Zetor

Kod mene je ovako...
4566b13adfe4af889141f5e10924bdbd.jpg
6dbe81d16fb2a5126d3ad4e73686d485.jpg


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Hvala Grabik! Moraću i ja to tražiti kod hidrauličara, vjerovatno i crijevo, iz nekog razloga je ovdje kod mene postalo vrlo teško nabaviti dijelove za Zetor. Vodenu pumpu sam morao naručivati jer je niko nema, susjed je morao naručivati semering u prednjem reduktoru (na točku) za 7745, kočione cilindre nazad takodje, drugi susjed nije mogao nigdje da nadje AC pumpu i dihtunge glave za 5911. Ne znam u čemu je stvar, do pretprošle godine je se moglo da se nadje i to od 2 ili 3 proizvodjača.
 
Malo pandemija učinila svoje, manja potražnja, teža dobava. Realno gledajući smanjio se i broj Zetora u odnosu na druge traktore. Kod mene sad Deutz dominira, Zetora je sve manje.
 
U planu imam da sejem sa 7011 i olt pneumatskom. Pretpostavljam da u 3. brzini treba sejati, samo me interesuje na koliko obrtaja motora?
 
Moze i u 4. samo ako je dobra sejalica. Ako je sve ispravno za kukuruze je dosta 1500-1700 obrtaja...
 
Pre par meseci pored ovog, cini mi se da je prodavao i dva veca sa prednjom vučom. To su izgleda traktori iz uvoza. A ovaj model kod nas dosta redak. Na olx.ba je okacen ovaj traktor, trazi 24000 maraka. E sada, da li je u Srbiji ili u Bosni to neces saznati dok ga ne pozoves. Iznutra mi deluje nekako ofucan za 2500 sati, i sa nekim jeftinim zamenskim sedištem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh