Zetor

inace kavi su ovi 4711 ili 4718,ima ih jeftino po oglasima,kavi su u blatu,da li se moze nabudziti prednji pogon na njega
 
Evo da potražim vi vaše mišljenje o ovome Zetoru 5545.

slika571.jpg

slika573.jpg

slika572.jpg


Traktor je 1974 g., dobar motor, gume gotovo nove,sve ispravno, blokada, prednja vuča, ima servo. Hidraulika radi normalno, nema neke veće mane osim par krajnica koje treba da se promjene, i stakla na kabini. Kabina je IMT-ova i blatobrani su od IMT-a. Cijena je 4600€ kao zadnja, moglo bi se spustiti još 200, 300€. Vrijedi li on toliko novca ipak je to stari model?
 
sve je kako kažeš za zetora tvoj 7011 je jedna od boljih serija zetora iz 80 godina moj kolega ga ima uvezo ga iz češke prezadovoljan je sa njim što se tiče zetora novih imaju drugi koncept motora rođak je kupio novog 6441 prije dvije godine ima dosta kvarova primjer alnaser uključivanje prednjeg pogona sve što je zetor stavio na nove tipove od elektronike je čisti promašaj
 
e ljudi ja bi kupio nekog zetora sto jevtinijeg i nekih 50-ak ks u losem stanju da ga sredim treba mi jedan takav.radio bih sve teze poslove sa njim i 540 a sa 533 bi se vozo i sparto pa ako neko zna da ima neki takav za prodaju neka kaze
 
Bosonoga je napisao(la):
Evo da potražim vi vaše mišljenje o ovome Zetoru 5545.

Traktor je 1974 g., dobar motor, gume gotovo nove,sve ispravno, blokada, prednja vuča, ima servo. Hidraulika radi normalno, nema neke veće mane osim par krajnica koje treba da se promjene, i stakla na kabini. Kabina je IMT-ova i blatobrani su od IMT-a. Cijena je 4600€ kao zadnja, moglo bi se spustiti još 200, 300€. Vrijedi li on toliko novca ipak je to stari model?
Mnogo je to novaca za taj traktor.... Za te pare mora biti u pic-pic stanju a o kabini da ni nepričamo...
 
Jeste malo pomnogo, ako mogne za oko 4000 € kupujem ga. Ovdje u BiH cijene traktora su bezobrazno velike. Zetore cijene kao suho zlato. Nikakav traktor duplak ne može se naći ispod 4000 € i Savo svog LTZ T 40 cijeni malo preko 4000 €. Čak sam razmišljo da uvezem traktor iz Srbije ili Hrvatske, ali ako nemaš dobre veze na carini oderu te kao jarca.
 
Idem u :off_topic: ali moram da napomenem da ispravan T40 kod nas može da se nađe i ispod 2000€
 
Bosonoga je napisao(la):
Jeste malo pomnogo, ako mogne za oko 4000 € kupujem ga. Ovdje u BiH cijene traktora su bezobrazno velike. Zetore cijene kao suho zlato. Nikakav traktor duplak ne može se naći ispod 4000 € i Savo svog LTZ T 40 cijeni malo preko 4000 €. Čak sam razmišljo da uvezem traktor iz Srbije ili Hrvatske, ali ako nemaš dobre veze na carini oderu te kao jarca.
druže to je virtualna cijena , dodji da se dogovoriš ako si zainteresovan :ppozdrav:
cijena je stavljena zbog ponuda zamjene tamo na PIKu ::namigivanje:: realna je dosta manja :cao:

a taj zetor imajući u vidu cijene traktora kod nas i nije baš velika , čini mi se da je u solidnom stanju malo ga kabina grdi ::lose::
jer u poredjenju sa nekim zapadnim traktorima skoro može da im parira ali imaš jednu ogromnu prednost , dostupnost i cijena dijelova ::namigivanje:: to je jedan jako bitan faktor bar meni
 
ej ljudi a sta znaci ono ''zetormatic'' na haubi? imam problem sa kocnicama na mojoj ljutoj makini pa me interesuje da li da se upustam sam u posao menjenja i popravke ili je bolje da teram kod majstora? gde se nalazi hidraulicna pumpa na 5711? hvala :D
 
Zetormatic oznaku su imali neki zetori što su išli za zapadnu Europu. Mislim da je ona označavala "malo bolju opremu" kao npr. zračno sjedalo, pomoćno sjedalo, ručno kvačilo kardana. Barem je moj zetor 4719 Zetormatic imao a drugi obični Zetori nisu imali.

Kočnice možeš sam da središ ako se imalo kužiš u mehaniku. Jest da ima posla pogotovo ako imaš kabinu. Treba da vadiš bočne reduktore.

Hidraulična pumpa se nalazi ispod traktora, dole odmah ispod kardana ima izbočina.

Naovoj adresi imaš priručnik pa ga skini da ne šarafaš napamet; http://www.ulozto.net/6562208/zetor-4712-6748-dilenska-prirucka.zip
 
razmisljam da sebi kupim zetora pa neznam ni sam koji model mi je od ova tri najbolji 5011,5211,6211 u cemu je razlika izmedju njih.i koji se bolje pokazao?
 
5211 i 6211 imaju menjace kao imt izmedju nogu a 5011 ima ispod volana ali bolje vuce od ova prva 2.
Znaci ako ti trba traktor za sumu ond 5011 ,a za poljoprivredu su ova dva
 
mityoo je napisao(la):
gm je napisao(la):
ne izgleda bas nesto ali pali na zub! 5711 1975 godiste! do pre 15 godina radio sve a u zadnje vreme samo vuce berac i ponekad drljacu. otisao u zasluzenu penziju... planiram malo da ga sredim da bude lep na oko,ali sto se tice motora nema mu ravnog...
x6edjk.jpg
Traktor u sličnom ovakvom stanju sam i ja kupio lane i evo kako je izgledao nakon par dana zanimacije:

2zz48k0.jpg

Svaka čast na ovom majstorluku!! Koliko bi mene kostala ovakva 'avantura' u tvojoj režiji_?
 
Nazad
Vrh