bolja genetika i sve,od svih nasih semenskih kuca.
problem je sto to seme(pioneer) kod nas prepakivaju,a to sto dodje do nas...kolega je ove godine radio "ogled",sejana je florencija i v74.
florencija domace pakovanje,v 74 madjarsko,necu ni da pricam kakvo je uvozno bilo seme u odnosu na "nase".
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Peet je napisao(la):
Na bilo koju grupu da gledamo smesno je pricati o razlici izmedju ZP i Pioneeru. Pioneer 10 ocena ZP 4 do 5. Hvala to je moje misljenje i garant svih ostalih koji seju od 40 kj. na vise.
Ako je tebi to smesno nemora da znaci i da je svima ostalima smesno.Takodje isto vazi i za ocenu,ono sto Ti smatras da je dobro za tebe nemora da znaci da je dobro i za sve ostale.Ja sejem svake godine preko 50 kj kukuruza i uopste ne delim misljenje sa tobom.Cak naprotiv,za mene su mnogo bolji ZP hibridi od tih hibrida koje navodis.Ali opet nisam nijednom napisao niti pogrdno govorio o drugima,nije to lepo.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Opet prica o godinama...


A KR je pogodio srz problema Pioneera sto je na zalost cinjenica,ima jedan nas clan koji je radio ogled Pionira sejao ga je nekoliko godina i ove je godine rekao da mu je zadnji put,jeste da je bilo vode,bilo je i u mom ogledu,ali se moj bolje izvukao.


Sigurno je da ZP ide na bolje tj poboljsavaju kvalitet svojih semena u sto sam se i sam uverio po ogledima.


P.S. Ja bih najvise voleo da napravim ogled na jednoj njivi pored druma u sa nekoliko semenskih kuca pa da onda sednemo i diskutujemo. :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Motiv mi je ::novac:: u dzepu kad skinem taj kukuruz,de li je kinta onima sto su ove godine kupili fals seme mislim da je smesna cena vrecice semena i sav taj gubitak kad dobijes fals seme. ::lose::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja neznam sta je vas snaslo sa fals Peoneer semenom, ovde jos se niko nije zalio na tu temu.
A sad neznam koliko je merodavno ono "fals" Pioneer seme koje se navodno pojavilo uporediti sa ZP ili bilo koje drugo, pa valjda fals je fals.
Druga stvar "pogrdno" ne vidim zasto? To sam rekao da je smesno uporediti Pioneer i ZP iz mog iskustva, jest da nisam Zp sejao zadnjih 4 ili 5 god. ali po svim osobinama vise se ne bih vratio na ZP. Opet moje misljenje. :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Peet je napisao(la):
Ja neznam sta je vas snaslo sa fals Peoneer semenom, ovde jos se niko nije zalio na tu temu.
A sad neznam koliko je merodavno ono "fals" Pioneer seme koje se navodno pojavilo uporediti sa ZP ili bilo koje drugo, pa valjda fals je fals.
Druga stvar "pogrdno" ne vidim zasto? To sam rekao da je smesno uporediti Pioneer i ZP iz mog iskustva, jest da nisam Zp sejao zadnjih 4 ili 5 god. ali po svim osobinama vise se ne bih vratio na ZP. Opet moje misljenje. :ppozdrav:
eeee to je problem.
sto ti seme pioneera koje kupis u apoteci nije fals!
ono je fals selektirano u nasim doradnim centrima,onaj iz apoteke ce uvek reci da si ti kupio od njega original seme.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

North ARMY je napisao(la):
Opet prica o godinama...


A KR je pogodio srz problema Pioneera sto je na zalost cinjenica,ima jedan nas clan koji je radio ogled Pionira sejao ga je nekoliko godina i ove je godine rekao da mu je zadnji put,jeste da je bilo vode,bilo je i u mom ogledu,ali se moj bolje izvukao.


Sigurno je da ZP ide na bolje tj poboljsavaju kvalitet svojih semena u sto sam se i sam uverio po ogledima.


P.S. Ja bih najvise voleo da napravim ogled na jednoj njivi pored druma u sa nekoliko semenskih kuca pa da onda sednemo i diskutujemo. :cao:

Ako i uspes da obezbedis takvu njivu da mozes posejati oglede vise semenskih kuca jedne pored drugih,garantujem Ti da velika vecina tih semenskih kuca nece pristati na tako nesto,za Institut Zemun Polje sam siguran da hoce,a ostavljam svima da procene zbog cega je to tako_Ovo govorim zato sto sam bio prisutan na jednom takvom dogovoru koji je propao zato sto neke firme nisu smele da "stanu na crtu" a tako nesto bi bas voleli ljudi iz Zemun Polja,uporedni ogled pa neka se vidi ko je bolji :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@peet
Nisi nam napisao lokaciju , sakrio si e-mail , neznamo dali si neki klinac koji prica bajke
Vecina vec znaju da se dosta bavim i uslugama u ratarstvu , znam koji mestani sta seju , a znam i koji sta beru , KWS i PIONIR prvi padaju u vodu nakon njih AS i PKB NS ume da rodi a i da podbaci
ZP i LG se tu negde favorizuju u gornjim delovima sa prinosom mada se LG retko seje.
Do ove godine sam sejao samo 434 od zp hibrida i nije mi se svideo , naredne godine sejem
599 u dolini ( sad imam tu A62 danas je 6.12 i jos nije dovoljno suv) i 677 i 684 u smolnici .
Razmaci 599 na 24 , 677 33 i 684 na 35 , oci da klipovi budu ko cepanice ,a ne ko pionir (n43) samo babirci
Post je spojen: [time]1291716021[/time]
_________________________________________________
Doduse i onaj NS 6030 na oko nije nesto ol ima zrno ko nokat
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Rale 83 je napisao(la):
@peet
Nisi nam napisao lokaciju , sakrio si e-mail , neznamo dali si neki klinac koji prica bajke
Vecina vec znaju da se dosta bavim i uslugama u ratarstvu , znam koji mestani sta seju , a znam i koji sta beru , KWS i PIONIR prvi padaju u vodu nakon njih AS i PKB NS ume da rodi a i da podbaci
ZP i LG se tu negde favorizuju u gornjim delovima sa prinosom mada se LG retko seje.
Do ove godine sam sejao samo 434 od zp hibrida i nije mi se svideo , naredne godine sejem
599 u dolini ( sad imam tu A62 danas je 6.12 i jos nije dovoljno suv) i 677 i 684 u smolnici .
Razmaci 599 na 24 , 677 33 i 684 na 35 , oci da klipovi budu ko cepanice ,a ne ko pionir (n43) samo babirci
Post je spojen: [time]1291690821[/time]
_________________________________________________
Doduse i onaj NS 6030 na oko nije nesto ol ima zrno ko nokat

Nemas ni tri u metar! Koliki prinos ti imas od toga, ili si zadovoljan velikim sapurinama!?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Prinos :haha: :haha: prosek 8-10 tona u klipu mozda sa ovim sklopom i 12,5 po hektaru
Jednostavno nece vise da rodi , ove godine sam usluzno obrao coveku 12 tone klipa , negde nje bilo boljeg , a ima i po 5 tona
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja bih voleo da vidim ogled sa svim kompanijama, ali da licno prisustvujem berbi i merenju jer jedino verujem u rezultate cijim merenjima prisustvujem :nono:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Milance je napisao(la):
Ja bih voleo da vidim ogled sa svim kompanijama, ali da licno prisustvujem berbi i merenju jer jedino verujem u rezultate cijim merenjima prisustvujem :nono:
Ja jos nisam vidio da neki mere na licu mesta , svi nesto preracunavaju , vlaga po 30 i 40 posto a kao prinos :D a kad bi se odbila vlaga ::lose::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Bilo je jesenas ogledno polje vise semenskih kuca mislim na putu izmedju Ade i Sente.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@Rasa02 znam ja odlicno sta pisem pa tako mislim i na ogled,siguran sam da bi ZP pristao,a ako ima jos nekih nek mi se jave na 062441560 ili ovde na p.p. pa da posejemo nekoliko hibrida razlicitih semenskih kuca a iste fao grupe.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Rale 83 je napisao(la):
@peet
Nisi nam napisao lokaciju , sakrio si e-mail , neznamo dali si neki klinac koji prica bajke
Vecina vec znaju da se dosta bavim i uslugama u ratarstvu , znam koji mestani sta seju , a znam i koji sta beru , KWS i PIONIR prvi padaju u vodu nakon njih AS i PKB NS ume da rodi a i da podbaci
ZP i LG se tu negde favorizuju u gornjim delovima sa prinosom mada se LG retko seje.
Do ove godine sam sejao samo 434 od zp hibrida i nije mi se svideo , naredne godine sejem
599 u dolini ( sad imam tu A62 danas je 6.12 i jos nije dovoljno suv) i 677 i 684 u smolnici .
Razmaci 599 na 24 , 677 33 i 684 na 35 , oci da klipovi budu ko cepanice ,a ne ko pionir (n43) samo babirci
Post je spojen: [time]1291690821[/time]
_________________________________________________
Doduse i onaj NS 6030 na oko nije nesto ol ima zrno ko nokat
E pa Rale ako je tebi to godiste rodjenja 83 onda mogu ti reci da si ti klinac. Sto se mene tice ranije znam da sam imao i moje god. rodjenja sad vidim da nije dostupno sve u svemu 67 god. sam.
A sto se tice bajki treba da ti bude sram kako se ponasas, pre svega opet lupas gluposti ti koji radis toliko i usluzno i ko zna vec koliko godina i kao poznajes sve hibride kukuruza a sejao si do sad konstantno hibrid 434 koji na zalost ti se ne svidja a drzis predavanja. Koliko godina ti je trebalo da ustanovis da ti se ne svidja? pa sto ga nisi video do sad da ne valja. A sta je sa ovim A- 62? dugo ces ga jos cekati da se osusi!!
Pre svega ja berem za stoku jedno 3 do 4 kj. a ostatak adaptiranje od Fao 400 do Fao 600.
Grupa 400 sejem od 19 do 20 cm. iskljucivo Peoneer a grupa 600 Kermes Kws (taj koji ti verovatno nisi nikad adaptirao i zato tebi pada u vodu) na 22 do 24 cmm. kako kad zavisi od plodoreda.
Jos jedna stvar treba da znas (ako adaptiras) sto manja vlaga bolje prolazis. Pioneer grupa 400 ove god. F-73, B-08 i Colomba skinut sa 15.3 do 16,1 i Kermes 17,2 do 17,8 vlage, to nesto znaci i plus odlican rod. I da ne duzim jos, samo sam hteo da ti jos kazem da to vreme sa tim razmacima koje ti koristis je odavno proslo bar sto se mene tice, sto kaze clan Toshiba ti se radujes velikim sapurinama a ne prinosu. :cao:
 
Nazad
Vrh