ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@Panchi

Misliš ZP 588...
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@branko
mislim ZP 388,bio je na njihovom oglednom polju u zemun polju.,licno sam ga video na danima polja ZP

Post je spojen: [time]1291062492[/time]
_________________________________________________
lep klip ,nisko postavljen-obecavajuce je izgledo...
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Za koji dan izlazi novi ZP katalog,sa hibridima za novu prodajnu sezonu.Videcu ima li tih hibrida u prodaji za sezonu 2011. :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@Panchi

Zato sam te pitao, što sam i ja tamo bio a 588 je izgledao upravo onako kako ga ti opisuješ. To može da ti potvrdi i član North ARMY, jer smo bili zajedno.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@kish robert jes fao 300

@branko
donekle si i ti u pravu,jer koliko sam ja primetio,kod svih najnovijih ZP hibrida(pomenuti 388,588,600 i drugi...koji su bili u ogledu) po stabljici su veoma slicni,tj. klip im je u mnogo nizem polozaju...sto je za pohvalu ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1291066147[/time]
_________________________________________________
Ja se licno interesujem za fao-300 zbog toga sto sav kukuruz kombajniram u zrnu.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

kada je klip nizi teze vetar obori stabljiku ili postoji druga fora sto hvalite niski klip :sta:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@Panchi

Upravo iz istog razloga mene intersuje FAO 500 i još dosušim malo...
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@Branko slazem se sa tobom u vezi 588 da je odlican odnos stabljika klip,a na klipu je odlicne dubine zrno. :cool:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@Panchi

Nisam obraćao pažnju na hibride ispod FAO 400.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Branko, zašto seješ Fao 500 pa sušiš, ako možeš da poseješ Fao 300 ili 400 pa da ne sušiš?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Mora se i to sušiti.
Ako odnesem na silos fao 300 bez sušenja sa 16 vlage, šta sam onda uradio?
Ovako fao 500 dosušim i odnesem na silos, i skoro uvek dobijem novaca za onoliko kukuruza koliko sam odneno, dakle bez odbitaka za lom i za vlagu veću od 14%.
A fao 500 je po rodu skoro jednak fao 600, dok su fao 300 prinosi najčešće manji.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Imam jedno pitanje koje će vam se možda učiniti glupo, ali činjenica je da dosad nisam morao da razmišljam o ovakvim stvarima pa zato i ne znam.

Elem:

Da li je svejedno kada se kupuje seme? Zbog određenih razloga, najverovatnije ću morati da kupim seme već u Decembru/Januaru pa me interesuje da li taj omidor kojim je seme tretirano ima neki rok trajanja? Hoće li "izdržati" do setve?

I jedno manje glupo pitanje: kolika je trenutna cena ZP684 i koliko doza treba za 4 kj.?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Attila M. je napisao(la):
I jedno manje glupo pitanje: kolika je trenutna cena ZP684 i koliko doza treba za 4 kj.?
jel toliko tesko da se okrene prethodna strana i procita cene za iducu god. sto je postavio rasa02?
ljudi,pa nemojte da ste bas toliki gotovani,pomerite svoja dupeta!
a kakva doza?
semena ili zastite semena?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Izvinjavam se, Roberte.

Doza semena.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Koliko sam skontao iz pročitanog, recimo da je 26 najbolje
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@attila
ti kazes da je najbolje ili knjiga?

ako je 26,onda je 55000sj/ha.
2.94*55000=161700
 
Nazad
Vrh