Zetor

Upalio sam ga večeras
7011
Novi klipovi, nove hilzne, leteći ležajevi, uradjene glave, novi ulošci Dizni, podešena pumpa, sve prateće uradjeno
Odlično radi, lep pretisak ulja, odlično pali,
Uglavnom zadovoljan sam
Sad još da skinem ploču hidraulika da je predihtujem i manžetne da uradim

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
@lovac luka
Sad me podseti da te pitam vredi li da na Zetoru 5011 rezem jos jedan kanal na klipu kako bi postavio jos jednu kariku?
I ako je odgovor da, da li da se napravi i jos jedan kanal za jos jednu mandzetnu pa da bude sa ukupno 2 karike i 3 mandzetne?
Hoce li to biti dobro za duzi period trajanja hidraulike ili ipak sve zavisi od kvalitet gumica na kocki za koje znamo da i nisu nesto kvalitetne?
 
Ja tu ništa ne bih dodavao, ako je klip loš ili cilindar možeš zlatne karike i manžetne da staviš!!!!!!!!
Znam ljude koji nikad nisu menjali manžetne i dobre su
Glavni krivac za propadanje manžetne je loš cilindar
Cilindar strada od kondenza
Ako traktor duže stoji trebalo bi ga parkirati sa podignutim polugama!!!!!!!
Verovali ili ne baš bude rdje od kondenza!!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Imam jedno pitanje.Hteo sam da kipujem prikolicu , podizem malu rucicu gore i nista, poluge rade normalno, ulja ima sasvim dovoljno, da li neko zna o cemu se radi? Uzgred, prosle godine sam kipovao bez ikakvih problema.Hvala, traktor je 7011.
 
Овде је и чишћење од лишајева велики посао, а остало не смем ни да помислим. Ипак, занимљиво бим имати ово паркирано у неком ћошку шупе...

 
Evo i mene mucenika, da napisem moj 3000ti post sa lepim vestima.

Posle dva ipo meseca sredjivanja traktora, sto zbog vremena majstora, sto zbog nekih sitnica i jurcanja delova, traktor je sklopljen.

Posvetila se paznja svakoj sitnici sto se tice mehanike. Iz glave ovako se se secam:
ulje motorno maxima 15w40, filter ulja opran, filter vazduha opran i sipano isto ovo motorno ulje, novo hidraulicno ulje sae 90, spone upravljaca sredjene, kompletan menjac je pretresen i sredjen, promenjena tri zupcanika i otklonjen kvar (nedostatak dva dela u menjacu od predhodnog remonta koji je sada izazvao havariju), proverene lamele i nastelovano je kvacilo, zamenjen je lezaj spojnicke kao i semering radilice, svi semerinzi su zamenjeni od motora do kraja nazad, naravno novi dihtunzi svuda, dotegnut je konusni lezaj ka diferencijalu koji je bio labav, novo ulje u upravljacu, novi kocioni paknovi u tockovima, novi paknovi rucne, novi cilindri u tockovima, kao i nov glavni kocioni i peti kocioni cilinidar (mesac), novi lezajevi u tockovima kao i ulje u reduktorima. Remontovana je i bosch pumpa.
Pre ovoga, generalno skoro su zamenjeni ulosci dizni, sve 4 glave motora su remontovane u potpunosti tj svi sicevi, hidrotest, ventili, vodjice, oprugice..
Veliki posao je bio da se sve opere, svuda gde je mastilo, pogotovo u cizmama. Otislo samo na ciscenje oko 25 litara benzina.

Kabina je skinuta i vec je ofarbana. Traktor ide takodje na kompletno farbanje i popravljanje limarije gde treba a posle toga povezivanje i provera instalacije.

Utisci su takvi da u voznji sada, pogotovo bez kabine, samo cujem motor. Kao da samo on postoji. Menjac radi po prvi put kao sat, lepo upada u brzine, i dok je pre zvonio od zupcanika, sada se iz vece u manju brzinu samo nekad u voznji zacuje onaj lep grub zvuk, kao kod reduktora u leru od IMT traktora. Milina prosto covek da vozi.
Traktor je svuda suv. Nema nigde nista da kane. Bar ne jos uvek :ppozdrav:
 
Najveca zajebancija koju sam imao je oko kocnica. Evo, da podelim sa vama pa ako neko bude imao isti problem, da zna sta je u pitanju.
Paknovi su mi zadali glavobolju. Tri puta smo skidali levu cizmu, dok nismo konacno provalili o cemu se radi.
Sve lepo namontiramo, vratimo ali cim izadjem iz garaze i zakocim, tocak ostaje zaglavljen tj krene da pali paknove.

Pa sam ponovo kupio cilindar, pa menjali glavni kocioni, mesac... a u stvari problem je bio u lose izbusenim rupama na paknovima.

Rupe na paknovima, na koje naleze klip od cilindra, nisu izbusene tako da klip pod pravim uglom gura paknove, vec su rupe izbusene nize za nekih 4-5mm.... i onda klip gurne paknove i iskrivi se, i ostane u tom polozaju. Ne moze se vratiti u cilindar. I onda pali paknove.
Izvarili smo i popunili tu postojecu rupu, izbusili na glodalici novu iznad malo, tih 4-5mm i sve je iz prve proradilo da bolje ne moze biti. Eto, stinica koja je pojela mnogo vremena i zivaca, kao i para.
To cu sada uraditi i sa desnim tockom koji takodje malo zapinje, a sad znam i zasto.

Cak je klip i pokidao jednu paknu od siline i kosog kocenja.

Na slici se vidi kako su rupe pozicionirane, kako je desni pakn pokidan od siline i kako sam izbusio rupu iznad na paknu skroz levo.



Evo na jednoj slici iz radionice se cak i vidi polozaj klipa kako stoji koso

image photo upload free

I evo par fotkica kako je sada ruzan i klot, dok ne dobije ostatke limarije. Juce sam ga prvi put malo uposlio da se ne ulenji :D








A evo i kabine:


 
Kada sam mijenjao kod sebe kočnice na 7045 imao sam isti problem sa paknama ali srećom pa je majstor znao za to i odmah je dorađeno prije ugradnje.
 
Paknove sam kupio u Krokusu iz Goloboka. Trazio naravno za zetora.
Tako je kako je. U petak skidam desni tocak koji vrlo malo pali paknove ali ipak pali. I kad sad znamo sta je u pitanju, skinucemo cas cizmu i prepravicemo i njih.
 
Nazad
Vrh