Zica za kavez

Evo mene opet sa pitanjem, nasao sam zicu 25x25 debljine 2mm po 266 din m2, da li od nje moze da se naprave bocne strane i krov. Tj dal moze da se uvuce nesto od stetocina u kavez? Dno bi bilo od 11x23 debljine 2mm po 430 din m2.
 
Mis sigurno moze da se provuce komotno krez takvu zicu. Jedini ako se naprave metalne noge odigne od poda da nemoze da se popne do kaveza. A ako su drvene noge kaveza onda je najbolje naci neke tacne i u to postaviti kavez, a posude napune sa vodom jel mis nece po vodi da se bakce.
 
Sistem ce biti isti kao i kavez koji sam vec napravio a nisam ofarbao, gvozdena konstrukcija na 3 sprata sa limovima izmedju spratova za govanaca.
 
Mislim da pacov moze da prodje kroz 2.5cm. Kroz 2x2cm okca provereno nemoze. Probao sam kod prijatelja sa njegovim ljubimcem pacovom i nije mogao da prodje kroz zicu 2x2cm.
 
u tim kavezima sa otvorima 2,5 x 2,5 ce biti zecevi odvojeni od majke do klanja. A ako sam dobro razumeo pacovi su opasnost samo ako udju u kotilicu.
 
38_2u9pf1k.jpg

Ove pojilice na sajmu koštaju 270 dinara/kom

A prodaje ih agroservis iz Veternika
 
Netrebas imat straha od pacpva,nece on uci pored velikog zeca i nemoze im nista ,nego trebas imat straha od lasice.meni jednom izgrizla one drvene resetke ispod kaveza usla unutra i podavila zecicu,ona se svuda provucie di njoj prodje glava,a ima malu glavu :D...
 
Poslednja izmena od urednika:
Ao sto cinite vi ljudi....a nije ni lisica strasna medjed je zeznut kad udje a i krokodili znaju da budu opasni ali nisu tolko...kako pravite vi te kaveze kad vam ulaze pacovi lisice i cuda svakakva kukuuu
 
Pa i meni bilo cudno imao sam novi kavez (drveni sa drvenim letvama podloga , nego to cudo od lasice izglodalo par dasaka i provukla se i ja ujutro doso i naso zecicu van kaveza zadavljenu,,,a samo lasica udavi ispije krv i ode...
 
Neznam brate ali ja nesvatam kakve su ti te letvice bile ...i ja imam dolje letve debele su oko 2 cm sa 4 nema te lasice niti neznam cega da moze da oglodje...tj moze ali dva dana da glodje ..mislim neznam mozda se meni jos nije nista tako desilo pa neznam pricam gluposti ,ali mi samo nije realno ako dobro sredis kaveze i zastitis nemoze uc sem muva, nista ali kazem ko zna svasta moze da se desi
 
insekti i zolje

Kako komarci prenose opasnu bolest, zanima me kako zamreziti kafeze koje se cuvaju napolju, i dali ima opasnosti od zolje (ose), pcele i ostale ubodne insektekoje im se muvaju po kafezu trazeci komade voca ili vodu? Hvala svima koji odgovore, nova sam i na forumu i u kunicarstvu, pa slede i druga pitanja!
 
Ja sam rešio pitanje komaraca:komarnik(mreža) na sve ulaze i ostavljam svu paučinu koja se stvori,pauci rade za nas!!!!Imao sam gnezdo osa,zolja ili bilo čega(ne umem da ih prepoznam) pa sam ih spalio brenerom kako miG g.Peto preporučio.Tih insekata ne treba imati u kunićnjaku!Pozdrav,ti samo pitaj sve što te zanima,uvek će se naći neko da ti pruži adekvatan odgovor.:osmeh:
 
Postovani forumasi...
Da li zna neko gde mogu da nabavim table pocinkovane zice sa otvorima 2x2?
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav i sve ostalo što ide uz to......
Pošto sam nov na ovom forumu,a uredno sam se predstavio u rubrici predvidjenoj za to,isto tako nov sam i u kunićarstvu imam jedno pitanje za vas stare zecologe.
Ovde kod nas u šidu ne mogu da pronadjem mrežu za pod.Malo sam žvrljao po netu i stupio u kontakt sa čovekom iz futoga koji može da mi isplete mrežu gde su okca 20 sa 20 mm a debljina žice 2 mm.
Pitanje glasi,da li su to dobre dimenzije za pod i ako nisu gde u novom sadu ili okolini mogu da prondjem odgovarajuce.
Unapred zahvaljujem na odgovorima i živi mi bili ZECOLOZI.
 
Imas u Futogu zicu i 10x20mm debljine 1,8mm.
Cene su im bile dosta povoljne.
80 sm 6585 13x25 25m
100 sm 8232 13x25 25m
120 sm 9728 13x25 25m
 
U Novom Sadu ima prodavnica SIM tamo mozes naci sta god ti treba od pocinkovane zice inace to sto ti treba se zove rabic pletivo

---------- Poruka napisana u 21:20 ---------- Prethodna poruka je at 21:13 ----------

U Novom Sadu prodavnica SIM imaju nekoliko vrsta pocincane zice inace to sto ti treba se zove rabic pletivo cene su povoljne seku i na pola metra ako ti treba
 
Alo zorke hvala na obaveštenju,samo ako bi mi mogao kazati gde se nalaze otprilike a ja ću se onda snaći nekako da ih pronadjem.POZDRAV
 
Nazad
Vrh