ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@KR
Pa koliko sam skontao iz komentara, neko je rekao da je sejao na 26 i da mu je berač i tako bio prepun pre vremena pa je morao da razgrće u bunkeru i šta sve ne (nemoj me samo terati da ponovo čitam sve postove da bih našao taj podatak ;))
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

kiraj je to pisao...al' ne zaboravi na ovogodisnju kisurinu. ::namigivanje::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Vidiš, kišurinu sam izostavio iz računa. Onda da idem na 24? :sta:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Kako je lepo biti početnik... :haha:
OK, ostajem pri 24 pa šta Bog da... Hvala na brzom kursu, Roberte! :)

Još kad bih dobio odgovor na pitanje da li omidor ima rok trajanja bio bih svima ekstra-super-mega-giga zahvalan! :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Vidi ovako Attila,
Ako je kvalitetna njiva + djubrivo onda slobodno 24. A ako nije kvalitetna njiva ali ipak djubris onda 26, dakle sve zavisi od njive! A ako ne djubris onda najsigurnije 28!
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Njiva je černozem prve klase, i svake godine dobija svo potrebno veštačko đubrivo. :) Sa tim se ne cicijaši. ::namigivanje::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Jedva se izdogovarasmo! :haha: :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ovaj KR kratko komentarise i ne propusta priliku za podbadanje a kad je on meta onda se 'oma ljuti
Pokusavam da pomognem coveku! Ne moze sejati na 24 bez grama vestackog a u nebo gledamo svi mi k'o krava u mrtvo tele! Ajde podeli sa nama na koji razmak ti sejes?? Ja ne sejem rede od 26 a gusce od 21.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ne ne ne najbolje je da sejes nesto drugo posto ti je zemlja extra.
Probaj neki Pioneer na 22 ili 23 :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Mir, mir, mir! Obojica ste mi pomogli i to mnogo! :)
A na Robertov način izražavanja smo se već svi navikli. Zato je on samo jedan KR! :D

P.S. Lokal patriota sam pa me baš briga za strane pionire. Sejmo domaće. :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Licno preporucujem Pioneer V-74 moj rekorder za ovu godinu sejan na 22 cm 16% vlage u branju ali mora da se kombajnira. Dao mi je 7t JUS/kj
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

toshiba je napisao(la):
Ovaj KR kratko komentarise i ne propusta priliku za podbadanje a kad je on meta onda se 'oma ljuti
Pokusavam da pomognem coveku! Ne moze sejati na 24 bez grama vestackog a u nebo gledamo svi mi k'o krava u mrtvo tele! Ajde podeli sa nama na koji razmak ti sejes?? Ja ne sejem rede od 26 a gusce od 21.
kratko al' jebitacno.
gde se ja ljutim?
gde sam mu ja odmogao?
zar ja treba da mu kazem "ej,sej na 21!"
pa ako raspali neka susa da mu ja budem kriv sto je po mom nagovoru sejao tako cesto,jer da je sejao redje on bi tu imao kukuruza!
posle ja ispadem krivac,ovako svako za sebe radi kako misli da je najbolje.

moja setvena struktura za iducu godinu bi bila.
na 2 njive(bilo je zito) malo je peskovitija,al' 2klase je,sejacu na 22-24.
na 1. njivi gde je bila lucerka sejacu 26-30
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@atila
Napravio si odlican izbor sa hibridom 684,posej ga slobodno na 24 cm,imaces sklop od 59524 biljke po ha.S.obzirom na kvalitet zemlje i dobrim djubrenjem a uz primenu svih ostalih agrotehnickih mera imaces sigurno vrhunski prinos.Na prethodnim stranama je istaknut rezultat ogleda koji su izvedeni na mojoj njivi i taj hibrid ZP684 je dao prinos od preko 7 t/kj suvog zrna.Odlican prinos je imao i u prethodnim godinama koje su bile susne.

PS
Svaka cast i za ovu tvoju izjavu o lokal patriotizmu,hvala bogu ima nas jos puno takvih :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

"bes nase ako ne rodi, bolje i strano koje rodi. Ujedno sada je i to nase posto ovde prave seme, a genetika je strana, mada nije vise super cista :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

rasa02 je napisao(la):
@atila
Napravio si odlican izbor sa hibridom 684,posej ga slobodno na 24 cm,imaces sklop od 59524 biljke po ha.S.obzirom na kvalitet zemlje i dobrim djubrenjem a uz primenu svih ostalih agrotehnickih mera imaces sigurno vrhunski prinos.Na prethodnim stranama je istaknut rezultat ogleda koji su izvedeni na mojoj njivi i taj hibrid ZP684 je dao prinos od preko 7 t/kj suvog zrna.Odlican prinos je imao i u prethodnim godinama koje su bile susne.

PS
Svaka cast i za ovu tvoju izjavu o lokal patriotizmu,hvala bogu ima nas jos puno takvih :ppozdrav:

Hvala i tebi, @rasa02 na pomoći! Nadam se da će mi projekat uspeti! :ppozdrav:

I po cenu da ispadnem dosadan, ponoviću: Omidor? Rok trajanja? Ima-nema? :)
 
Nazad
Vrh