Zica za kavez


[/quote]

E moji su bas ovakvi, i mislio sam da ih zamenim i kupim koju plus jer mozda cu povecati broj kunica, nikad se nezna ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::

Znam sigurno da mi je tetka narucila iz NS ali neznam gde :sta: :sta: sinoc sam razgovarao sa mog brata od tetke i pitao je tetku rekla je da misli da mu je prezime bilo Maksic, dali mozda poznajete tog coveka :sta: :sta:
 
Nisam nigde video pojilice za kunice pise samo za pilice, svinje i dr. ali nema za kunice mozda ih vise ne prave. Nema veze nazvacu ih telefonom i videcu sta je i kako je, u svakom slucaju hvala :ppozdrav:
 
Ove moje se pune ud gore i ne kaplju samo ako kunic malo peitisne pipak koji viri na kraju onda pocne polako da kaplje voda iz posude. I u posudi nema vakuma.
 
Trazim onaj post gde je neko napisao mislim Petao ako se nevaram gde moze u Novom Sadu da se kupi zica za pod mislim da je bilo nekih 600 dindzi pa sad molim clanove da napise ponovo nemogu da vrtim sve teme i sve postove ! ako jos neko zna gde moze da se kupi zica 10 x 10 mm debljine nekih 2.5mm u Novom Sadu ili okolina neka slobodno napise ili ovde ili na PP planiram da pravim nove kaveze pa mi treba unapred zahvaljujem :ppozdrav:
 
zima :nono:
Moje skromno mišljenje je da su ti okca 10 x 10 mm premalena,uvjerile su me moje kalifornijke u to jer "klikeraju" malo krupnije i dosta toga nemože da prođe kroz mrežu.za kuniće u tovu je OK.
 
@ zima

Jesam napisao da ima zice za kaveze ali su okca10x25mm i rolna od 25m ide od nekih 7000 do 9000 dinara.
 
Neznam neko jeste negde napisao da ima 10 x 10 mm po nekih 600,00 din samo nemogu da nadjem gde

@ zeco
Zasto mislis da su male okice ja gajim ovnolike kunice i kuglice nisu bas nesto veliki mislim da bi bili idealni 10x10

@ petao
To mi ne odgovara za pod ali odgovara sa strane samo mi je puno 25m dali moze na metar u toj firmi?
 
Kod mene ti je zica metar 166 din, debela 1.4 mm, okca su savrshena, zastichena je nerdjajuchom bojom. ja je proverio kod mene na kafezu i mogu da ti kazem da nije losa, ali mora da se obrati paznja da se ispod zice stavi minimum na razmaku od 40 cm jedna prechaga ( sto i nije neki faktor sa obzirom da to svi moraju da ojachaju da ne bi doslo do pojavljivanja "stomaka zice ").
e sad ti vidi dal ti to odgovara. ja mogu i da ti slikam kafez da vidis kako je ispalo dno pa ches sam zakljuciti isto ovo.
pozdrav ::novac:: :cao:
 
Da samo ti si u Nisu a ja u okolini Novog Sada i tu ima podosta da se vozika po zicu i nazad a za nekih 7 - 8 m2 mi se ne isplati ici po zicu valjda cemo naci i nesto blize nije mi bas nesto hitno Hvala u svakom slucaju :ppozdrav:
 
Poz. Treba mi opet pomoc foruma :)

Dobavljac kojeg sam odavno nasao sto se tice zice je mnogo neozbiljan. Cekam zicu od njega vec mesec dana. Jos sam narucio krajem decembra ali on mi rece bice u februaru. Ja ga sada kontaktiram on kaze stize krajem februara, a i i izgleda da ce cena otici gore - ludilo! Ovi se nalaze u veterniku ali imaju mogucnost dostave zbog cega su mi se svideli tada. I za dostavu veternik-ruma uzeli svega 500din

Mislim da mi je ranije peto1 preporucio neke koje tada nisam uspeo da nadjem ali moracu se potruditi ovog puta.
Konkretno mi treba zica "20x20mm kocka x 1.45 mm debljina žice"

Molim vas ako znate gde da trazim da mi makar na pp posaljete informacije kako da kontaktiram te ljude. Najbolje bi bilo da je iz NS-a ali moze ako znate i nekog iz BG-a, pa cu se ja pokusati sa njima dogovoriti oko dostave.
 
Evo ja danas kupio na najlonu pocinkovanu zicu 13 x 23mm debljine 1.8mm po ceni 480,00 dinara 1 x 1 metar :D
 
Zima, i ja sam tog video u nedelju na najlonu sa zicom. al mi je to skupo zato što čovek iz Subotice prodaje grifovano pletivo debljine žice 3mm a unutrašnji otvor 3x3 cm za 400din kvadrat. a ima različitih mreža, pletiva.
 
Izvijavam se ako sam promasio temu.
Ovde kod mene u Somboru sam pronasao samo na jednom mestu punktvnu potcinkovanu zicu oko 2 mm debljine a okca 11x23 430 din kvadrat. To je kontam odlicno za patos, ali problem je u zici koju bi stavio za stranice i krov, zasto? Zato sto od 2mm debljine ima samo sa okcima 50x50 a to je mozda preveliko tj da li bi odrasli zecevi ispadali? A zasto mora 2mm zato sto bih kaveze kacio na lance da vise kao u ovom videu [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K1sEpGxeTsg[/youtube].
Da li moze da se koristi i tanja zica od 2mm posto nje ima sa manjim okcima ili mora od 2mm zbog tezine kaveza?
 
Zasto okolo isto ne postavis tu zicu sto rece da ces staviti za patos? Pogotovo ako je cena ista ili slicna nemoj da se razmisljas jer sa tako gustom zicom nikakva veca stetocina ti nece uci u kavez.

Proveri debljinu zice da li je zaista 2mm jer vrlo moguce da je 1,8mm samo da nije da bude jos tanja.
 
Danas sam bio u Subotici i uzeo zicu, 1,8 mm debljine a dimenzije okaca su 12mm x 58mm a sirina bunta je 1m. Kvadrat je 380 din.
 
Nazad
Vrh