Zetor

Zombi,kod nas se slabo kupuju zetori,uglavnom imt i ruse

Kod mene u BiH Belarusa neće niko, IMT-ova svakako ima na svakom ćošku, al je Zetor skup ko zlato. Duplaka u dobrom stanju, sa kabinom, nema šanse kupiti ispod 7000-7500E, a i to ako je ispod 1985. godišta i sa lošim gumama. Solidan 7245,7745,6245 od 1989-1990. godine su često oko 10.000E pa i više.
 
Zombie,vi znate šta vredi,kod nas kad se nečeg vežu ne puštaju.Ja kada sam umesto 560 kupio zetora 5911 iznenadio sam se koliko je zetor bolji,pa bih da kupim još jednog kada prodam berač
 
Zetor je stvarno masina i po nema za njega da nemoze da povuce ili uradi nesto!!! U susjednom selu ima jedan 7211 ali vlasnik je invalid pa placa da mu rade sa njegovim traktorom. Stvarno jak traktor i udoban u kabini ja sam radio sa njim posto smo prijatelji i davaao ga mi je da radim sa njim kod njega i kod sebe i traktor stvarno ide i ide vozi obrtace 2x16 coli ivozi ih jer su stvarno laki za vozit ali mali problem je nedostatak tezine na prednjim tockovima ali kada se stave tegovi sve je OK!
 
Zetor je stvarno masina i po nema za njega da nemoze da povuce ili uradi nesto!!! U susjednom selu ima jedan 7211 ali vlasnik je invalid pa placa da mu rade sa njegovim traktorom. Stvarno jak traktor i udoban u kabini ja sam radio sa njim posto smo prijatelji i davaao ga mi je da radim sa njim kod njega i kod sebe i traktor stvarno ide i ide vozi obrtace 2x16 coli ivozi ih jer su stvarno laki za vozit ali mali problem je nedostatak tezine na prednjim tockovima ali kada se stave tegovi sve je OK!

Kod mene u selu isto, svi koji imaju Zetore su vise nego zadovoljni njima, al svi imaju problem male mase, prije neki dan sam gledao kako tanjirača 24 diska naveliko diže jedan 6911 kad radi uzbrdo, svakih metar-dva prednji točkovi lete metar, pa opet padnu i sve tako. Kod njega je jos dobro, al ovi 3320 su katastrofa lagani naprijed, rotaciona kosa SIP 165cm ih diže dok je nose uzbrdo. Jedan komšija je zamalo prevrnuo traktor sa 3320 proslo ljeto, vozio u prikolici šljunak, spustao se u rikverc u dvorište kod tog lika kojem je radio (a tu je bas nizbrdo a betonirane staze, jos bilo mokro od slabe kise), i dok se tako spustao nije dobro pogodio, pa htio da krene naprijed, da dobar gas, prednji točkovi se dignu preko na vise od metar i po visine, zadnje gume počnu da proklizavaju sad lijeva, sad desna (diferencijal odradio posao), traktor počne da se baca lijevo-desno, predjim desnim točkom zavali u ogradu i razvali je, lik se jedva sjetio da pritisne kvačilo, prednji kraj tresne od zemlju kao kamen, tu je nešto prednji most sje*ao, ma ludnica, da nije pritisnuo kvačilo prevrnuo bi se i to na stranu. Ja sasvim slučajno bio tu, kupio neki pijesak pa dosao da natovarim. Taj sto je imao tu nezgodu sad nosi neki betonskii blok od 200 kila naprijed kad radi sa bilo kojom tezom masinom.
 
Po meni duzina traktora je najbitnija .Mislim na duzini izmedju prednje i zadnje osovine.

Da, baš to je problem kod ovih Zetora sa tri klipa, npr 3320, 4711, 4911 i slični. Bio prije neki dan kod komšije, on mijenjao dizne pa ja išao da gledam (mnogo sam radoznao kad se čačka po traktorima). Skinuli mu haubu skroz pa bas gledam, motor mu bas stavili mnogo prema nazad, nekako mi se čini da motor stvarno čak nije sav ni na sredini traktora već je pomjeren šrema nazad. Možda se varam, nisam mjerio, al su im motor stvarno stavili previše blizu zadnjih točkova. Čak i da je motor teži, na onako malom rastojanju pri bilo kojem težem poslu obrtni moment na zadnjim točkovima bi dizao prednji kraj. Valja i u Zetoru počeli da štede na materijalu.
 
Cinjenica je da su najskuplji Zetorovi tegovi .Bar je tako u mom kraju.

Kod tebe je još i dobra situacija, ja sam tegove na Zetoru vidio sam na slici. Nijedan zekonja kojeg sam ikad vidio uzivo nije imao originalne tegove, al je bilo tu raznih budzevina, od betonskih blokova, do onih okruglih tegova za prednje točkove sa raznih drugih traktora složenih u raznim kombinacijama.
 
Kod mene u selu nije bio nijedan Zetor do prije par mjeseci, tada su dosle 3 proxime, i ne respektuje se ovdje bas puno, zasto_neznam.U Bosni se oni uglavnom nalaze u brdnim krajevima.
 
Kod tebe je još i dobra situacija, ja sam tegove na Zetoru vidio sam na slici. Nijedan zekonja kojeg sam ikad vidio uzivo nije imao originalne tegove, al je bilo tu raznih budzevina, od betonskih blokova, do onih okruglih tegova za prednje točkove sa raznih drugih traktora složenih u raznim kombinacijama.

Evo i u mene je budževina, danas narod gleda što je jerftinije i ekonomičnije. Inače tegovi su 4x30 Kg s nekakvog BNT stroja, samo ih koristim kad orem za ostale opercije mi nisu potrebni tanjirače od 24 diska nosi bez problema, nema šanse da ga propne.

slika613.jpg
 
Ma gdje ce ga propet tanjiraca 24 diska on moze po ravnici sigurno vladat sa laksom tanjiracom od 28 doskova!!!!!!!!!! Koji plug vuces sa njim:haha::haha:?
 
Ma zombi frflja gluposti, kao i to 300-400kg, zombi, kolika je razlika u težini mostova to je pitanje..
A 539 može nosit(ne i radit s njom) 24d tanjuraču, probano s imt-om 533, gazio par sati silažu, hoće kratki, a di neće dugi zeko.

Inače, da su lakši, jesu, i to ovi bez prednjeg pogona bez tegova. To je oprema must have.
 
lisnik, krivo si me shvatio, nisam mislio na sam rad s proključkom nego nošenje i sl. situacije npr. kad ti se zadnji točkovi nađu u jarku..

Što se tiče manjih imt-a, oni su onako kao igračke, i svaki vozač koji imalo ima iskustva se nezabrinjava s propinjanjem, to je na njima meni skoro pa i normalno jer u dosta situacija drukčije nemožeš ni izać.
 
Ma gdje ce ga propet tanjiraca 24 diska on moze po ravnici sigurno vladat sa laksom tanjiracom od 28 doskova!!!!!!!!!! Koji plug vuces sa njim:haha::haha:?

Ja ti obrađujem svu zemlju na brdu te sve priključe moraš imati za broj manje nego u ravnici. Za njega imam IMT 755 plug, plug je zakačen za njega samo se nevidi sa slike (slikano kad sam oro neka polovinom 2. mjeseca), u skorijoj budućnosti (barem se nadam) planiram nabaviti kakav prevrtač plug 2x12"
 
Nazad
Vrh