Zetor

ne kažem da treba generalnu nego da je lakše uraditi generalnu nego skinit rezervar
 
Ma reko da pitam da nema neka fora da se izvuce pa ne moze

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Ubaci neki lanac unutra i sa necim ga ispomeraj da malo oguli i opere to sto u rezervoaru ima. Odvrni sraf od izlaza iz rezervoara i isperi ga posle. Mozes i nekom masinom visokog pritiska da ga isperes kroz otvor. Koje crno skidanje rezervoara da bih radio istu stvar koja ti je i ovako dostupna.
 
Pozz Drustvo, zanima me vasa iskustva pa svaki savet mi dobro dodje , treba da menjam na zetoru 5245 na prednjoj vuci semeringe sa obe strane curi ulje i na kardanu gde se kači za prednju vucu. Pa bi me zanimalo da li je to veliki posao jeste sigurno, ali na sta treba obratiti pažnju?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Evo je ne pise nista. Sta vi kazete cija je?
85fc47ac359031dba993a09e0a38103a.jpg
d45aa3170129bf67a9737ea959ba762a.jpg


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ima ih i sa Carraro prednjom vučom, noviji modeli. Ako je klasična Zetor češka, ovdje imaš sve objašnjeno.



Spremi živce, alat i bar 6 dobrih vijaka M12x1.25 dužine oko 150mm sa navojem na cijelom tijelu. Juče sam komšiji rastavio i sastavio prednji reduktor, polomili mu se planetari pa sve išlo novo. Mislim da mi je ovo peti put da rasklapam i sklapam bočni reduktor i svaki put nova zajebancija. Poprilično je teško rasklopiti i sklopiti sve. Moram da napravim alat za rasklapanje reduktora ali nikako da stignem, sa njim je mnogo lakše i brže ide.

Stavi sliku bočnog reduktora da vidimo kakav je, slikaj točak spolja.
 
Joj robije gledao sam video, zato ga i ne volim sto je ovako sve komplikovan. Video je ful sve objasnjeno.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ima ih i sa Carraro prednjom vučom, noviji modeli. Ako je klasična Zetor češka, ovdje imaš sve objašnjeno.



Spremi živce, alat i bar 6 dobrih vijaka M12x1.25 dužine oko 150mm sa navojem na cijelom tijelu. Juče sam komšiji rastavio i sastavio prednji reduktor, polomili mu se planetari pa sve išlo novo. Mislim da mi je ovo peti put da rasklapam i sklapam bočni reduktor i svaki put nova zajebancija. Poprilično je teško rasklopiti i sklopiti sve. Moram da napravim alat za rasklapanje reduktora ali nikako da stignem, sa njim je mnogo lakše i brže ide.

Stavi sliku bočnog reduktora da vidimo kakav je, slikaj točak spolja.
Evo je drugovi.
26b3de2423c5634e097679c9f4461954.jpg
515085def1c242101e795472075b0461.jpg


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da, to je Zetor vuča ali "lakša" verzija od one koja je gore na snimku prikazana. Ovu lakšu verziju nisam rasklapao nikad, evo kako to izgleda

 
Da, to je Zetor vuča ali "lakša" verzija od one koja je gore na snimku prikazana. Ovu lakšu verziju nisam rasklapao nikad, evo kako to izgleda

Ako negde nadjes video snimak ove vuče, voleo bih da mi link pustis. Hvala ti svakako, to mi je kumov traktor pa da mu pomognem to odraditi.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav drustvo, da li neko ima desnu osovinu volana za zetor 4511 stari tip?
Sve telefone koje sam nasao na netu od prodavnica delova sam zvao niko nema...
 
Pronasao sam jedan moj stari osigurac od menjaca, i primetio sam da je drugaciji nego oni koje ja imam sada na traktoru.
Prvo sam mislio da je vremenom pojeden, i tada je i zamenjen, a zapravo sada vidim da ima savrsene fabricke konture na sebi.
Da li svi osiguraci treba da izgledaju ovako, ili treba da budu obli, ili ovakav oblik treba mozda da bude samo na nekom odredjenom mestu, ovako zasecen?

Pitam da znam da li da sve ostale ovako na glodalici sredim.





 
Pozdrav svima... U pitanju je zetor 7745 i primetio sam da je poceo da mi curi ulje iz menjaca na ovim plasticnim curama, pa ako neko zna kako se menja, dali ima semering ili neke gumice da se zamene
cffd678deb3670c572440542abe0dbc3.jpg
90ccf4379feeed3c42f4cefaf61d024c.jpg
34dccac94342975dc43ada97c2b36e05.jpg


Poslato sa KSA-LX9 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh