Zmaj berači kukuruza

BARBULA

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Jan 2015
Poruka
2.708
Biter zovu one lopatice sto ubacuju na komusaljke mada ja od njih ne vidim neku vajdu

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока

juki

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2010
Poruka
519
Dvoredni berač nakon obrana 2ha podmazujem lance. Tada podmazujem i tarup ako nije prolazio kroz neku ardalu i češće. A nakon 4ha detaljno podmazivanje kljunovi idu dole i sve mazalice se podmažu dok mast nekrene napolje. Lanac nepodmazujem preradjenim uljem nego onim najeftinijim mašinsim ili koje već nadjem i ostavim ga tako u radu barem 5ili6minuta.

MONTOYA

Član
Učlanjen(a)
21 Jun 2009
Poruka
14.971
Svaka cast
Dok se aktivno brao kukuruz jednom dnevno sve lance plus dvoredni od tarupa mozda jdenom dva puta
sve mazalice na pocetku sezone i jos jednom u toku sezone a tarup jednom dnevno

savosi

Član
Učlanjen(a)
9 Jun 2008
Poruka
425
Na 222 na obranih 4-5 jutara podmazujem sve mazalice,lance na 10tak,privodne lance skinem posle završene sezone i potopim u prerađeno ulje do sledeće,ne podmazujem ih u sezoni...
Sada se manje bere u mom kraju ,godišnje oberem oko 30 jutara.

DraleTD

Član
Učlanjen(a)
10 Sep 2017
Poruka
2.035
Пре поласка на њиву све подмажем и онда гас. Мада некада и сваки други дан,а неке компликоване лежајеве само на почетку сезоне.

Saša Župa

Novajlija
Učlanjen(a)
14 Maj 2020
Poruka
24
Ja na 214, tarup svako dnevno, a takodje i burgije na otkidačkim valjcima. Biter i biksne na zvezdama na treći četvrti dan. Lance onako svremena na vreme mast i pregorelo ulje.... Velika bi stvar bila da berači imaju centralno mazanje...

sale77

Član
Učlanjen(a)
18 Jun 2010
Poruka
112
Kolege dali ima da se kupi nosač lopatica i eliminatorskih valjaka za zmaj 216. To se u katalogu zove komora eliminatorskih valjaka. Imao sam havariju pa se sve iskrivilo.

Vrh