ZMAJ kombajni

Prva pun varijator, mora da nosi u bilo kako dobrom žitu, samo ako nije polegnuto! A kad je polegnuto onda ne voziš sporije zato da ne zaguši, nego da možeš lepo da pokupiš...
 
Ja u dobrom zitu ali stvarno dobrom zitu sa novim sinama nemogu brze od3,5 km,a kad je slabije mogu 4,5 km. U soji sam najvise vozio 5,5 km ali je bila jako cista,uspravna i ravna njiva. U kukuruzima 3,5 najvise. Kad su lose sine nemoze se brzo voziti pa sve da su kaisevi zategnuti ko tambura. I jos nesto,sto sam brze vozio,svake sam godine sve manje muserija imao. Ljudi nevole da se brzo vitla nego da se ljudski uradi.
 
Djole, kad citiraš nekog, onda pomeraj kursor u desno dok ti ne preskoči sav tekst, pa tek onda kucaj.
 
planiram da kupim kombaj na prolece pa se dvoumim izmedju 143 i 142! Neznam koji je bolji! Pomagajte. Hvala unapred :D
 
PG Krnac je napisao(la):
planiram da kupim kombaj na prolece pa se dvoumim izmedju 143 i 142! Neznam koji je bolji! Pomagajte. Hvala unapred :D
komsija to ti dodje isto, malo vise platis 143, izgleda lepse bolja kabina, kvalitet malo losiji, a 142 po meni je malo jednostavniji. a sto se kvaliteta delova tice najbolji je Z-141 ako ga nadjes ocuvanog negde. toliko od mene a sad tvoje ::novac:: tvoj izbor
 
Ma koji 142 ima metalne letve na vitlu? To nisam vidio ni na jednom 142, cak ni na RM modelima.

Sto se lule tice, postoji 141RM na kojem je lula za kipanje produzena kao na 142 i mislim da taj ima i grijanje. Samo ne znam koje godiste je 142 prva serija, a koje godiste je 141RM, vjerovatno se "preklapaju" jer je 141RM i obican 142 jedan te isti kombajn, kao 132RM i 133 obican...

Samo ne znam jel 141 ima podesivo donje sito il ima fiksna sita kao mali zmajevi?
 
Bobo je napisao(la):
Ma koji 142 ima metalne letve na vitlu? To nisam vidio ni na jednom 142, cak ni na RM modelima.

Sto se lule tice, postoji 141RM na kojem je lula za kipanje produzena kao na 142 i mislim da taj ima i grijanje. Samo ne znam koje godiste je 142 prva serija, a koje godiste je 141RM, vjerovatno se "preklapaju" jer je 141RM i obican 142 jedan te isti kombajn, kao 132RM i 133 obican...

Samo ne znam jel 141 ima podesivo donje sito il ima fiksna sita kao mali zmajevi?
Naravno da ima.... i moj 142 ima metalne letve na vitlu...
 
Vidio sam ih dosta u zivotu i ni jedan nije imao metelne letve... Ove sto sam na slikama vidio, mislio sam da to ljudi sami prepravljaju na 142... PRvi mi glas da su na 142 tvornicki metalne letve stavljane...
 
Sad mi baš bio kum dok sam pisao prethodni post, i on kaže da su i kod njega na 142 bile metalne letve fabrički stavljene, a to je onda sigurno jer je on bio prvi vlasnik....
 
prva serija 142-ki je 1983 god. izašla kao što sam već napisao-kratka lula,veliki volan,metalne letve,pokriven bunker,sledeća serija je imala mali volan
141-ca ni jedna fabrički nije imala dugački levak
 
Moja 142 je 85 god i ima metalne letve na vitlima. Sve 142 u selu kod nas imaju metelne,jedino oni kojima istrunu stave drvenu i teraj dalje.
 
Nazad
Vrh