Zetor

Tražim pomoćno sedište za Zetor Proxima 120. Novo ili polovno, nebitno. Sin navalio sa mnom u traktor pa moram nabaviti. Fabrički nije bilo ugrađeno. Pa ako neko ima javite.
 
@markokg , hoce da lupa , ali to ne zavisi samo od jedne brzine kad ima lufta u gornjem snopu odbnosno kad ode onaj iglicasti lezaj , ali lupa vecinom pod opterecenjem.
Ako se mjenjaju zupcanici hoce da bruji dok ne sjednu ali to se cuje u svim.

Ono sto se prepravljali , da li je dobro montirano, treba pogledati shemu koji zupcanici rade u 4 brzini , da li ima neki aksijalnog hoda ako ide nizbrdo i kaci negde zupcanik.

Da li se to cuje i u sporohodnoj 4 brzini.
 
@lovac luka, majstor je rekao da može da se namontira, da su prečnik slavine i unutrašnji prečnik creva približni. Nije mi garantovao da to tako može da radi duži period. Garant se mehaničar razume u kvalitet i izdržljivost plastične slavine kap po kap. Bolje da pitam i ovde, možda dobijem i neku drugu ideju. Vidim da si i ti dao jednu.
 
@lovac luka, majstor je rekao da može da se namontira, da su prečnik slavine i unutrašnji prečnik creva približni. Nije mi garantovao da to tako može da radi duži period. Garant se mehaničar razume u kvalitet i izdržljivost plastične slavine kap po kap. Bolje da pitam i ovde, možda dobijem i neku drugu ideju. Vidim da si i ti dao jednu.
Odeš u "VODOVOD" u BP kod Ace i uzmeš kugl ventil sa ribljim kostima za prečnik creva koji je kod tebe!!!!
Vodovod je pored MAXI prodavnice preko puta pravoslavne crkve
Aj malo da pomognem



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Luka i ja htedoh reci da za taj menjac treba majstor, al rekoh da ne palamudim...
Ili ako ne moze bez tih nazovi samozvanih majstora pre bih trazio ceo menjac polovan i resio problem.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne sad da ja nešto mudrujem ali verujte da je NAJ TEŽE raditi za nekim!!!
Većina našeg sveta se odluči da sama čačka oko nečeg pa na kraju Aj upomoć!!
Ko i nema hrabrosti da počne sam odgleda par klipova na net-u i dobije samopouzdanje
Prekjuče sam bio kod čoveka nekim bez veze povodom i gledam 4_5 ploča hidraulika po dvorištu
Za 2 su zavezani kerovi
Pitam ga ja šta si ovo radio?
Odgovori on meni da 560 ima manu i da mu često puca ploča pošto je iz sela pita mene koliko sam puta ja na mom menjao??
I šta da odgovorim????
Zvao me da mi pokaže da se ne mora rastavljati pred menjač na T40 da bi se menjao druk ležaj, majstor uzeo brusilicu i odsekao nabu na spojničkoj, zamenio ležaj i zavario nabu
Isto mi je objasnio da nova Morava prskalica što je kupio nema mešač pa on meša špecije letvom u buretu i da je znao da nema mešač nebi on nju kupio!!!
I eto rekao sam mu da je njegovo znanje na zavidnom nivou!!!! I da je on BOG KRALJ CAR AS!!!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Veruj Luka, da je došlo zadnje vreme, i šta sve ljudi pričaju bez ikakvog blama.
Ovaj tvoj je prilično jak i uveren u svoje 'znanje'..:unsure:
 
@markokg, kako ubacujes u 4 brzinu, da li ide jako lagano , ako ide lagano provjeri osigurac sa kuglicom , zetor voli da mjesa brzine kad je na nizbrdici i ako malo trucne ako su mu ti osiguraci slabi, moguce da taj seta aksijalno. Kod njih je normalno stanje da se malo teze ubacuje u brzinu , odnosno te kuglice osiguraca treba da imaju dosta jake opruge.

Ako je pod opterecenjem(motor pogoni) ne cuje se a kad ga gura diferencijal lupa , vrlo cudan simtom.
 
sto se tice tog iglicastog lezaja el on moze da se zameni bez rastavljanja menjaca il mora ceo menjac da se rastavlja
Koliko me sjecanje sluzi mora na pola. Inace znam da to nisu rjesili ni na proksimama , sa tim iglicastim lezajem, pocetak kvara na mjenjacu, pretpostavljam ima veze i sa gubljenjem ulja iz mjenjaca i losijim podmazivanjem.
 
@lovac luka, majstor je rekao da može da se namontira, da su prečnik slavine i unutrašnji prečnik creva približni. Nije mi garantovao da to tako može da radi duži period. Garant se mehaničar razume u kvalitet i izdržljivost plastične slavine kap po kap. Bolje da pitam i ovde, možda dobijem i neku drugu ideju. Vidim da si i ti dao jednu.
Vidio sam da je covjek na zetora koji ima orasje kabinu montirao mali hladnjak sa slavinom od zastave, i tako se grejao par godina. To sam imao i ja u planu uraditi ali nikako da uganjam majstora da mi pospaja creva jer mi se necacka puno oko motora. Verujem da se tu kod tebe moze naci slavina od malog hladnjaka sa zastave.

@lovac luka Barem ovde je problem sto majstora nema, i covek je osudjen da radi sam. Svako ko je naucio zanat ovde otisao je preko.
Pre 5-10 godina kada smo kupili prikolicu pozovemo "auto elektricara" da nam napravi instalaciju na prikolici. Normalno kada smo ga pitali da nam radi hvalio je sebe kao da je on izumeo struju, a kada je dosao situacija je bila drugacija. Kablove ogoljavao skalperom umjesto sa klestima od 5e, stopice stezao kombinirkama, za termo buzir nije cuo u zivotu i da ne nabrajam dalje. Cale se setio dok je jos bio tu da nam osposobi lampicu za zmigavce u kabini, da svetli kada das zmigavac. Na to nam je on odgovorio kako je to nepotrbno i kako nece da nam naplacuje jos koji evro za tu glupost, a ustvari nije znao da poveze lampicu. I ajde, prodje nekoliko nedelja od toga i morao sam da prevezem piljevinu. Natovario, dovezao, sve ok, uzmem ja da kipam kad dreknu cale stani. Debil proveo kabal od instalacije po sanduku prikolice.... Ali da nije bilo toga debila verovatno sada ne bi znao ni povezati led svetlo, jer od kada se to desilo ja sam se zagrejao oko struje i elektronike i zahvalan sam su na tome.

Pre toga smo mu nosili alnaser od ursusa na popravak jer je traktor jako lose palio. Zameni on nesto ne secam se tacno sta i kaze da nece biti problema, cale kaze promeni cetkice da sam miram. Kad on njega napao kako nema potrebe za tim, i ajde cale usuti. Traktor palio malo bolje ali opet nista. 7 godina smo se mi jebavali sa paljenjem, dok nisam nasao drugog majstora koji mi je zamenio cetkice i traktor od tad pali kao mina.
 
Zaboravih da napisem, taj "auto elektricar" ima nekoliko stanova verovali ili ne i to je sve zaradio kao auto elektricar. Ljudi (vecinom zene) koji mu dolaze traze da im zameni sijalicu ili brisac, za to uzme 2.5e do 5e i takvih ljudi je milion. A radiona mu je obicna garaza za auto kraj stana, u kojoj ima malo alata.
 
Filipe kao i u svakom poslu ime i poverenje se gradi!!!!!
Postoje šusteri!!!
Slavinu od zastave možeš staviti samo na Zastavin hladnjak jedna strana je za crevo a druga se šrafi sa 2 vijka m6 na hladnjak!!

I mislim da nisu baš svi otišli preko!!
Ima ljudi koji ne žele da idu sve da su preko pečene ševe padaju sa neba!!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
@markokg , hoce da lupa , ali to ne zavisi samo od jedne brzine kad ima lufta u gornjem snopu odbnosno kad ode onaj iglicasti lezaj , ali lupa vecinom pod opterecenjem.
Ako se mjenjaju zupcanici hoce da bruji dok ne sjednu ali to se cuje u svim.

Ono sto se prepravljali , da li je dobro montirano, treba pogledati shemu koji zupcanici rade u 4 brzini , da li ima neki aksijalnog hoda ako ide nizbrdo i kaci negde zupcanik.

Da li se to cuje i u sporohodnoj 4 brzini.
Kad smo sastavili menjac i kad smo menjali brzine a jos nismo poklopac menjaca vratili niti ulje sipali, sve se podudara u milimetar prilikom saltanja brzine. U svakoj brzini su sastavljeni lepo zupcanici bez da neki bezi napred ili nazad vec se podudarali kao jedan.
Prstenovi koji drze da snop ne moze ici napred ili nazad su takodje u milimetar lepo sklopljeni da se izbegne svaki luft. Sve je temeljno radjeno danima bez rizika.
Morao bi ceo snop poprilicno da se pomera, malte ne u svakoj brzini, da bi doslo do lupanja. Ovde lupa samo u cetvrtoj i samo nizbrdo sto nije nikako normalno.
 
@markokg, kako ubacujes u 4 brzinu, da li ide jako lagano , ako ide lagano provjeri osigurac sa kuglicom , zetor voli da mjesa brzine kad je na nizbrdici i ako malo trucne ako su mu ti osiguraci slabi, moguce da taj seta aksijalno. Kod njih je normalno stanje da se malo teze ubacuje u brzinu , odnosno te kuglice osiguraca treba da imaju dosta jake opruge.

Ako je pod opterecenjem(motor pogoni) ne cuje se a kad ga gura diferencijal lupa , vrlo cudan simtom.
Ne ide lagano vec malo teze. Cak sam morao malo da odvijem osigurace da to koliko toliko popustim da lakse upada.
 
Marko
Taj tvoj Zetor koliko se sećam radili ste menjač pa nešto niste dobro spakovali, pa si tako vozio par god
Onda ste opet radili menjač pa opet nešto pa se sad opet nešto čuje
Jesi ti razmišljao da to oteraš majstoru??
Sve navoje ima da izližete dok "UTUVITE" šta ga boli!!!!!!
Rastavljate ga i sastavljate kao PUZZLE nije to rešenje!!
I sad opet voziš tako pa to kruni nešto unutra tuče kao šmajser!!!
Tako je. Prvi put sam odvezao traktor u drugo selo i cekao da bude gotov i zezao je menjac od prvog dana ali nisam znao za bolje...

Drugi put je temeljno radjeno. I sad sve lepo funkcionise osim eto jedne brzine kod nizbrdice.

Da li si raspolozen da dodjes na konak? Na traktoru je sve novo i sve cisto. Milina za rad. Mozda je glupost poput stvarno one kocnice koja je u menjacu cija je uloga da uspori snop radi lakseg saltanja. Ili stvarno nesto oko kvacila.
 
Nazad
Vrh