Zetor

Ne brini ako je sve ok, i ne vuce vazduh iz nigde ne bi imao problem sa crevom. Kod mene na Reno 85-14 rezervoar je nizi od pumpu i nema nikakvi problema, a od rezervoara do pumpu ide crevo.
 
Zetor 7011
Našao sam u svesci
Stvarno mnoge bitnije stvari pišem jer zaboravljam e onda je problem u kojoj svesci i gde je sveska
8d2f69895cab550c3a991c216137c74b.jpg


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Zaboravio sam da napišem šta je bilo sa traktora. Uvukao parčić najlona, bukvalno 1x1cm u crijevo u urolao ga kao cigaru. Kad ja duvam, zrak prolazi, kad pumpam sa drukalicom gorivo prolazi, motor radi bez opterećenja ali čim potegne i povuče više goriva odmah se ugasi. Skinuo rezervoar, pregledao, skinuo crijevo i ono mi bilo sumnjivo jer nema šta drugi da bude, duvao kompresorom i ništa i na kraju pustim zrak bez regulatora na 10bar kroz njega i izbaci to malo djubre napolje. Napravilo mi je 2 dana zaje*ancije.
 
Ja sam zbog komadica najlona skidao 3 puta rezervoar sa zetora, radi kao ventil kad dodje do vijka sa rupicama.
 
Meni komšinica dala dvoje hulakopki, jednu stavio na prskalicu, drugu na kantu za gorivo i sad sam miran.
 
Naj veći problem sa rezervoarima na traktorima su mi stvarali kukuruzi!!!!
Kod nas se klip držao na šupama a dole mehanizacija, dal zrno bude na kanisteru pa kad se sipa gorivo upadne ili kako već upadne, i začepi dovod goriva


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Koliko ulja sipati u filter vazduha 6211?
Nisam video neku oznaku na posudi u koju se sipa.
Da li nasuti da se uroni malo sito u koje se postavi filter ili manje?
Prvo sam sipao manje pa uvlacio prasinu, sad sam nasuo vise pa sam morao novi fiter jer mi se ovaj namastio jako.

Hvala unapred na informacijama.
 
Nije kod njega Carraro prednja vuča već druga varijanta Zetorove vuče. Kod Zetora su koristili 3 varijante, ima tzv. "laka" koja je išla na stare 4745 i 3545, zatim "teška" koja je išla na npr. 6945, 7045, 7245, 7745... a tu je i nekakva srednja varijanta koja je išla, koliko znam, samo na 5245. Postoje i 5245 sa Carraro prednjom vučom, vidio sam to uživo i djeluje fabrički ali ne znam od kada se ugrađivala, moguće je da su sa njom išli na neko određeno tržište kao što su npr. Belarus MTZ išli u skandinavske zemlje pod imenom Progress sa drugačijom kabinom, mjenjačem, zadnjim gumama, servom...
 
Počeo Zetor da me je*ucka i to na sitno. Sinoć primijetim da mi pokazivač broja obrtaja brljavi, do oko 1400 obrtaja pokazuje normalno, preko toga ne ide iako motor normalno prima gas i vrti. Šta bi moglo da bude? Nisam stigao sinoć da pogledam detaljno ali mi se čini da je kod njega brojač obrtaja električni/elektronski, ima neka mala budža naprijed na razvodnom poklopcu i u nju ide par žica.
 
Cesto hoce taj brojcanik da se zaglavi i slicno,tako je i kod mene, kod novijih obrtomera, brojac radnih sati je elektronski.
 
Počeo Zetor da me je*ucka i to na sitno. Sinoć primijetim da mi pokazivač broja obrtaja brljavi, do oko 1400 obrtaja pokazuje normalno, preko toga ne ide iako motor normalno prima gas i vrti. Šta bi moglo da bude? Nisam stigao sinoć da pogledam detaljno ali mi se čini da je kod njega brojač obrtaja električni/elektronski, ima neka mala budža naprijed na razvodnom poklopcu i u nju ide par žica.
Slab kontakt na mjeraču broja obrtaja, ima mala budža privrnuta naprijed na poklopcu razvoda, u nju idu 3 kabla, jedan bio skroz labav.
 
Nazad
Vrh