Zetor

Marko ja sam vise puta gledao onaj snimak i pazljivo slusao i meni ono ne deluje da zupcanici struzu niti da nesto drobi u menjacu jer znam kako to zvuci. Ovo tvoje kao da neki lim landara ili da nesto zakacinje, sto neki rekose zabica ili slicno. Ja kod mene imam na levom krilu unutar kabine nosac za motornu testeru i kad idem nizbrdo i to samo kad traktor drzi teret to pocne da lupka i ovo kod tebe mi je naslicnije tom lupkanju. Normalno, ne kazem da ti imas to isto vec da uzrok trazis u tako nekim banalnijim stvarima. Na snimku se konstantno cuje brujanje zupcanika i zavijanje diferencijala, a ovo se cuje kao u pozadini, nezavisno od njih.
 
Imam zetora 3320. Ima problem sa cetvrtom brzinom. Nekad ubacuje bez problema a nekad nece. Npr vozim trecom i pokusam u cetvrtu nece, vratim u trecu krenem malo i onda ubaci u cetvrtu bez problema. To se desava samo sa cetvrtom brzinom.
 
Imam zetora 3320. Ima problem sa cetvrtom brzinom. Nekad ubacuje bez problema a nekad nece. Npr vozim trecom i pokusam u cetvrtu nece, vratim u trecu krenem malo i onda ubaci u cetvrtu bez problema. To se desava samo sa cetvrtom brzinom.
Vrijeme je da se otvara menjac dok nije vecu stetu napravio.
 
Pozdrav svima... Potreban mi je neki dobar bosista za zetor 7745... Ako neko zna neka pise...

Poslato sa KSA-LX9 pomoću Tapatoka
 
Samo Žeravica, kad smo uzeli 7245 odmah smo nosili pumpu i dizne i radio je 3000 rs bez problema, onda smo nosili samo dizne u Pancevu kod Anusica al nesto mi se ne svidja… mozda sam trebao nositi i pumpu i dizne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Interesantan klip o mogućnostima stare originalne (češke) kabine na Zetoru.
Dvadeset momaka je stalo u nju 😂
 
Da li je neko menjao dihtung na dekli gde je čep za sipanje ulja? Vidim po katalogu da tu ide gumica.
Da li će curiti ulje? Na šta obratiti pažnju? Da li se samo stara izvadi i stavi nova ili je potrebno neki silikon stavljati ili nešto drugo?
 
Nazad
Vrh