Zetor

Uz ta stop svetla treba da si dobio male platne od pertinaksa. Kroz rupu u sredini provuces ogoljeni deo zice i lemilicom napravis kraj zice da bude kao kugla koja ce da ti da kontakt sa sijalicom.
Hvala, ima tih platni, tako nesto mi je i palo na pamet da odradim ali nisam bio siguran da tako treba. :ppozdrav:
 
Da li je neko skoro ugradjivao hidraulicni volan (sa cilindrom umesto poprecne spone kod prednjeg mosta) a da je posebno kupovao sve komponente? Da li se upustati u tako nesto i kakva je razlika u ceni i u kvalitetu u odnosu na turske Anadolu setove?
 
Zasto bi to radio, ako imas ovde ljude koji su bas zadovoljni turskim setom? Evo, ja sam ugradio turski set pre 3-4 dana i odusevljen sam kao malo dete. Ne samo sto se volan lakse okrece u mestu i generalno, vec zato sto po neravnom putu cvrsto drzi prednji trap, i nema nikakvog trzanja, bezanja volana, vec kao da sam mu ugradio neke super dobre prednje amortizere :ppozdrav:
 
Pricao sam sa jednim majstorom i kaze da je ugradio par komada i on licno nije odusevljen sa tim turskim setom. Nije rekao da ne valja, vec misli da se za nekih 100 e vise moze kupiti svaku stavku posebno i orbitrol kao kvalitetnije resenje.
@markokg1982, da li mozes jednom rukom motati volan kada traktor stoji u mestu i radi na ler gasu? Nisam imao priliku da vozim Zetor sa tim turskim setom pa je svaka informacija dobro dosla
 
Zasto bi to radio, ako imas ovde ljude koji su bas zadovoljni turskim setom? Evo, ja sam ugradio turski set pre 3-4 dana i odusevljen sam kao malo dete. Ne samo sto se volan lakse okrece u mestu i generalno, vec zato sto po neravnom putu cvrsto drzi prednji trap, i nema nikakvog trzanja, bezanja volana, vec kao da sam mu ugradio neke super dobre prednje amortizere :ppozdrav:
Reci mi kada npr skrenes pun i pustis volan sa mehanickim on krene da se sam ispravlja kako ides napred. Da li to radi i servo ? Sistem sa orbitrolom drzi i ne dozvoljava da se sam ispravi. Ako i servo drzi onda on tako stiti od povratnih udara
Orbitrol je dobar ako ti je razbijena glava upravljaca. Ako nije moze da prodje i servo jer je sada glava zasticena od udara hidraulikom i mnogo duze ce trajati
 
Pricao sam sa jednim majstorom i kaze da je ugradio par komada i on licno nije odusevljen sa tim turskim setom. Nije rekao da ne valja, vec misli da se za nekih 100 e vise moze kupiti svaku stavku posebno i orbitrol kao kvalitetnije resenje.
@markokg1982, da li mozes jednom rukom motati volan kada traktor stoji u mestu i radi na ler gasu? Nisam imao priliku da vozim Zetor sa tim turskim setom pa je svaka informacija dobro dosla
Mogu motati jednim prstom do kraja i u jednom i drugom prsvcu. Posalji mi broj mobilnog da ti pustim snimak preko vibera. Imam dva kratka snimka ds ti prosledim.

Tek sam ga jednom vozio i ne znam dal se odmotava volan. Provericu prvom prilikom.
 
Sve je bolje od mehaničkog ali ovaj sistem sa klipom popreko i orbitrolom je drastično bolji i vrijedi svake pare.ako si u mogućnosti i planiraš zadržati za sebe taj traktor definitivno orbitrol
 
Ne odmotava se volan, treba ga vracati, orbitrol kad se malo pohaba, i pocne da propusta, onda i na ravnom putu treba stalno motati volan... Kod ovog sistema ako ugradis kuglu na volan, ona ti je stalno na istom mestu. Prednost je kad jednom naviknes gde je kugla, znas da ispravis volan i ne gledajuci napred.
 
Da li je neko skoro ugradjivao hidraulicni volan (sa cilindrom umesto poprecne spone kod prednjeg mosta) a da je posebno kupovao sve komponente? Da li se upustati u tako nesto i kakva je razlika u ceni i u kvalitetu u odnosu na turske Anadolu setove?
Ja sam , neisplativo , ispada bolje prodati traktor i kupiti sa servom.
Ovako ugrubo
poljska pumpa sa rasteretnim vent. 1000kn
spojnice izmedju pumpe i kompresora 200kn
original zetor rezervoar sa filterom unutra 1000kn
crijeva 1200kn ukupno 5,8m u 6 komada , sto kratkih sto dugackih , cilindar ti je prakticno ispod prednjeg mosta a orbitrol u kabini
orbitrol danfos 80ccm 1400kn
trebalo jos prepraviti osovinu volana
kompletan cilindar sa krajnicima zamjenski iz slovenije vise od 200E (onaj kao na novim zetorima)
skidas sponu ispod , on ide umjesto nje i takodje upravljacku sa strane
ATF ulje i jos reduciri na orbitrolu i bakarne podloske

plus sarafanje i zivciranje, takodje moras dobro da premjeris cijevi prije nego sto napravis , radis unikat:)
takodje radis nosac za original rezervoar kakv je na novijim zetorima jer ne postoji u prodaju niti ima kataloski broj

cifre u kn mnozis sa 15,5 da dobijes dinare

pretpostavljam da se okrece lakse nekoliko puta na rusu iako su oba danfos orbitrola sto ovaj nema tereta naprijed , nema prednju vucu.

Jos da kazem za tkz. odmotavanje volana , ne odmotava se nista jer je orbitrol bez reakcije i da udarite u zid ne treba da osjetite nista na volanu , postoje jednosmjerni ventili u orbitrolu.
 
Grabik, u grubo oko 1000e? Meni je majstor racunao delove sve oko 500e (ne znam kakvi su delovi, originalni ili neke kopije), a nisam ga pitao za ruke posto bi bile.
 
Ajde recimo oko 800-850E je mene izaslo sam da kupujes na komad ovako kao sto sam ja radio ili Turski set sve na gomili ovdje oko 500E , ali opet takav rezervoar kao u tom setu ti je 3x jeftini od zetorovog. Takodje crijeva su mi napravili za klasicnu hidrauliku ona najtanja jer slabija i nemaju na stanju a u Turskom kompletu sumnjam da su za te snage itd. Zato sto tu ne treba takav tlak kao u hidraulici , postoji problem da je original rasteretni ventil u danfos orbitrolu oko 200bara , a na pumpi je puno slabiji , pretpostavljam 60-80bara.
 
I sto je najlepse, sve sam za sat vremena posarafas i kad god naumis mozes sve da poskidas, i da vratis na mehanicki. Sto kod orbitrola nije tako. Treba prepravljati, strugati glodati....
 
I sto je najlepse, sve sam za sat vremena posarafas i kad god naumis mozes sve da poskidas, i da vratis na mehanicki. Sto kod orbitrola nije tako. Treba prepravljati, strugati glodati....
Jesi pogledo prijatelju ovaj komplet što sam stavio, nema tu nikakvog glodanja a ima orbitrol.
 
@markokg1982, @mityoo, vidim da ste obojica uzeli turski set. Mityoo je uzeo u juselu i platio 35 500 dinara a ti si Marko platio 42 500 dinara. Kako je razlika 7000 dinara? Da li taj vas set odgovara i za moj 7011 posto je i on sa 4 cilindra kao 5711? Gde je na kraju najpovoljnije uzeti?
 
Ovaj set sto sam ja kupio bi trebalo da pase i na 7011, jer je tako i stojalo na kutiji da je za 7011.
 
Nazad
Vrh