Zetor

7745 je se pojavio 1987.tako da sigurno ne moze imati pumpu gore tj.ispod sedišta.Postoje na merači tri crtice, minimum, Maximum i gornja crta za rad na nagibu.Kasnije serije 7340-7341 imaju pumpu hidraulike na motoru.Uglavnom sa podizanjem na nagibu ima serija 5011-7045 i to zna da bude jako nezgodno.Sto se tiče ulja , moze SAE 90 a moze i SAE 80 ili još bolje SAE 80W -90 multigradno za leto i zimu, kvalitet ulja bi trebalo da bude API GL-5 ili ulje za udarna opterećenja.
 
Danas sam orao breg, dize normalno u strani, bez ikakvih problema, probacu da nadjem to bolje ulje, ako ne onda cu sipati sae 90. Na Nis-u cena 470 din

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Imaš popust na ulje sa Agro karticom na NIS-u.Oni imaju ta ulja u proizvodnom programu samo ih nema na svim pumpama.Uglavnom je zastupljen SAE 90, i to je dobro ulje mada neko Kaze da je gusto za zimu.Lično ja nisam imao problema sa njim.
 
Taj 10145 je u stvari ursus 904 turbo
Uvek zec kornjaca samo kad mu zafali snage bez kvacila ga tresnes u zeca
Kardan radi na hidrauliku
Tj kad ukljucis kod volana ulje stisne lamelice kao iskljucis raspusti lamelice i aktivira kocnicu koja nije uvak bas 100% sigurna

Korpa kvacila je JAPANSKA kao na autu nema zabice i gluposti
Prednju vucu isto pali na ulje, stariji na sajlu vuku razvodnik noviji imaju solenoid i isto ima lamelice preko kojih vuce
2 brzine kardana lako se menjaju
Pregledan jeste relativno tih udoban, prostrana kabina oracica u kabini
Mane dosta lose kopiranje kad ore mora tocak, malo hidraulicnih izlaza
1-2 para
Delovi vise nisu tako jeftini kako su bili
Spor je u pm 25-30km
Nije bas ni okretan
Ali oko 5300kg sa svim tegovima "VUCE KAO ACA LUKAS" zadnji kraj od 1214_1614 moze tandem prikolica kolika hoces, nista ne puca
to je u stvari 1214 sa motorom 4 cilindra
Imamo ih u sumi i ekstra su za ekipazu, mnogo bolji od ruje 1025 o manjim rujama ne vredi pricati
Hidraulik nam nije potreban pa sam izvadio ploce, ugasio pumpu, zatvorio diferencijal obicnom plocevinom, poteznica i poluge su povadjene, imam samo pravljenu kuku za tandemku na 16 vijaka M16







905d0761ba2a67e8ae1070e1e5f8c557.jpg


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
imas li iskustva sa ursusima valikim 160 konja
 
Pozdravljam vas i sretan Bozic...ima od vas neko ko je vec radio zamenu bos pumpe na 6911 i da stavio od 7211?Ja imam 6911 i nabavio sam pumpu od 7211 jer do sad sam svugde cuo o tome da je to dobar potez,motor bude zivahniji,dobija pravih 70 konja,potrosnja bude skroz korektna itd itd...Medjutim kad sam sad razgovarao sa bosistom da nosim dizne i pumpu na tariranje on mi kaze bas obrnuto,da NE vredi staviti pumpu od 7211,da necu dobiti to sto sam mislio,nego cak bas obrnuto!!Pa sta je onda istina???Ima neko da mi kaze iz prve ruke??
 
Ako bi stavio tu pumpu od 7211 "ovajdio" bi se za celih 0,5 kW tj. 0,7 konja....

6911 je 47,5 kW a
7211 je 48 kW....

Ovaj drugi (kada je sve ispravno na njemu cakum-pakum) je možda malo manji potrošač, ali opet govorimo o veoma neznatnoj razlici...tipa 0,2 litra na sat itd...Ja tu ne bih ništa dirao (a ti vidi dal ti se isplati)....

To da je 7211 možda malo "življi" i definitivno brži (u prve 4 brzine, u 5. je max brzina plus minus slična) ima malo i do drugih stvari (a ne samo do pumpe)....po meni su na toj seriji (52-7211) brzine najbolje pogođene (ubrzan je taman kolko treba u odnosu na starije modele) za rad u polju (na seriji posle je još malo ubrzan da bi išao 30 km/h pa u pojedinim radnjama mora u brzinu niže gde X211 ostaje u istoj brzini).....
 
Ako bi stavio tu pumpu od 7211 "ovajdio" bi se za celih 0,5 kW tj. 0,7 konja....

6911 je 47,5 kW a
7211 je 48 kW....

Ovaj drugi (kada je sve ispravno na njemu cakum-pakum) je možda malo manji potrošač, ali opet govorimo o veoma neznatnoj razlici...tipa 0,2 litra na sat itd...Ja tu ne bih ništa dirao (a ti vidi dal ti se isplati)....

To da je 7211 možda malo "življi" i definitivno brži (u prve 4 brzine, u 5. je max brzina plus minus slična) ima malo i do drugih stvari (a ne samo do pumpe)....po meni su na toj seriji (52-7211) brzine najbolje pogođene (ubrzan je taman kolko treba u odnosu na starije modele) za rad u polju (na seriji posle je još malo ubrzan da bi išao 30 km/h pa u pojedinim radnjama mora u brzinu niže gde X211 ostaje u istoj brzini).....
Hvala na odgovoru,po onome sto sam uspeo naci na netu ja sam mislio da ima vise razlike u snazi,jer sam za 6911 nasao da je 65ks a 7211 je 70ks,onda ti podaci nisu bili tacni.Pa ne znam..pumpa od 7211 sto imam je potpuno nov nekoristen,pa ako vec imam,mislim da ce ipak biti montiran a stari ce ostati za nedaj boze...u svakom slucaju hvala za savet!
 
Ne znam dal je neko imao problem sa hidraulikom sa 7011..

Nema curenja nigde, dize sve bez problema ali kada podignem taj neki veci teret, hidraulika krene da poskakuje i da pomera ceo traktor. Cim rucicu hidraulika samo milimetar povucem da to nesto samo malo spustim, odmah se smiri i sve je ok neko vreme.
Znaci trazi hidraulika da prvo to nesto podignem i da odmah rucicu blago spustim.

Zvao sam bivseg vlasnika i rece da je on imao identican problem, da je skinuo poklopac hidraulika i odneo ga u neki hidraulik servis u Cantaviru i da su mu tamo popravili tu neku ciglu i da je godinama posle bio miran po tom pitanju.
Kakva je to takozvana cigla na poklopcu hidraulika koja se servisira?

Nije mi zapelo da ovo rasturam ali se plasim da li mozda moze u nekom trenutku da otkaze nesto da ostanem bez hidraulike?
Od kako sam kupio traktor, ovaj problem sa seckanjem hidraulike sam odmah primetio ali eto mogu ziveti sa tim.

Javio mi se drugi problem oko hidraulike prilikom oranja. Rucica za "finu hidrauliku" tj ona za DMP polozaj cesto mlatara i pomera se dok koristim glavnu podiznu polugu.
Zapravo plug ide u zemlju samo ako je ona u tacno odredjenom polozaju oko sredine. Nikako drugacije i to malte ne u milimetar. Ne dozvoljava oscilacije ni malo. To je taj plivajuci polozaj hidraulike.
Skroz napred nece da zaore tj plug ore nekih par centimetara, skroz pozadi u P polozaju nece isto nikako, sto je u tom polozaju i razumljivo.

I desi se da u oranju plug uoste nece u zemlju, pa milimetar po milimetar pomeram tu DMP rucicu dok ne nadjem polozaj gde plug potone u zemlju. Da bih zavrsio oranje, morao sam zicom da vezem tu rucicu. Plasi me da se ne pogorsa i da u sred oranja dodjem u situaciju da vise ne mogu da orem upste.

Sta je to stradalo i sta da radim u ovom zimskom periodu?

https://postimg.cc/tsg2MMK4][/url]
 
Ne drži me 100% za reč,ali ako se dobro sećam kad sam imao taj problem pukla mi je torziona šipka.Nalazi se u zadnjem kraju poklopca hidraulika tamo gde se kači treća tačka(topling...) ,potrebno je odvrnuti po dva šrafa sa obe strane malih poklopaca gde se nalaze segeri iza kojih se nalazi ta nazubljena šipka.Proveri prvo to,nije velik posao...
 
Na mom 7211 kocku nisam nikad dirao,što se tiče podrhtavanja menjao sam klip,karike,manžetne i cilindar.Mozda kod Marka to nije potrebno ako su mu cilindar i klip ok,dovoljno je promeniti karike i manžetne.Za problem sa ručicom DMP mislim da sam rešio kako sam gore napisao...pukla ta čelična šipka pri jednom kraju do nutova kao ledenica...
 
Ја би реко да је отишла она фамозна црна коцка.
Mislis da je ona uzrok svih navedenih problema tj i seckanja hidraulike i nemogucnosti zaoravanja?

Bivsi vlasnik mi je rekao da je imao problema sa seckanjem, i da je skinuo ceo poklopac hidraulike i ceo kompletno odneo u jedan servis u Cantavir, da je taj servis tu kocku servisirao i da je posle bio godinama miran. Nova je kaze mnogo bila skupa.
Tako da treba videti sta koji simptom znaci.

Sve bi to @lovac luka mogao da resi, ali je kod njega trenutno pao veliki sneg pa zbog toga ne moze ovim da se bavi :D
 
Има у Бачки Петровац неки Милош кажу да је доктор за те коцке ја сам хтео мог зетора да му терам да ми је уради јер и мене хидраулика секса, али пошто не ради са њом осим када кипуке приколице ни не смета ми много.
 
Marko nazovi Lasla Marjanovića iz Čantavira pa popričaj sa majstorom možda može nešto i preko telefona da ti pomogne mada sam ja sa mog ursusa skinuo ceo poklopac hidraulika i odneo kod njega i on ga na radnom stolu ispita, jeste malo daleko ali kako ti rešiš.024 782 351.
 
Evo,
Kako je meni diktirano, tako diktiram i ja tebi :)

Marjanovic Laslo
Oslobodilacka 23
Hidraulik servis
024782351

@sale ratar evo mog posta od maja meseca. Kod njega je bivsi vlasnik odneo razvodnik hidraulike sa sve poklopcem hidraulike i kaze da je to lepo reseno, ali je to bilo pre par godina tj ko zna kada.

Idem korak po korak sistemom eliminacije. Prvo cu proveriti ovu torzionu sipku. Daj Boze da je polomljena.
Zatim cu promeniti ulje menjaca/hidraulike i ocistiti filter hidraulike. Ako bude seckala hidraulika kada zakacim roto drljacu, onda cu videti da se skine poklopac hidraulike i zamene manzetne i karike na klipu, gumice na dovodu ulja tj cevima od pumpe do razvodnika itd.

Iskreno ne znam ni gde se fizicki nalazi razvodnik hidraulike i da li da uopste rizikujem i sklapam traktor posle zamene manzitni i karika na klipu hidraulike ili da se odmah proveri i razvodnik hidraulike...
 
Nazad
Vrh