Zmaj berači kukuruza

Ako su ti gume na komusaljci otvrdle i uklizane ne moze ni cistiti dobro

Otvrdle jesu a uklizane tj.potrosene nisu a berac je 91 godiste stim da par godina nije radio uopste, komsija mi ima isto godiste isti berac i n nije dosad menjao gume na valjcima a cisti dosta bolje nego moj berac. Rekose da 80 % ciscenja se obavi na samim okidackim valjcima te me zanima da li su okidacke ploce i valjci pravilno nastelovani ako su podeseni na razmak koji pise u upustvu ili bi trebalo taj razmak jos malo povecat?
 
To zavisi od debljine stabiljke.Na ulazu ide malo sire valjda nego gore.Pogledaj u katalogu ima link nekoliko strana unazad.

A zavisi i od hibrida.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
E baš kontra, na ulazu malo uže nego gore, za nekih 5mm recimo, e sad preporuke su jedno, stanje na njivi drugo, treba se igrati po potrebi, pa probati više varijanti...
 
Bas nesto divanim sad sa komsijom,dok cekamo da se ovremeni,a mozda padne i opklada
Da li je u praksi zmaj 223 brzi od 222 za 50 %,a sve zbog vece komusaljke,i dela odakle padaju klipovi u elevator koji nosi u bunker?
To je usko grlo na 222,koje diktora brzinu skidanja, na 223 je taj deo za 50 %veci
 
Poslednja izmena:
Kod mene npr. sa 222 sam brao hektar dobrog kukuruza oko 4 sata a sa 224 za 3 sata nekad i brze, najbrze sam radio za 2,5 sata hektar kada se dobro bere

Jbt pa kod mene toliko uradim sa 223 ...577 trecom sporom, nkako da utrefim podesavanje.
Trebam bacit sliku kako su okidacki valjci podeseni, imam predosecaj da nisu pravilno upareni jer mi cesto obara stabiljku umesto da je samo provuce dole
 
Za 221 potpisujem. Imao sam 221 i žalim što sam ga prodao, uzeo 223,neki dan sam brao sa imt 560 2 spora (12.4-r36) gume, ide kao lud ali se malo i pati, za 2h 1kj možda i malo jače ali najveći problem je prevoz, čekaj da dodje, pa dovuku špeditere bez gornjih stranica, ma.....
 
Normalno da je 221,pa i 220 najbrza kombinacija,izgubi se nesto vremena na okretanje,ali u njivi prestize bilo koji berac,teras koliko moze da proguta,treba malo vece uvratine i manje prikolice,bila to nekad lepa vremena
 
a .bes ga nismo u 19. veku pa da vucemo prikolice za beracem, pricam o 221 sa bunkerom
nit jednostavnijeg beraca nit boljeg, bar od zmajevih.
97cc9a705995b8c11d13bbb521e87f5c.jpg
 
A po cemu je 221 toliko dobar xd ?,navodno bolji i od 223 :))?.Aj da je isti kao 222 ,to ok ,ali bolji od 223,brzi ?,nema sanse.Imam 221 sa bunkerom i nema tu nikakve brzine,jes da je kod mene jos uzan elevator bunkera ,ali nekada mi i na komusaljku zagusi.
 
Ako neko ima roto secku umesto tarupa, molim za zapazanja, da li krupno secka, da li se postavi nisko pa treba paziti ne spustati heder nisko, imali limova sa strane da ne zvrca levo desno kukurzovina i slicno. Koja je cena ako neko zna?
Naime kod nas je onaj tezak tatup zmaj 222 i po sezoni jednom menjamo lezaj. Ove godine stavilu obican 2210 zatvoren ali se grejao dosta.
 
Brtka je ugradjivao na zmaja, koliko sam razumeo 650e sa ugradnjom, eto snimak pa sam proceni..
Sta radite sa tim tarupima kad toliko crkavaju lezajevi, kod mene isto teski tarup pa se ne secam da sam ikad i menjao lezajeve..
Inace mislim da sa roto seckom koliko god spustis ne mozes doci do toga da tuce po zemlji, zato sto su ti kljunovi najniza tacka a ona mislim da je visa.
 
a .bes ga nismo u 19. veku pa da vucemo prikolice za beracem, pricam o 221 sa bunkerom
nit jednostavnijeg beraca nit boljeg, bar od zmajevih.
97cc9a705995b8c11d13bbb521e87f5c.jpg
Brao sam sa 222 nekoliko godina, ovo je prva da radim sa ovim prepravljenim 221, ide istom brzinom kao 222, ali bas da moze da parira 223 tesko...
Risto ajd na crtu :D
64f04e2e3c349f1a9e8793d9757f7fcb.jpg
 
Nazad
Vrh