ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@atila
Da,citajuci ovu malu raspravu ovde zaboravio sam da Ti odgovorim i na to pitanje.Slobodno kupi seme i sada ,insekticid Imidor ce zastititi seme,znaci nemas brige da li ce ta zastita uspeti :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

E to ti ne preporucujem :udri:

Sej ih ipak posebno.Ja ove godine imao tako 4 sorte i nista spektakularno, veruj mi, nisu se ukrstali uopste :udri:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

E hvala vam svima! Sad ima sve informacije koje mi trebaju! :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ljudi dajem vam toplu preporuku da sejete Pioneer,imaju najbolja semena posebno doradjena od kad ga je preuzeo nas cika Miskovic mnogo su napredovali,ima onih koji hoce da priznaju samo ih je malo svi se stide takvih rezultata,za iducu godinu se ocekuje jos bolje.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ljudi ja sejem zp samo iz jednog razloga a to je da se kome zaebalo vek :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Attila M. je napisao(la):
Ljudi, nemojmo kvariti temu. :ppozdrav:
Atila,
ako hoces da ti rodi kukuruz na takvoj zemlji kao sto pricas,batali domace onda samo KERMESS i to ne redje od 21 cm.
Odrzati cistu njivu bez korova i nemoj ni da se bojis suse.Manje se sushi zemlja u guscem sklopu nego u redjem
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@rabadzija
Koliko sam mogao da shvatim,Ti namerno kvaris temu?Zar ne vidis da je tema o ZP hibridima?Kakav kermes,ko to jos seje?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

North ARMY je napisao(la):
Ljudi dajem vam toplu preporuku da sejete Pioneer,imaju najbolja semena posebno doradjena od kad ga je preuzeo nas cika Miskovic mnogo su napredovali,ima onih koji hoce da priznaju samo ih je malo svi se stide takvih rezultata,za iducu godinu se ocekuje jos bolje.
North
i ja sam skeptik po pitanju Miska i ove godine sam donekle razocaran ALI moram priznati da sam izuzetan prinos imao na F-02 preko 12000/Ha za moje zemlje 3 i 4 klase crnice mislim da je super
Post je spojen: [time]1291276784[/time]
_________________________________________________
rasa02 je napisao(la):
@rabadzija
Koliko sam mogao da shvatim,Ti namerno kvaris temu?Zar ne vidis da je tema o ZP hibridima?Kakav kermes,ko to jos seje?
Ama kakvo kvarenje teme covek trazi savet ja mu zelim najbolje
I ja cu sledece godine da probam ZP neki hibrid citajuci forum i Vas izlaganja,i ove godine sam sadio 6 razlicitih tako da cu ove godine probati poneki ZP 434 sigurno i jos neki iz FAO 600
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Dajev svim clanovima najtopliji savet da pre no sto pocnu da kude ZP izadju na neku oglednu njivu pa ce videti kakvi su to sad hibridi,samo reci hvale.
Sam sam rekao da pre no sto smo trebali da ih sejemo prvi put cale je bio skeptik u 3 ... ali se odusevio,svi ti prinosi koje ste vi postigli kermesima je postigao Rasa02 na svojoj njivi a ja sam video proizvodne uslove i u opste nisu napucani. :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

North ARMY je napisao(la):
Dajev svim clanovima najtopliji savet da pre no sto pocnu da kude ZP izadju na neku oglednu njivu pa ce videti kakvi su to sad hibridi,samo reci hvale.
Sam sam rekao da pre no sto smo trebali da ih sejemo prvi put cale je bio skeptik u 3 ... ali se odusevio,svi ti prinosi koje ste vi postigli kermesima je postigao Rasa02 na svojoj njivi a ja sam video proizvodne uslove i u opste nisu napucani. :cao:
North,
ne kudim samo nisam sejao,pre par godina sam sadio 677 bio prosecan,sta je veoma interesantno da je seme tretirano kvalitetnim insekticidima a to je velika stvar,jer nikada se ne moze tako kvalitetno uraditi sa dzakovima,mesalicom a i cena nije preterano visoka za "farbano"seme
Cuo sam od proizvodjaca ove godine da su extra bili zadovoljni sa ZP 434 a i od ranije mi je poznato da je taj hibrid favorit za sushne uslove
Na godinu sigurno sadim ZP
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

North ARMY je napisao(la):
Ljudi dajem vam toplu preporuku da sejete Pioneer,imaju najbolja semena posebno doradjena od kad ga je preuzeo nas cika Miskovic mnogo su napredovali,ima onih koji hoce da priznaju samo ih je malo svi se stide takvih rezultata,za iducu godinu se ocekuje jos bolje.
E dobro si me nasmejao :haha: :haha:
Kod mene pioneer u njive nikad vise.As-ovi su ga oduvali ove godine posteno.Na mojim njivama mesto pioneera ce zauzimati ZP hibridi najverovatnije 434 i 560
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Bato niste jedini koji su rekli pioneer nikad vise u njive,jos jedan clan ovog foruma ga nikad nece vise sejati,pitao me kakvi su ZP da seje.
Iskreno patriotizam mi je pri dnu lestvice pri odabiru,na prvom mestu sam ja tj prinos koji mi moze dati neki kukuruz,drugo je njegova "zahtevnost" koliko trazi djubriva i koliko je tolerantan na susu,pa onda koji moze u cardak da ide...moze ZP biti 10X moj sremacki,a da je los nece ici na moju njivu,ali je on DOBAR hibrid i sto je najvaznije imaju kontinuitet u proizvodnji,nisu kao neki da prave velike oscilacije u kvalitetu semena sto se kasnije odrazi na sve ostalo,a najvise na ::novac:: :udri: .
Post je spojen: [time]четвртак, 02. децембар 2010. 06:31:26 CST[/time]
_________________________________________________
Nisam se ni jednom opekao na domace hibride kao komsije na strane,prve godine sejanja nisu znali sta seju pa im se pokvario u cardaku i to je poceo iz sredine cokanja da se kvari,sada su opet platili ceh kupivsi lose seme,sta li je sledece... :sta:


Tema očišćena od off topica!
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

mogu kupiti zaostalo zp seme od ovogodisnje setve dali moze doci do problema u klijavosti ili necemu drugom a inace upitanju je 677
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Neće biti problema. Klijavost se može smanjiti za max 2-3%, uz adekvatan smeštaj. Poseješ gušće za santimetar i to je to.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

milos04 je napisao(la):
mogu kupiti zaostalo zp seme od ovogodisnje setve dali moze doci do problema u klijavosti ili necemu drugom a inace upitanju je 677
Ispitaj klijavost
Na neku tacnu sa malo zemlje,ubaciš 100 zrna
Koliko nikne,to ti je procenat klijavosti.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

milos04 je napisao(la):
mogu kupiti zaostalo zp seme od ovogodisnje setve dali moze doci do problema u klijavosti ili necemu drugom a inace upitanju je 677
Ipak prvo proveri da nije već bilo prepakivano.Nemoj da kupiš seme iz 2008.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Na bilo koju grupu da gledamo smesno je pricati o razlici izmedju ZP i Pioneeru. Pioneer 10 ocena ZP 4 do 5. Hvala to je moje misljenje i garant svih ostalih koji seju od 40 kj. na vise.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

savato je napisao(la):
Ako je tretirano Imidorom i ima klijavost ispod 92,93 nemoj ni slucajno!!!
Odakle Vam ova informacija ?? :sta:

Peet je napisao(la):
Na bilo koju grupu da gledamo smesno je pricati o razlici izmedju ZP i Pioneeru. Pioneer 10 ocena ZP 4 do 5. Hvala to je moje misljenje i garant svih ostalih koji seju od 40 kj. na vise.
Koje godine je bilo ocenjivanje,da li imate neki link ka tom "ocenjivanju" i da li se govori o americkom pioniru ili cika Mikijevom. :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

N.A pošto si spomenuo pionir ima li kod nas tog američkog semena i koja je razlika u pakovanju ako je uopšte i ima može odgovor na pp ili u odgovarajučoj temi :cao:
 
Nazad
Vrh