Zetor

raspucin

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2019
Poruka
41
Ej drugari jel zna neko da mi kaze koje ulje da sipam u posudu hidro volana i u stabilizator volana
U pitanju je zetor 7745

Poslato sa KSA-LX9 pomoću Tapatoka

raspucin

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2019
Poruka
41
Kod mene je ATF ali čisti servo je.
Hvala druze na odg... Evo u knjizi pise
Oth2

Poslato sa KSA-LX9 pomoću Tapatoka

markokg1982

Član
Učlanjen(a)
1 Dec 2010
Poruka
3.341
Zavisi koji traktor imas. Na mom predhodnom 5711 je u sistemu bilo oko 11-12 litara vode kako me secanje sluzi. Znaci nekih 3-4 litre antifriza i ostalo destilovana voda.
U ovom sada 7011 i ne znam ali cu uskoro saznati obzirom da moram ispustiti sistem i promeniti antifriz. Sigurno staje vise jer ima vode i u krovu kabine.

Destilovana voda je mnogo bolje resenje jer nema kamenca u sebi pa nece zeznuti neka mesta rashladnog sistema.

Ako koristis antifriz 100%, vidi da ga prvo razblazis pa tek onda u hladnjak sipas. Nemoj cist sipati jer je previse jak i moze ostetiti celije hladnjaka.

Prodan87

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2021
Poruka
51
Ok, hvala, 7711 je u pitanju, u 539 sam sipao 2l vode i ostalo antifriza, mislio sam tako i u zetora, mozda samo vise destilovane jer vise staje. Hvala na odgovoru 😊

DraleTD

Član
Učlanjen(a)
10 Sep 2017
Poruka
4.146
Zavisi koji traktor imas. Na mom predhodnom 5711 je u sistemu bilo oko 11-12 litara vode kako me secanje sluzi. Znaci nekih 3-4 litre antifriza i ostalo destilovana voda.
U ovom sada 7011 i ne znam ali cu uskoro saznati obzirom da moram ispustiti sistem i promeniti antifriz. Sigurno staje vise jer ima vode i u krovu kabine.

Destilovana voda je mnogo bolje resenje jer nema kamenca u sebi pa nece zeznuti neka mesta rashladnog sistema.

Ako koristis antifriz 100%, vidi da ga prvo razblazis pa tek onda u hladnjak sipas. Nemoj cist sipati jer je previse jak i moze ostetiti celije hladnjaka.
Како 100% антифриз оштећује ћелије у хладњаку?

Vrh