Zetor

Evo da se i ja javim u ovoj temi, inace pratim vec neko vreme. slazem se sa gm u potpunosti. Ja imam 5211 84' godiste. Ne bih ga menjao ni za sta. Inace kod mene u selu ih ima prilicno, razlicitih modela i godista. I jos se nije nasao neko da se pozali na neki veci problem.
@gm I ja planiram da radim kocnice na mom sad preko zime. Mislim da je to slicno i kod tebe i kod mene, pa ako naidjes na neku informaciju, ti podeli. :ppozdrav:
 
gm je napisao(la):
ljudi koliko ce me izaci komplet delova za kocnice na 5711.Znaci sve od cilindara do creva i obloga...Moze neki savet ili cak i slika ako je neko to vec radio. Pozdrav
P:S treba nesto majstorisati u ove zimske dane :bravo:
Delove kupujem u:Agropol 024/784-272 ili Atlassped 024/785-329.
 
Dolovac je napisao(la):
Stvarno ljudi pomagajte za te informacijam za kocnice,i meni otkazale sad pred kraj sezone.unapred hvala :cao:
Delovi za Zetora uzimam u Kisaču ili u Novom Sadu tel. na pp
 
ja sa imao zetora 7245, i dosao meni pod mahanom kako nema kocnica nikako i uz sve to mu kvacilo stekalo. ja sam otisao ovjde u Bosni u trgovinu AgroMaric u Prijedoru napravio specifikaciju za sve komplet daa zamjenim i novo stavim, tako me izaslo oko 350 KM ili 175 €, a na kraju kada sam sve ispitao polako na traktoru, nije problem bio bas toliki vec jedno crijevo puklo od ulja i dobijalo dosta zraka i nije funkcionisalo. :D :D

kod nas nije toliko skupo.

Lp. :ppozdrav:
 
Imam ja sada jednog , a dosad sam imao dosta takvih, i da ti budem iskren meni najmocniji i najbolji tip zetora te razine. :D
 
basic je napisao(la):
Imam ja sada jednog , a dosad sam imao dosta takvih, i da ti budem iskren meni najmocniji i najbolji tip zetora te razine. :D

E super, onda imaš iskustva. Šta da gledam, šta da pitam kad odem da ga pogledam (sutra)? Kakav je sa potrošnjom npr u oranju? Ima li nešto na šta posebno treba obratiti paznju? Zahvalan sam na svakoj informaciji!!
 
Dobro mjenjac isprobaj, jer su skloni zetori iskakanju, a ostalo je sve normalno, motor sam ces ocijenit kakav je, dim itd itd.
 
Ma ja, bitno je da ne dimi. Sta mislis, sta ocekivati od bas hladnog motora, dal ce dimiti il tak nesto? Bicu mnogo hladno veceras i sutra, pa bi motor trebao bit hladan ko led ledeni (ako bude topao kad odem sutra, znacu da ga je zagrijavao). U kojoj brzini hoce da iskoci?
 
vjerovatno ce imati dima posto je hladno, ali vidit ces kad ga zagrijes dali ce imati i koliko, mada nemora znacit da dimi zbog losheg motora. a sto se tice brzina, moze da iskoci iz bilo koje, sve zavisi kolko je radio. :bravo:
 
da u pravu si, ja sam neki dan bas probao traktor i kad ga opteretis u brdu 4 brzom iskace, pustis ga na leru uz brdo 4 i iskoci odmah. :haha:
 
basic je napisao(la):
da u pravu si, ja sam neki dan bas probao traktor i kad ga opteretis u brdu 4 brzom iskace, pustis ga na leru uz brdo 4 i iskoci odmah. :haha:
Dotegni šraf broj 43 sleva drugi
valto.jpg
 
Hvala ljudi! Sutra kad se vratim, javicu vam utiske :)
Post je spojen: [time]1292617136[/time]
_________________________________________________
Zaboravih et pitati.
Kakav je onako sa snagom? Vidim na konedata.net da ima 66KS, a nekako mi poveliki djeluje za tako malu snagu. Jel ko orao s njim, koje plugove, na koju dubinu? Ovaj koji cu gledati je inace 1985. god.
 
druze, de mi reci gdje ides gledati traktor. kod koga dali imas podatke covjeka.
Post je spojen: [time]1292617840[/time]
_________________________________________________
:sta: ne iskace na mom traktoru, vec na jednom sto sam gledao neki dan da kupim. mada znam odprilike da se neke brave mijenjaju u skucaju iskakanje neke brzine. ::namigivanje::
 
basic je napisao(la):
druze, de mi reci gdje ides gledati traktor. kod koga dali imas podatke covjeka.
Post je spojen: [time]1292592640[/time]
_________________________________________________
:sta: ne iskace na mom traktoru, vec na jednom sto sam gledao neki dan da kupim. mada znam odprilike da se neke brave mijenjaju u skucaju iskakanje neke brzine. ::namigivanje::

Ima u Bijeljini neki lik, uvozi Zetore iz Amerike. Ne znam nista o covjeku, znam samo da je negdje kod stare zeljeznicke stanice u Bijeljini, pa cu ga sutra traziti. Komsija mi pričao za taj 7245, kaze da je dobar dosta i da taj lik ima jos mnogo zetora, oko 20-25 al samo jedan duplak, pa odo i ja da pogledam. Takodje je cuo da taj lik zavaljuje cijene, al jbga, odo bar da pogledam, nije mi daleko Bijeljina, vrijedi vidjeti ako stvarno ima toliko traktora.
 
Nazad
Vrh