Zetor

Imao sam prilike par godina radit sa Zetorom 4340 i paralelno sa IMT-560 nova linija. 560 mu ne može pera odbit. Jasno da se Zetor sa prednjom vučom ipak ne može mjerit sa 560 bez prednje vuče. Zetor je teži (pomalo trom za svoju snagu), žilaviji, veći izbor brzina, a o komforu neću divanit jer se po tom pitanju nji dva ne mogu nikako mjerit. Znali smo orat drusa i ja sa nji dva u paru i uvjek je bilo natezanja kad ćemo se zamjenit, pogotovo zimi jer je u Zetoru ko u furuni, a u 560 ko u ajnfortu. Snage je 57-8 ks ko i 560. Na 560 je jedino hidraulika nešto preciznija i malo je manji potrošač od Zetora. Sve ostalo je na strani Zekana.
 
Nešto više, ne sjećam se točno, davno je to bilo (prije 20 godina). Ma nek on malo više, al je zato udoban, veći izbor brzina, kvalitetniji po skoro svakom pitanju... itd. Treba bit iskren i priznat.

Plugovi: Olt za Zetora, IMT za IMT. Spremač 2,9 m, tanjurača 28 lesk., prikolice 5 i 8 t. Sa tim su radili.
 
Reverzer kod zetora dosta treba, rikverci su mu bas losi kada je samo brzi i spori. Meni se serije xx40 bas svidjaju, ima ih i sa cararovim prednjim mostom koji u odnosu na zetorov imaju malo veci anslag i blokadu prednjeg diferecijala.
 
Alene i zetorove prednje vuče imaju blokadu difrencijala, a dobre su i serije xx40,nedaleko od mene ima jedan čovjek 6340 i baš dobar traktor,mada ja više volim one starije Zetore (60-7045).

Imaju ali nemaju sve, tj retko koja ima blokadu ali ima. Meni se cine najbolje i najlepse xx45 a xx40 posebno. Imaju kabine bolje od pola danasnjih novih traktora.
 
Nazad
Vrh