ZMAJ kombajni

Zmaju,sta je sa slika zaista tvoje posto ti je slika imt-a u profilu slikana kod Sukura u Beceju... ::lose::
Prosvetli nas malo u vezi tog zmaja 151...
 
Pomoc prijatelja!!!
Nasao sam secku za slamu od 162! ( 400e mada se nadam jos malo manje )
Ima li ko iskustva i koju preporuku kako bih je ugradio na 171!?
 
Spajki je napisao(la):
Zmaju,sta je sa slika zaista tvoje posto ti je slika imt-a u profilu slikana kod Sukura u Beceju... ::lose::
Prosvetli nas malo u vezi tog zmaja 151...

Sve slike su oje sem imt-a 5500,a zmaj je 151,posalji pitanje na pp
 
zorancile je napisao(la):
Koliko je dugačak taj kaiš u odnosu na slamotres? Pola slamotresa? Donji kraj treba da mu bude na početku slamotresa?
Evo obecanih slika !
2qd4sug.jpg

21aadmq.jpg

256hjmf.jpg

Vide se srafovi koje drze kajis ,probao sam i sa gornje strane ali slike nisu uspesne jer se kajis nevidi zato ih nisam ni stavio ,druga slika je sa polozaja u slamotresu a duzina je dno dokle je lim ,treca slika polozaj gume na izlaznoj strani bunkera.Nadam se da pomogao jer je jednostavna stvar ali 100%funkcionise .Kod mene vec tako 10godina. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Pa od 162, a oni imaju koliko ja znam isto 5 slamotresa!
Sve i da nije klateci dalo bi se to prepraviti!
 
gledao sam pre neki dan secku od nju holanda,sirina negdje oko 104,da li bi se mogla namontirati na zmaj 143?sa klatecim je nozevima?koliko sam cuo da je i bolja sa klatecim nozevima?!
 
@ mihalyocska

I sa tom gumom u bunkeru možeš da vršiš sa zatvorenom trubom(u transportnom položaju)?
 
mityoo je napisao(la):
@ mihalyocska

I sa tom gumom u bunkeru možeš da vršiš sa zatvorenom trubom(u transportnom položaju)?
Mogu da vrsim i proso i uljanu repicu sto sam vec i ucinio pa iz iskustva govorim . Probaj i videces da je tako,samo stavi 60x60cm a mozes i malo vece jer kod praznjena ne utice nista eventualno koju sekundu vise ,i kod mene izlaz blago krivo nagore gleda . :ppozdrav:
 
evo ovako stoje stvari ,cudi me kako urednici ne znaju da u poljo info se oglasava covek godinama ,KOJI BALANSIRA PROIZVODI SECKE, firma se zove met tex a za broj na pp , rotor secke sam ja napomenuo da imam :haha: tako je ljudi verujem da 90posto ljudi dobiju il kupuju te novine ::svaka cast::
 
aj stvarno vozaci 142-ki koliko na sat idete u solidnom zitu i soji?hvala unapred posto ja ove godine nisam mogao da krenem vise od 3 km na sat a da se ne zagusi
 
dzordz je napisao(la):
aj stvarno vozaci 142-ki koliko na sat idete u solidnom zitu i soji?hvala unapred posto ja ove godine nisam mogao da krenem vise od 3 km na sat a da se ne zagusi
Pa dovoljno je 3 km na sat ako je solidno zito(30 meteri po lancu) ako je ispod tog prinosa onda skoro pun varijator.
 
prosla zetva je bila muka i za kombaj i za kombajnera.kod naa ave lezalo na zemlji,pocevsi od jecma pa sve do soje.cak i neki domaci hibridi kukuruza.
 
miroslav k je napisao(la):
dzordz je napisao(la):
aj stvarno vozaci 142-ki koliko na sat idete u solidnom zitu i soji?hvala unapred posto ja ove godine nisam mogao da krenem vise od 3 km na sat a da se ne zagusi
sta tu ima da se gusi? jedino ako je zakorovljeno,
P.S. u zitu 3-4km, a u soji moze i 5-6 ako je ravno i soja normalno zrela i bez korova
[/5-6 km u soji ali meni su izgleda jako pojedene one prečage sto vrše masu u dobu pa i u jako čistoj soji nisam mogao brže od 3,5 jel su te prečage problem ili sta:haha:quote]
 
oko 7 milimetara iprvih 100 jutara imas problem sa lomom zrna a sto se tice brzine kretanja 4.5 5 km na h :cao:
 
sine puno znace!kad su celave,ko celave gume,nema sta da zapne!ja sam se to uverio na svom kombajnu!sine bisu skupe koliko znace!
 
Nazad
Vrh