Zetor

Rastavljam sad jednog 7011
Skinuo sam Bosch pumpu dizne, glave jer je duvao u hladnjak
Kad ono i klipovi i hilzne gotovi
E sad zvao sam kulika u Kisač kaže ima 2_3 vrste od 30_60e po sklopu
Ubaciću leteće, hilzne i klipove, uraditi glave
Nego ko ima podatke za momente stezanja i štelovanje ventila
Pumpu i dizne sam odneo kod Mičića
Kompresor je isto u lošem stanju klip, cilindar glava sve loše

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Сада ћу отићи у радионицу да видим на колико се стеже све што ти треба и вентили штелују.
 
Лука нема помоћи од мене матори не може да нађе свеску где је уписано све за зетор 7011 јбг кречана увелико дими.
 
Rastavljam sad jednog 7011
Skinuo sam Bosch pumpu dizne, glave jer je duvao u hladnjak
Kad ono i klipovi i hilzne gotovi
E sad zvao sam kulika u Kisač kaže ima 2_3 vrste od 30_60e po sklopu
Ubaciću leteće, hilzne i klipove, uraditi glave
Nego ko ima podatke za momente stezanja i štelovanje ventila
Pumpu i dizne sam odneo kod Mičića
Kompresor je isto u lošem stanju klip, cilindar glava sve loše

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Evo majstore.
8006ae2ff3360324f5da6218b34d4b25.jpg


Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
 
Hvala drugari!!!!
Još jedna molba molio bih vas momenat pritezanja velike pesnice.


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Danas krenuo da orem sa Zetorom i nece.Obicem krug i ugasi se.Rezervoar pun, crijeva pregledao, rucna pumpica dopunjava.Kada obidjem krug jednostavno pocne da stuca, padne broj obrtajai gasi se, staklena solja nq AC pumpi bude prazna dopola.Potom opet dopumpam i upali normalno i i sledecem krugu se opet ugasi.Nemam pojma sta mu je, morao se vratiti kuci, u putu se nije gasio ali sam isao u leru svo vrijeme.Sad opet sve pregledao, nista nije zacepljeno, upali normalno, prima gas, dizao sam mu obrtaje do 2000 i drzao tako, sve normalno.Sjeba mi dan za oranje, pola hektara samo imao.

Sent from my M2006C3LG using Tapatalk
 
Ako je casica bila do pola prazna nesto je zacepljeno od nje do rezervara

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Jesi produvao dovodno crevo od rezervoara? U njemu ima sito koje oće da smanji dovod nafte...
 
Moguce je da je do sita u rezervoaru, kod mene je tako bilo na 7745 gusio mi se u oranju, nije imao dobar dovod goriva, onda sam ocistio to sito i sad ide dobro


Poslato sa KSA-LX9 pomoću Tapatoka
 
@bado

Produvavao sam crijevo od čašice do rezervoara tri puta, ide zrak lako, nije znači to.

@raspucin

Ne znma ima li kod mene neko sito, na rezervoaru se dole pri dnu nalazi priključak i tu je crijevo privrnuto, ništa više nema. Skidao sam to jednom kada sam farbao rezervoar i nema ništa unutra, samo rupa.

@BARBULA

Produvavao sam crijevo od čašice do rezervoara, lako je išlo.
 
Meni je nedavno dovodno crijevo imalo rupicu tanku ko igla i ac pumpa navlači istovremeno i i zrak i naftu,rasturalo me čitav dan dok nisam našo i isto čašica do pola puna ili prazna...(ko kako gleda)
 
Kod mene je vjerovatno to. Cijev od rezervoara od AC pumpe je inače metalna ali sam maloprije skontao da je na jednom dijelu na njega navučeno parče gumenog crijeva, što znači da je nekad kod bivšeg vlasnika u Norveškoj ono puklo pa je on popravi tako što je navukao parče gumenog crijeva i stavio šelne. Nikad to sad to nisam ni vidio jer je taj dio sakriven izmedju bloka motora i kabine....Moram to komplet zamijeniti. Ne znam smijem li staviti ono obično crijevo za gorivo sa sjajnim pletenim omotačem, ima oko 1.5m dužine ukupno, brine me da ga vakuum ne skupi jer je rezervoar dosta niže od AC pumpe.
 
Ma ako je cijev napukla zavari je. Najjednostavnije riješenje, jedino problem što bi to trebalo hard letovati ili uraditi s tigom
 
Nazad
Vrh