ZMAJ kombajni

mihalyocska da cujemo svaka informacija je dobro dosla ::super::
Post je spojen: [time]1295467576[/time]
_________________________________________________
cenjene kolege da secka nije malo teska za 142, u Bogaticu covek stavio od klasa
ide super al sa meckom 170ks turbo :udri:
 
kod mene na univerzalu secka od klasa,nosi bez problema,skoro da ni ne oseca.ali obrtaj na secki mnogo vise povecana nego sto bi trebalo da bude.
 
Sto se iglica tice uzmes stari kais preseces ga i jedan kraj zasrafis u gornji kraj od slamotresa a ostalo nek klati unutar colom duzinom a za prosipanji zita iz bunkera da se spreci uzme se platnena guma od cega se prave lopate na elevatore ,najmanje 60x60 cm ali to moze da varira u moj ima 70x60 i zasrafi se sa 2-3 srafa iznad spirale kod izlaza iz bunkera i to je to .Kod mene ni proso ni uljana repeca nece da curi, dno od slamotresa sija se ko ogledalo_Ovaj patent sam video ko madara tamo svi koriste!! Probajte ,funkcionise 1000% ,i umene je tako postavljeno :ppozdrav:
 
Koliko je dugačak taj kaiš u odnosu na slamotres? Pola slamotresa? Donji kraj treba da mu bude na početku slamotresa?
 
Bilo koji kais samo da je duzina dna slamotresa ,a gornji kraj je onaj gde izlazi slama
Post je spojen: [time]1295477838[/time]
_________________________________________________
Bobo je napisao(la):
Samo mi se prve godine nabijalo jecmenih iglica u slamotrese kako god postelam vjetar i sita, kombajn i dalje prosipa, pa kad sam pogledao unutra, sva 4 postopana?!?

Onda i vise nikad se to dogodilo nije...

A sto se otvaranja spirale na 142 tice, u vojvodini nitko ziv nema s time problema. njivu pocinjes u lijevo, i dalje kosis u desno i nema problema ;)Izvinjavam se za moje neznanje ali nisam gledao kako izgeda god 142.jer ja inace imam fortschritt E512 a ne zmaja i misli sam da je i kodnjih tako :ppozdrav:
 
mihalyocska je napisao(la):
Sto se iglica tice uzmes stari kais preseces ga i jedan kraj zasrafis u gornji kraj od slamotresa a ostalo nek klati unutar colom duzinom a za prosipanji zita iz bunkera da se spreci uzme se platnena guma od cega se prave lopate na elevatore ,najmanje 60x60 cm ali to moze da varira u moj ima 70x60 i zasrafi se sa 2-3 srafa iznad spirale kod izlaza iz bunkera i to je to .Kod mene ni proso ni uljana repeca nece da curi, dno od slamotresa sija se ko ogledalo_Ovaj patent sam video ko madara tamo svi koriste!! Probajte ,funkcionise 1000% ,i umene je tako postavljeno :ppozdrav:
aj ti to nekako slikaj pa da se vidi ne kontam te najbolje pozdrav
 
Ja sam prosle godine ugradio secku na 142, i ima pogon sa bitera. Seckao sam slamu i soju bez problema,nisam gubio obrtaje i nije se grejao motor,sve radi bez problema.
2zzjl8i.jpg
4t1zch.jpg
1ihag2.jpg
2rcr4hd.jpg
sfcr4x.jpg
 
Cek malo... jel ovo pogon sa bubnja ili sa bitera... meni ovo lici na bubanj.

Sve u svemu, zasto bi bilo problema s takvom sjeckom? samo se malo napravi multiplikacije okretaja kao sto je ovdje i to je sva mudrost. Cak mi se svidja bolje ovako nego direktno s motora.
 
dzordz je napisao(la):
mihalyocska je napisao(la):
aj ti to nekako slikaj pa da se vidi ne kontam te najbolje pozdrav
Nije problem slikanje ,problem je postaviti ja sad ucim na kompjuteru sin mi je ucitelj (mucitelj )pokaze ali tako da nista od toga ne bi razumeo i izlozen sam njegovim voljama ,nema smisla tuci ga ima 18 godina .Uradi cu sve da bude slike obecavam!! :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1295535456[/time]
_________________________________________________
danger je napisao(la):
mislio si 60x60mm a ne cm
CM unutar u bunker iznad onog pleha koji prekriva spiralu za praznjenje i debljine 1 cm da teret od zita ne bi slucajno ga ugurao kod spirale. :ppozdrav:
 
Pogon je sa bitera.Iskreno nisam merio, ali jako lepo radi i u zitu i u soji,i jos je podesena da sece najsitnije. Radio sam i soje gde se kombajn nije video od ambrozije i nije bilo problema sa seckom.
Post je spojen: [time]1295538587[/time]
_________________________________________________
@danger,evo slike moje 142.
2ew37yq.jpg
s0zuoy.jpg
samo da napomenem, ovo su slike pre stavljanja secke!
 
Nazad
Vrh