ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

684 je novija generacija 677 a prilično je bolji ali nezaboravimo da ni svim hibridima neodgovara ista zemlja ja sam imao prilike da sejem 677 i 607 na jednoj njivi bolji 677 a na drugoj 607 a ista agrotehnika zato ako imaš malo zemlje bolje je ne eksperimentisati nego sejati provereno :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

zorancile je napisao(la):
Za prskanje uzmi Callisto i neće biti čička.
Hvala na odgovoru jos mi reci jel to ide preko lista ili pre sadnje.Ako ide preko lista reci mi do kojeg pera ili lista sme da se tretira kukuruz ovim otrovom.Hvala jos jedared na odgovoru
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

onda sej ultra hibride i sa calistom i fokus ultra rešavaš sve probleme i nemoraš da brineš koliko kukuruz ima listova prskaš kad hoćeš :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Evo novog cenovnika semenskog kukuruza Instituta za kukuruz Zemun Polje
2wghaox.jpg
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Litra Basagrana po jutru isto tako uspešno suzbija čičak.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

To su cene za pakovanje od 25 000 zrna.Kupovinom u prodavnici u Zemun Polju dobijate i gratis tretiranje semena insekticidom Imidor,kom je aktivna materija Imidokloprin(Gaucho).To je ekstra povoljno :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Za kombajniranje u zrnu su najpogodniji ZP341,ZP434 a mogu i hibridi iz grupe FAO500 npr ZP505,ZP578.Svo ovi hibridi se mogu brati i u klipu a i u zrnu,imaju sposobnost brzog otpustanja vlage a i jos jednu veliku prednost TOLERANTNI su na susu,probajte sigurno se necete pokajati a uz to ustedecete ne bas malu kolicinu ::novac:: jeftiniji su a uz to i zasticeni insekticidom :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@rasa02
Hvala! Kad sam video cene pionira mal nisam pao sa stolice... :zli: Probacemo nesto od ZP najverovatnije 434
:ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ZP hibridi su ove godine kod nas dali extra prinose.Jedino mi je neobičan 434 koji je na svakoj njivi bio drugačiji odnosno negde je bio toliko nizak(svega 1m visine a možda ni toliko)i jako teško ga je bilo pokupiti kombajnom a negde redovna uobičajena visina stabla.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Pitam one koji su sejali ZP - koje gustine koristiti za ove nove hibride i koje se (ali stvarno) prinose dobijali u proseku, jer svako ima neku njivu gde mu rodi fantastično a na drugima mnogo manje.
Do sada sam sejao 5-6 godina isključivo KWS zbog silaže, tako da sam se odrekao ZP i NSa.
Unapred hvala
 
Nazad
Vrh