Zetor

Sto se mene tice, poslusao sam savet i necu rizikovati. Odustajem u potpunosti od onog zapustenog 7045 sto sam vlasniku i javio i za koji sam mogao da se skrpim.


Nije mi ni prakticno da se zaduzujem da kupim neki 70/7245 za 11-12-13.000e i da sa tim traktorom od 3,5 tone posle gazim njive u pripremi zemljista, prskanju, djubrenju itd.

Takodje, ja cu imati samo jedan traktor za sve operacije. Ako mi je do sada 5711 zavrsavao sve poslove, nemam sumnje da ce 7011 ili 7211 isto tako sve, i jos bolje, odraditi.

Gledam sada razlike izmedju 7011 i 7211

Drugacija je pumpa i kod 7211 nema dugmeta na pumpi za paljenje
Kuciste zadnje osovine je ojacano
kvacilo je hidraulicno i samostelujuce
Brzi je malo tj drugaciji je prenos
Kabina je izolovanija

Ali u sustini nista ovo ne zvuci kao presudno i bitnije je, kako vidim, stanje ovih modela nego ovo sto je nabrojano.
Tako da, sta god naidje, ja vrebam.
 
Zorane, taj zvuk se skoro u potpunosti izgubio. Sve sam dao od sebe da saznam sta je to bilo u pitanju i preko majstora i preko foruma ali nista. I ovom kupcu sam rekao za taj zvuk koji se pazljivim slusanjem cuje i na leru pa smo slusali zajedno. I zamolio sam ga da, ako bilo kako sazna, da mi javi tj da ne zsboravi.
 
Nije taj traktor za svakoga.
Jeste ja sam prošle godine seo u traktor prvi put!!
Zašto je teško priznati da su mnoge stvari loše rešene na njemu????
Da valja cena bi bila veća, Marko prodao zetora za cenu 2 ursusa
560 košta kao 2 ursusa
Ferguson 542_549 sve kao 2 ursusa
Radi on ali nije kao gore pomenuti traktori!!



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Borislave to što nazivaš duplakom uz duzno poštovanje ja ne bih uzeo ni za 2000e
To nije prednja vuča za taj traktor i meni to nebi trebalo u avliji!!
Za 6000e kupiš MTZ 552 duplak 90-93g sve fabrika i imaš ozbiljan traktor kome Kardan i hidraulik nemaju veze!!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Druže nisi vozio taj traktor sa prednjom vučom tako da samo napamet možeš pričati, a sad da ja tu nešto objašnjavam i dokazuje ne da mi se.
A za Rusa svaka čast ali ja to ne bi dovezao kući da mi ga neko pokloni, i ovako možemo u nedogled. Ti kažeš ovaj ne valja ja kažem taj ne valja i jbg.
 
Ma šta će mi SKLEPOTINA napred!!!! Ti mene ne razumeš!!!!
A kako kod da on ima vučnu moć zaveži ga za STALJINA 52 pa da vidiš šta radi drug sovjet

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
@ markokg1982 Imao sam 7011 '84-to sada 6211 '90-to oba original kabine. Sve to sto si naveo i jos po nesto hidraulik kod 7011 je 1700 kg kod 62/7211 je 2400 kg.7011 ide trecom brzinom isto kao 7211 drugom, ubrzan malo menjac + gume 30 fabricke.
Sto rece luka za rusa je upravu. Ja prodadoh 920 2003 god. da bi kupio 7340 koji ima isti menjac kao moj 6211 a kosta u proseku 15000 e.i odustao sam naravno idem na MTZ 1021. Sto se tice traktora Rus, Zetor, IMT Mislim da je rus ipak radno najsposobniji (pre svega menjac 18-16 ili 14 brzina naspram 10 kod zetora ili 6-10 IMT.
 
A koje su gume na 7011? 28 cola? Na sajtovima razne oznake se pominju.

Pazi, ja sam sa mojim zetorom bez ikakvih problema nosio roto drljacu koju imam a to je nesto najteze sto bih zakacio a pumpa je isto bila 1700kg.

Ne vidim sto su izbacili chok dugme na pumpi kod 7211? Po logici mi onda nekako 7011 zimi lakse pali jer dugme znaci kao kuca.
 
Marko,nije za tebe loš ni 6211,naročito ako ga koristiš za sve radove.Sve on može da odradi i 2 brazde može da vuče.
 
@markokg1982 Sto se tice podizne moći hidraulika neće ti biti problem to sto ovaj ima malo manje,sve masine koje su za njih nose oni bez problema kao sto si i sam rekao.
Gume na 70 su 28 cola.
Pali 62 zimi samo tako.Nema dugme ali podigne se rucni gas dok ne čuješ klik i tu je,i kad traktor upali ne moze momentalno da nabije obrtaje nego postepeno,štiti ga tokom hladnog starta.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh