Zetor

Ako ti treba jači-URSUS a ako ti treba nešto univerzalnije 7011-moj predlog.
Meni bi trebao za oranje kupio bih imt 757 plug pa me zanima ko bi bolje orao, zaboravih nalazim se u ravnicarskom predelu 7e odsto njiva mi je laka zemlja tj pored reke morave, mada ima i crne zemlje u nasem kraju je zovemo crnica.
 
Meni bi trebao za oranje kupio bih imt 757 plug pa me zanima ko bi bolje orao, zaboravih nalazim se u ravnicarskom predelu 7e odsto njiva mi je laka zemlja tj pored reke morave, mada ima i crne zemlje u nasem kraju je zovemo crnica.
Ja imam 577 i kupio sam nov plug 757 i u lakoj zemlji traktor ga nesto i ne osjeti...potrosnju ne pratim...
Preporuka za imt zbog precizne hidraulike....bar bi trebala bit.
 
Pozdrav ljudi; pitanje jedno, kupio sam za zetora originalna stop svetla i hteo danas da ih montiram ali ne znam kako se ovo vezuje, znacila bi mi bilo kakva pomoc ::sramota::
165389515_4127436747302999_6541117902193160725_n.jpg
164688178_1884946924976704_6382711862905386088_n.jpg


Spremam ga polako za tehnicki :osmeh:
Inace da li zna neko gde bih mogao da nabavim i ove bocne resetke plasticne posto su ove velike koje su stigle...
164815463_109048397842051_4771116919093042796_n.jpg
164779969_157543866219775_8169669772987886181_n.jpg
 
Tu su fabricki bile metalne mrezice, te plasticne su od novijeg modela maske.
Uz ta stop svetla treba da si dobio male platne od pertinaksa. Kroz rupu u sredini provuces ogoljeni deo zice i lemilicom napravis kraj zice da bude kao kugla koja ce da ti da kontakt sa sijalicom.
 
Pozdrav dragi poljoprivrednici cale i ja se pavimo stocarstvom i zbog povecanja posla trazimo da kupimo jos jedan traktor ko ji bi nam bio za oranje ali i za druge poslove u poljoprivredi. Imamo dilemu izmedju nekoliko traktora: zetor 7011, torpedo 7506, imt 577(stariji tip) i ursus 902 pa me zanima po vasem misljenu koji bi bio najbolji izbor u vidu potrosnje, kvaliteta, dostupnosti rezernih delova. Hvala puno.

7011 je mali potrošač i univerzalniji je od Ursusa 902 te mnogo okretniji, može odlično vući dvije brazde. Ursus sa druge strane može sigurno vući i tri brazde u tvojo zemlji (reče da nije teška), jači je i može više da potegne i podigne ali je i glomazniji i manje okretan, sigurno i troši više jer ima dosta veći motor. Zetor je jako jeftin za redovno održavanje i konstrukcijski je veoma jednostavam kvačilo je mehaničko, dijelovi su jeftini i gotovo sve paše sa Ursus C-360. Ursusu je dosta složeniji traktor sa nekim sklopovima koji su dosta skuplji za servis (npr. multipower i kardan i njegova pumpa). Takodje na Ursus idu i veće i skuplje gume.
Svaki ima svoje prednosti i mane. U principu, Ursus je jači, teži i sposobniji za potegnuti u oranju ali je Zetor okretniji i univerzalniji (npr. za košenje trave, pogon prese, prevoz tereta sa prikolicom). Mana Ursusa je to što je mnogo teži za malu razliku u snazi pa je pomalo trom.
Ako ti treba traktor da radi samo teške poslove bolje je ići na Ursus 904 (duplak) ili zetor 8045, oni u kombinaciji sa tri brazde i nekim većim sjetvospremačem ili rotodrljačom/tanjiračom završavaju posao no ako ti treba univerzalan traktor onda idi na 7011. Može vući 2x14" plug, spremač od 3m, goniti rotodrljaču od 2.5m, rotacionu kosu od 2m, presu....
Moraš dobro da izvagaš šta ti tačno treba.
 
Što se tiče okretnosti i potrošnje mislim da grešiš, dobra serija ursusa 902 (88-90g), udoban dosta tih (ako dihtuju gume na vratima), jak hidraulik, dobra vučna moć, 4stepena menjač plus multipover koji ako je ispravan mnogo znači (većina tih multipovera je crkla zbog neadekvatnog korišćenja, trebalo pročitati uputstvo) samo je pitanje u kakvom stanju ga sad može naći i delovi, ukratko.
 
Pre 2 godine prodao sam 904 za 7500 e ocuvan i lep. Da je radio, radio je zadnjih godina.
Sve zavisi za sta ga zeli koristiti. Oko treba i sitne stvari da obavlja s njim ne pali.
Mnogo vise trosi od 7011 ali zato je i jaci i tezi 1000 kg.
Ja sam ga koristio samo za setvospremiranje, oranje i to uvek 3 brazde i za transport.
Ako zeli nesto izmedju ova dva onda trebada izdvojiti nesto vise novca i kupiti 7245 koji nije tako velik potrosac kao U-904 a mozes se sa njim raditi od sitnih radova pa sve do ostaih tezih.
 
Pre 2 godine prodao sam 904 za 7500 e ocuvan i lep. Da je radio, radio je zadnjih godina.
Sve zavisi za sta ga zeli koristiti. Oko treba i sitne stvari da obavlja s njim ne pali.
Mnogo vise trosi od 7011 ali zato je i jaci i tezi 1000 kg.
Ja sam ga koristio samo za setvospremiranje, oranje i to uvek 3 brazde i za transport.
Ako zeli nesto izmedju ova dva onda trebada izdvojiti nesto vise novca i kupiti 7245 koji nije tako velik potrosac kao U-904 a mozes se sa njim raditi od sitnih radova pa sve do ostaih tezih.
Hvala drugari na detaljnim odgovorima kao sto znate novac igra najvecu ulogu tako da sam spreman izdvojiti do 6500 evra, zetor 8045 mi zvuci primamljivo ako moze do tih para da se kupi, a za 904b ima ali su u losem stanju tako da ispod 8000e nema cuo sam za taj multipower da je uglavnom pokvaren zbog loseg rada.
 
Bio je neki 8045 iz Nisa ili okoline na oglasima za oko 6000 evra. To sam relativno skoro video. Mozda bese i Prokuplje, stvarno nisam siguran, ali tu je negde
 
Nazad
Vrh