Zetor

Pošto ti se ja toliko ne razumijem u mehaniku evo slike iz kataloga pa ti to uspoređuj.

Laka vuča:





Teška vuča:

 
Ljudi, jel normalno da Zetor 7711 nema nikakav mjerač za pritisak ulja u motoru? Danas sam gledao jedan, bice slike kasnije, motor djeluje jako dobro, hidraulika i kardan su mi izvukli zivce dok sam nasao u kojoj kombinaciji sta radi. Naime, on ima 1000 i 540 obrtaja na kardanu, i hidraulika i kardan rade samo kada je uključen na 540, ali kada je uključen na 1000 nista se ne mice, ni kardan ni hidraulika, bez obzira kako postavim onu malu lijevu ručicu. Jel tu nešto nije u redu ili ja nešto nisam uradio kako treba?
 
miroslav78 je napisao(la):
..ja bi zensku uzeo... :ppozdrav:

Бога ми ја би и женску и онај са предњим у товаривачем . Женску обавезно да ме лади лети лепзом док вучем сено.
Post je spojen: [time]1301165390[/time]
_________________________________________________
Него, да ли дају једну од ових 4 ако се један Зетор плати као три ?
 
tibor je napisao(la):
zombie_666
Na 1000 obrtaja vrti kardan?

Ne, nista se ne desava. U sredini, odmah ispod sjedista, postoji ručica koja se okreće lijevo-desno. Lijevo je 540, a desno 1000 obrtaja. Kada stavim na lijevo, sve radi bez problema, kada stavim na desno, ne radi ni hidraulika ni kardan, nista. Jel moguce da nece da uzubi kako treba? Nema sta nisam pokusavao, nece dalje na desno da se okrene.

Jel zna neko sta oko pokazivaca pritiska ulja u motoru, nema tog pokazivaca uopste? Jel to normalno? Takodje, na uberlauf se osjeti duvanje, ali to sto izlazi nema "boje". Vidjao sam da kod bas rasturenih traktora tu izlazi bjelkast dim, ali kod ovog kao da izlazi vazduh. Onako, traktor djeluje OK, kao da nije mnogo radio ali je bas dugo stajao negdje vani pa mu treba farbanje, uvezen je iz USA, evo slika:

2hqbiq8.jpg

2eoef51.jpg

27xnzw1.jpg

1zbfivr.jpg

nvbddi.jpg
 
@zombie666 Pa pisao sam ti na PP o tome, trebalo je da lepo procitas poruku. LEva mala rucica koja sluzi za pogon prikljucnog vratila takodje ukljucuje i hidraulicnu pumpu. KAd je rucica skroz gore pumpa nije ukljucena. Kad je skroz dole ukljucena je samo hidraulicna pumpa, a jedan stepen vise se pored pumpe uklucuje i vratilo(ja koristim samo ta dva). Postoji jos i neutralan polozaj(jos za jedan stepen gore). Nema veze sa promenom brzine vratila. Sem kad je ta poluga u neutralnom polozaju. Onda nisam siguran sta se desava. Moguce da nece da ukopca na 1000 pa onda pumpa ne radi. Verovatno je to. Vodi racuna da kad menjas brzinu na 1000 , rucica za ukljucivanje vratila UVEK bude u NEUTRALNOM polozaju.
Sto se tice pokazivaca pritiska ulja. Postoji automat sa desne strane bloka motora iznad alanasera. Ne postoji manometar u kabini. Samo konttrolna lampica. Pozdrav :ppozdrav:
 
ivan610988 je napisao(la):
@zombie666 Pa pisao sam ti na PP o tome, trebalo je da lepo procitas poruku. LEva mala rucica koja sluzi za pogon prikljucnog vratila takodje ukljucuje i hidraulicnu pumpu. KAd je rucica skroz gore pumpa nije ukljucena. Kad je skroz dole ukljucena je samo hidraulicna pumpa, a jedan stepen vise se pored pumpe uklucuje i vratilo(ja koristim samo ta dva). Postoji jos i neutralan polozaj(jos za jedan stepen gore). Nema veze sa promenom brzine vratila. Sem kad je ta poluga u neutralnom polozaju. Onda nisam siguran sta se desava. Moguce da nece da ukopca na 1000 pa onda pumpa ne radi. Verovatno je to. Vodi racuna da kad menjas brzinu na 1000 , rucica za ukljucivanje vratila UVEK bude u NEUTRALNOM polozaju.
Sto se tice pokazivaca pritiska ulja. Postoji automat sa desne strane bloka motora iznad alanasera. Ne postoji manometar u kabini. Samo konttrolna lampica. Pozdrav :ppozdrav:

Pa tvoju poruku sam isprintao i nosio danas sa sobom, bez nje bi se tesko snasao dok bi pohvatao gdje sta treba uključiti. Sto se 1000 obrtaja tiče, meni to svakako ne treba, ali mi je vazno da znam jel ispravno ili nije, ko zna, mozda je nesto razvaljeno unutra pa nece da uključi. Na 540 ob sve radi normalno, 100% isto kao sto si mi opisao u poruci, al na 1000 nista. Moguce je da nece da uklopi uopste na 1000 pa zato i ne radi, traktor je strasno dugo stajao pa sve rucice malo "štekaju", sve zivo treba malo da se razradi. Sta mislis po slikama, jel čemu?
 
Zoran0230 je napisao(la):
Koja mu je cena

To i jest problem, skup je dosta, a jedna zadnja guma (Barum sa ekstra ripnama) je dobro rasječena na boku, tokom uguravanja u kontejner nesto je zasjeklo gotovo do unutrasnje,a jedna 16.9-34" kosta ok 350 eura. Sem toga, prednji desni točak ima mnogo lufta (ne znam jel lezaj ostecen ili ga samo treba pritegnuti), zadnja šajba je razbijena (isto tokom utovara), nema akomulatora (prodavac ima oko 20 Zetora na prodaju, a samo jedan akomulator). Inače je 1989. godiste, a prodavac trazi čak 7500 eura, sto je prilično mnogo (npr, član foruma Basic prodaje 7045 iz 1984. za 7500 eura) za traktor bez prednje vuče (ovaj bi sa prednjom vučom kod nas u BiH vrijedio najmanje 10.000 eura, čak i u ovakvom stanju). Otac je pravo zagrijan za ovaj traktor, ali ja bih radije sačekao desetak-petnaest dana jer dva prodavca koja znam ce do tada dobiti nekoliko pravo dobrih traktora (sa prednjom vučom i sličnih godista) sa cijenama istim kao kod ovog Zetora (jedan SAME 75KS, IHC 80KS, Hurlimann 62KS...), pa kontam da sačekam da vidim i njih prije nego sto se odlučim.

Kod ovog je inače danas servo skroz lose radio, pa sam provjerio ulje i vidio da ga nema nikako gotovo. Kad je prodavac nalio 2 litra, servo je počeo da radi kao nov. Dosta dobar traktor, ali bas mnogo zapušten i trazi prilično velika ulaganja, posebno zbog gume, steta onakve ripne a rasječena.
 
Po slikama se jedino moze zakljuciti da je opran za prodaju. :D Guma je nista ulaganje ako je sve ostalo dobro. Da je u top stanju i sa prednjom vucom on bi vredeo oko 12000. Ti proceni. To jesu dobri traktori, ali ako mislis da ne vredi ulagati onda bolje zaobidji. Bolje nego da se zarobis. A to sto spolja ne izgleda bas nesto nemoj da obracas paznju. Gledaj mu ti sve ostalo, a sminka se lako sredi. Uostalom, neces ti s njime na igranku. :ppozdrav:
 
ivan610988 je napisao(la):
Po slikama se jedino moze zakljuciti da je opran za prodaju. :D Guma je nista ulaganje ako je sve ostalo dobro. Da je u top stanju i sa prednjom vucom on bi vredeo oko 12000. Ti proceni. To jesu dobri traktori, ali ako mislis da ne vredi ulagati onda bolje zaobidji. Bolje nego da se zarobis. A to sto spolja ne izgleda bas nesto nemoj da obracas paznju. Gledaj mu ti sve ostalo, a sminka se lako sredi. Uostalom, neces ti s njime na igranku. :ppozdrav:

Slazem se potpuno sto se tiče izgleda, nigdje nema korozije i slično, niti je razbijen i razvaljen, samo je farba izblijedila, ali to se lako ofarba za malo novca. Sačekaću dvije sedmice dok stignu i ovi traktori, pa ako to nista ne bude valjalo, bolje mi je uzeti njega nego neki slab i pohaban duplak, ovo je ipak veoma moćan traktor, pod šperom bi vukao plug bez ikakvih problema.
 
Ih, mnogo 7500 je dosta novaca za traktor u lošem stanju. Te novce smo dali za 7211, 94g, sve gume orginal, u biti, imaju tu i slike pa vidi..
 
Kakav Hurlimann ce stici,da nije mozda H-360?

Ne, od te priče izgleda nema ništa, čekam da vidim šta će biti sa žene (treba da se porodi)ovih dana, dobiću sina pa idem ili u Odzak da vidim Same ili u Tešanj kod Basica da vidim Zetora 7045. Inače, Basic je stvarno legenda od prodavca. Lijepo snimio čovjek traktor kako ore i to uzbrdo, i stavio uz oglas (ore nekim IMT plugom zahvata najmanj 14"). Bas lijepo radi taj njegov 7045, samo mu fale tegovi naprijed.
 
koliko kosta zetor 7745 u dobrom stanju??

Računaj na nekih 18-20.000KM, pa i vise ako je bas u dobrom stanju. Bas sad imas jednog na pik.ba za nešto više od 18.000KM. 7745 je teška mrcina od traktora, prijatelj ima takav sa 16.9-34" i 12.4-24" naprijed, malo sam ga vozikao prije neki dan, prilično je to velika traktorčina, nije bas za male parcele (ispod pola hektara). Dosta je okretan za svoju veličinu, ajnšlag je pristojan, veoma udoban, kabina je kao soba (ovaj prijatelj je ubacio Gramer sjediste unutra...). On je svoj prije 5-6 godina platio oko 25.000KM čini mi se, bas sam isao na piće kad ga je dotjerao, ne sjećam se gdje ga je kupio. Inače s njim vuče 2x16" plug, silokombajn, berač, spremač od 3m itd. Kaze da hoce malo vise da potrosi, al nisam pitao koliko tačno, kaze da mu je to jedina mana.

Ev našao sam ti taj oglas:

http://www.pik.ba/artikal/1181883/zetor-7745-extra-stanje-/
 
Poslednja izmena:
Računaj na nekih 18-20.000KM, pa i vise ako je bas u dobrom stanju. Bas sad imas jednog na pik.ba za nešto više od 18.000KM. 7745 je teška mrcina od traktora, prijatelj ima takav sa 16.9-34" i 12.4-24" naprijed, malo sam ga vozikao prije neki dan, prilično je to velika traktorčina, nije bas za male parcele (ispod pola hektara). Dosta je okretan za svoju veličinu, ajnšlag je pristojan, veoma udoban, kabina je kao soba (ovaj prijatelj je ubacio Gramer sjediste unutra...). On je svoj prije 5-6 godina platio oko 25.000KM čini mi se, bas sam isao na piće kad ga je dotjerao, ne sjećam se gdje ga je kupio. Inače s njim vuče 2x16" plug, silokombajn, berač, spremač od 3m itd. Kaze da hoce malo vise da potrosi, al nisam pitao koliko tačno, kaze da mu je to jedina mana.

Ev našao sam ti taj oglas:

http://www.pik.ba/artikal/1181883/ze...extra-stanje-/

hvala na pomoci..kolko sam racunao to je oko 9500 evropljana
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh