ZMAJ kombajni

ima letvi i u rumi a i kod prokića u mačvanskoj mitrovici samo treba voditi računa dali su bile i prethodno metalne ima razlike mislim da je cena 8-10e
 
miroslav k je napisao(la):
komsija Futozan, ja te nista ne razumem, mislis mozda na šine da su ti poderane? u soji koristom kukuruznu korpu, a sine nemaju veze sa gusenjem, samo ti dobro naspanuj kajseve i teraj dok se auspuh ne usija :cool:
ma kod mene su sine celave skroz a cuo sam od jednog lika da se zbog toga i gusi
 
Bobo je napisao(la):
Svaka cast, evo meni prvi glas da je 142 to imao tvornicki... Svaki dan naucis nesto novo. :ppozdrav:

prvi vlasnik 142rm iz 1988 sa metalnim letvama :cao:
Post je spojen: [time]1295997978[/time]
_________________________________________________
ima u rumi povoljno letvi,samo polako..........
 
Ja sam zainteresovan za kombajn Zmaj 142 da li ima neko da ga proda,da je u solidnom stanju? ja sam iz okoline panceva.Pozdrav hvala puno unapred.
Post je spojen: [time]1296042183[/time]
_________________________________________________
do 7000 e. pozdrav :ppozdrav:
 
MONTOYA je napisao(la):
prva serija 142-ki je 1983 god. izašla kao što sam već napisao-kratka lula,veliki volan,metalne letve,pokriven bunker,sledeća serija je imala mali volan
141-ca ni jedna fabrički nije imala dugački levak
Moj kombajn je iz 1982 Z141RM ima mali volan,dugacki levak,pokriven bunker i drvene letve na vitlo mislim da je to fabricki ali ne smem da potvrdim da je tako jer sam drugi vlasnik! MONTOYA verovatno da je 82 i 83 godista razlicito proizvodili ili je moglo da se bira po zelji!
 
to sam i ja rekao za 141 RM za mali volan nisam siguran, alu za dugacku cjev siguran 100% da je imao.

Znaci 141RM je prelazni model izmedju 141 i 142, jer vidim da pisete da je i prva serija 142 imala kratku cjev, koja je popravljena na 141RM i onda tek uvedena na 142.

Istu stvar su radili i sa malim zmajevima... 132 bio vrecar, 133 napravili i vrecara i bunkerasa bez kabine, pa je onda izasao 132RM prvi mali koji je imao kabinu i bunker i nakon 132rm poceli izlaziti 133 s kabinom...
 
ivan-sakule je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
prva serija 142-ki je 1983 god. izašla kao što sam već napisao-kratka lula,veliki volan,metalne letve,pokriven bunker,sledeća serija je imala mali volan
141-ca ni jedna fabrički nije imala dugački levak
Moj kombajn je iz 1982 Z141RM ima mali volan,dugacki levak,pokriven bunker i drvene letve na vitlo mislim da je to fabricki ali ne smem da potvrdim da je tako jer sam drugi vlasnik! MONTOYA verovatno da je 82 i 83 godista razlicito proizvodili ili je moglo da se bira po zelji!
nije sigurno fabrički,znam za kombajne koji su 84-85 pa imaju kratku cev
 
nemojte se vatati na cevi mnogo bas,ima onih koji nisu prvi vlasnici kombaja 141 pa su mozda zbog nezadovoljstva kratke cevi nabavili duzu pa je staru prodao vlasniku zmaja 142 koji je sa dugackom zvekno u oras pa je smoto i bio prinudjen da stavi kratku pa posle tako prodao kombaj dalje i sad taj isti prica kako 142 fabricki ima kratku cev itd.....ljudi,godine su iza nas...
 
danger je napisao(la):
nemojte se vatati na cevi mnogo bas,ima onih koji nisu prvi vlasnici kombaja 141 pa su mozda zbog nezadovoljstva kratke cevi nabavili duzu pa je staru prodao vlasniku zmaja 142 koji je sa dugackom zvekno u oras pa je smoto i bio prinudjen da stavi kratku pa posle tako prodao kombaj dalje i sad taj isti prica kako 142 fabricki ima kratku cev itd.....ljudi,godine su iza nas...
baš tako,ko zna šta su sve preživeli
ali znam pouzdano da je prva serija 142-ke imala kratku cev kao i svaka 141-ca
 
danger je napisao(la):
nemojte se vatati na cevi mnogo bas,ima onih koji nisu prvi vlasnici kombaja 141 pa su mozda zbog nezadovoljstva kratke cevi nabavili duzu pa je staru prodao vlasniku zmaja 142 koji je sa dugackom zvekno u oras pa je smoto i bio prinudjen da stavi kratku pa posle tako prodao kombaj dalje i sad taj isti prica kako 142 fabricki ima kratku cev itd.....ljudi,godine su iza nas...

@Danger,u pravu si ti,sto je sad to bitno kakva je cev kratka ili duga vrlo vazno,bitno je da kipuje.
Moj komsija ima na 141 kabinu od 142,covek spremo kombajn za zimski san tero i šupu bez hedera i kako nemam pojma zvekne u stupac supe i razbio kabinu. Sad ima od 142 neko bi rekao kad vidi da je fabricki, a sto je to bitno vazno je da covek nekisne!!! :haha:
 
Ovako zanima me kabina od Z-142 iznutra onaj dio gore od grijanja otvori oni i kako to izgleda jer ja bi u mog "lexiona" to postavljo :haha:
kod mene gore nema ništa, tj. ima neki prekidać od grijanja ali nema ništa drugo .. :udri:
Pa ako bi netko to mi mogo uslikat tj. cijeli taj sistem ako nije problem :ppozdrav:
 
Ma,ja i nemam kombaj.Raaspitujem se koji da uzmem.Uzeo bih neku 142-ku.Vrline cu cuti i od prtodavca ali me mane interesuju :sta: :cao:
 
Nazad
Vrh