Zetor

ne raspitujem se ja za mene nego za prijatelja..on razmislja dal da uzme imt 577 ili tako nekog zetora npr. 7745...hvala jos jednom...
 
Ne, nista se ne desava. U sredini, odmah ispod sjedista, postoji ručica koja se okreće lijevo-desno. Lijevo je 540, a desno 1000 obrtaja. Kada stavim na lijevo, sve radi bez problema, kada stavim na desno, ne radi ni hidraulika ni kardan, nista. Jel moguce da nece da uzubi kako treba? Nema sta nisam pokusavao, nece dalje na desno da se okrene.

Jel zna neko sta oko pokazivaca pritiska ulja u motoru, nema tog pokazivaca uopste? Jel to normalno? Takodje, na uberlauf se osjeti duvanje, ali to sto izlazi nema "boje". Vidjao sam da kod bas rasturenih traktora tu izlazi bjelkast dim, ali kod ovog kao da izlazi vazduh. Onako, traktor djeluje OK, kao da nije mnogo radio ali je bas dugo stajao negdje vani pa mu treba farbanje, uvezen je iz USA, evo slika:

2hqbiq8.jpg

2eoef51.jpg

27xnzw1.jpg

1zbfivr.jpg

nvbddi.jpg
Ako me oci dobro sluze ovaj zeko ima i klimu.
 
Ako me oci dobro sluze ovaj zeko ima i klimu.

Ima klimu, al ne radi, vjerovatno je treba napuniti. Hidraulika ipak radi, nije bilo ulja, kao i servo, i on nije imao dovoljno ulja pa je trzao. Što se mehanike tiče djeluje ispravan, ali je preskup.
 
Sto se tice oduska mora da izlazi vazduh.Zato se i zove odusak.Bijela para --nije ok.Kad pocne bacati ulje na odusak --kraj.
 
ljudi kakvi su zetori 12145

Mnoogo veliki

1105249664_big.jpg


To je baš ogromna traktorčina, mnogo dugačak, vidio sam jedan u Bijeljini kako ore, treba mu pola dana da se okrene (orao je sa nekim trobrazdom obrtačem na veeeelikoj ravnoj njiivi). Meni nije djelovao nimalo okreran, što se karakteristika, kvaliteta i ostalog tiče, sigurno da neko ovdje ima iskustva.
 
pa cini mi se da je 12145 manji od 160 mislim da su to strasni traktori samo mnogo trose koliko u njivi toliko i u transportu
 
Ja mislim da su oni isti samo je razlika u jačini motora i eventualno u dimenzijama pneumatika.

U Bijeljini na sajmu poljoprivrede prosle godine bio je jedan 16245 , polovan, remontovan (prodavao ga Rakić Komerc), mogu se zakleti da je potpuno isti kao ovaj 12145 po dimenzijama, čak i zadnje gume, evo tog što je bio na sajmu:

http://www.pik.ba/artikal/983721/zetor-16245-97-god-/

inače ga je kupio lik na sajmu i posle mjesec dana počeo da ga prodaje za manje para nego što ga je kupio, znači da se zaje*ao ili traktor ne valja.

Evo i jednog 12045, vidi se da je to izgleda praktično isti traktor, al ovaj 162 ima turbinu i mozda bi gume na 162 trebale biti veće (npr 20.8-38", ovaj 162 sto je bio na sajmu je imao 18.6-38" nazad).

http://www.pik.ba/artikal/516961/traktor-zetor-12045/
 
Pa da i to sto kazes duplo skuplji, al bolje da uzme Zetor 7745 bolji je nego IMT 577 . . . .
 
Nazad
Vrh