Zetor

Ako se ne dogovoris sa gazdom, dodji meni da ti ja prodam Zekana duplaka, nije nista u bosni radio. :haha:
 
basic je napisao(la):
Ako se ne dogovoris sa gazdom, dodji meni da ti ja prodam Zekana duplaka, nije nista u bosni radio. :haha:
pa nije ni bosna zarazna :D
a što kao da u prethodnoj zemlji i kod prethodnog vlasnika nije radio :haha:
 
savoris je napisao(la):
basic je napisao(la):
Ako se ne dogovoris sa gazdom, dodji meni da ti ja prodam Zekana duplaka, nije nista u bosni radio. :haha:
pa nije ni bosna zarazna :D
a što kao da u prethodnoj zemlji i kod prethodnog vlasnika nije radio :haha:
S ovim se slažem sa Savom u potpunosti. Sve te traktore iz uvoza hvale kao da ništa nisu radili. A svi znamo da se tamo negdje na "zapadu" traktori kupuju da zarađuju , a ne da stoje i propadaju. 80% traktora koji se uvezu u BiH su čisto smeće. Oni to malo srede , promjene karike, ofarbaju i zamažu i kažu ništa nije radio, samo 2000 Rh. Kod mene ima par domaćih traktora; torpedo, ursus i 2,3 IMT koji imaju stvarnih sati od 1000-2300. Izgledaju kao novi. Nisu farbani ni ništa. I kad usporedim njih i ove iz uvoza s malo radnih sati odmah možeš da vidiš da onaj iz uvoza ima mnogo više od onog što prodavac tvrdi.
 
S ovim se slažem sa Savom u potpunosti. Sve te traktore iz uvoza hvale kao da ništa nisu radili. A svi znamo da se tamo negdje na "zapadu" traktori kupuju da zarađuju , a ne da stoje i propadaju. 80% traktora koji se uvezu u BiH su čisto smeće. Oni to malo srede , promjene karike, ofarbaju i zamažu i kažu ništa nije radio, samo 2000 Rh. Kod mene ima par domaćih traktora; torpedo, ursus i 2,3 IMT koji imaju stvarnih sati od 1000-2300. Izgledaju kao novi. Nisu farbani ni ništa. I kad usporedim njih i ove iz uvoza s malo radnih sati odmah možeš da vidiš da onaj iz uvoza ima mnogo više od onog što prodavac tvrdi.

To sam vidio kod gotovo svakog uvezenog polovnjaka koji sam do sad gledao.
 
Nezznam, dal sam kada ubacio sliku od tetkovog Zetora 7711 koji je 1992 godište naravno on je 1. vlasnik , naudaro je 10000 sati a mozda i vise .. :D
Tako, da traktor se odlićno pokazao, motor nije diran ali bilo je tu kvarova npr : otpala prednja osovina bila, zadnji toćak par puta, i hladnjak je promjenjen mislim .. :cao:
Sada, smo mu nabacili i prednje nove gume i zadnje, zadnje su Nokia gume neke šumske uske imaju više platana .. ! sada je samo za međurednu obradu a godišnje je tetak s njim i ursusom c-360 obrađivo cca 120kj dok forterra nije stigla .. :ppozdrav:
2a4vknr.jpg
 
savoris je napisao(la):
@bosonoga
i u oglasima pretežno piše ''uvoz is švicarske'' ili tek uvezen :haha:

Jah, uvijek to kazu. Do sad sam našao tri prodavca koja "uvoze" iz Švajcarske a koji mi nisu htjeli pokazati carinske papire, na kojima se inače vidi odakle je traktor uvezen. Kada sam im objasnio da se traktoru bez tih papira (to je onaj svijetlo-zeleni dokument) ne moze ni uraditi tehnički pregled, a kamoli registrovati, svi su bili puni izgovora kako et baš ne mogu da nadju papire jer su ih negdje zagubili...bla bla bla...

Ev neke slike ovog sto sam gledao, uvezen iz Amerike, ima lik jos 25 traktora kompletnih i u komadima (kaze da ih je kao rasklapao kako bi zauzeli manje mjesta u kontejnerima... :nono: ). Ima svega, od 3320, 4911, 5211, 7711, IMT577, 3511, 4320...neki su u dobrom stanju, al većina su grobovi nevidjeni, a cijene su zamašćene ko čvarci.

Kod ovog 7245 me zanima ovaj detalj:

zn4i9f.jpg


Čemu sluze komande na slikama?Znam za kočnicu ipolugu mjenjača, al koji je vrag ona mala okrugla papučica, onaj kao neki izlaz za kardan i one dvije male ručice? Traktor je farban, ima pravljenu kabinu (al ej dobro uradjena), gume imaju dobru šaru al su totalno ispucale od sunca, zadnje posebno. Servo je OK, al ima mnogo lufta u volanu, motor ne dimi, baš oštro prima gas. Jedna od one dvije male ručice je otpala (vidi se na slici), desni točak ne koči nikako, desni radi dobro. Prednja vuča radi bez problema, radi se o onoj teškoj izvedbi, veoma je masivna, ima sigurno 500kg u njoj i felgama koje su kao tegovi, neki debeli odlivci.

Šta da kazem...ne bih ga uzeo. Jako mi je sumnjiv, lik ga je uzeo prošle godine, on mu je kupio kabinu, registrovao ga nedavno, ulje mu je mijenjano skoro (još je "mlado"), a sad ga prodaje. Meni to dosta sumnjivo. Sem toga, skup mi je u poredjenju s MTZ 82.1 koji sam gledao (a koji je 1999. godište-mladji 15 godina, u boljem stanju i mnogo jači)

2j17qr6.jpg

20st4pz.jpg

2hd1xsl.jpg

30vizk1.jpg

r04ciq.jpg
 
Mala okrugla papučica je blokada zadnjeg diferencijala.

Lijeva mala ručica je za uključivanje kardana i pumpe.

Desna je za brzine; spore brze.

Ovaj dio u sredini kao kardan na njemu bi trebala da bude jedna ručka za prebacivanje karadan između 540 i 1000 okretaja.
 
Bosonoga je napisao(la):
Mala okrugla papučica je blokada zadnjeg diferencijala.

Lijeva mala ručica je za uključivanje kardana i pumpe.

Desna je za brzine; spore brze.

Ovaj dio u sredini kao kardan na njemu bi trebala da bude jedna ručka za prebacivanje karadan između 540 i 1000 okretaja.

Hvala Bosnoga! Kod jedno 3320 u kojem sam se vozio sam primijetio još jednu papučicu sličnu ovoj za blokadu kojom se polove brzine, pa sam mislio da je ova papučica na slici sluzi za to.
 
hah, nisam ja rekao da nije nista radio da je neizradjen, radio,JA nisam nista sa njim uradio, na to sam mislio, a normalno je da je tamo radio napunio je 2700 radnih sati. :ppozdrav:

skuplji je od ovog sto ga je zombie_666 gledao ,ali ima u siroku kabinu sa svom svojom opremom i mladji je 2 godina, mislim da je taj 86. na piku ima oglas. :ppozdrav:
 
da se pofalim, zetor je sinoc prodan, akobogda na novinu cete biti obavjesteni. :cao:
 
Kod nas sad Zetori najbolje idu. Ljudi ih kupuju masovno. Izgleda da su shvatili što je kvalitet. Koliko vidim ostali se traktori slabo prodaju. Zetor još ima prednost što dijelova ima na sve strane, a nisu nešto ni skupi.
 
Bosonoga je napisao(la):
Kod nas sad Zetori najbolje idu. Ljudi ih kupuju masovno. Izgleda da su shvatili što je kvalitet. Koliko vidim ostali se traktori slabo prodaju. Zetor još ima prednost što dijelova ima na sve strane, a nisu nešto ni skupi.
Pa kad tako dobro idu evo i ovaj moj 7011 da popuni vase trziste :) :cao:
 
slika-1213-2010-12-1292764724-velika.jpg


Mislim da je vrlo realno 17700KM za ovaj traktor. Kod nekih trgovaca bi bio i skuplji sigurno, jer sam upoznat.
Ali eto kupac se usrecio za 17700. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh