Zetor

Znam, a Drale je verovatno vec dobio privatnu poruku sa pocetnom cenom, opet mnogo manjom od tih 4-5000e :osmeh:
Pošto je onda traktor.Dobar bravar sa malo mašte može da je napravi.Nije kabina pravljena od zlatnih poluga nego od kutija i limova a pendžere poručiš i eto kabina.Ima ko je u tim vodama pa se da lako izračunati koliko može izneti takva kabina (NOVA) a ne polovna za 5000E


.
 
Ta kabina da se prekopira i ruke majstora siguran sam da ne moze za manje od 1500-1600 evra. Ako neko sve sam radi onda dosta jeftinije. Po meni su te kabine najbolji deo tih traktora i ako nema kabinu onda nije to to.
 
Po meni su te kabine najbolji deo tih traktora i ako nema kabinu onda nije to to.

Potpisujem! Ove na 5911 sto su uneverzalne su užasne... Imam osećaj da bi traktor bio tiši bez nje, ovako kao da zvoni još više unutar nje. Dok su one stare na 47, 57 modelima opet bolje iako su sa starijih traktora.
 
Pa kolko moze biti teska jel vise od 300kg gvozdja(300e), nek su i stakla i kederi jos 400e . Ima posla lepog.
Samo estetski je nikad nebi pravio takvu. Nije mi naoko lepa kvalitet ok.
 
ljudi prerade zitni kombajn u kombajn da bere kukuruz u klipu,a da se nemoze prekopirati i napraviti jedna kabina za zetora a stakla ti sijeku po mjeri!
 
Svaka njemu cast kad moze da je napravi za te pare i jos da zaradi. Kod nas je niko ne bi pravio za te pare. Mada treba to jos da se tapacira kad se stavi na traktor, a nema ni grejanje i hladjenje. Tako da ima tu jos ulaganja, ali nije skupo.
 
@Petarkrsmanovic Ako ces da ga kupujes, onda ne prodajem kabinu. Spremi pare I sa onaj spremac od 2,8m. Taman ces onda imati komplet orudje I traktor od mene.
Lekse mi je da sejem I spartam sa traktorom bez kabine, valjda sam tako navikao. A i u zetvi radi dosta u trasportu pa je prijatnije bez kabine.
@Markokg1982 Pa valjda si dosada primetio da ni sam ne znam sta hocu. Pogotovo zimi kada je dosadno.:haha:
 
Pa kolko moze biti teska jel vise od 300kg gvozdja(300e), nek su i stakla i kederi jos 400e . Ima posla lepog.
Samo estetski je nikad nebi pravio takvu. Nije mi naoko lepa kvalitet ok.

Ako ovo nije jedan od najboljih spojeva lepo+komforno onda ja ne znam sta drugo jeste?!Cak i za danasnje vreme ne izgleda lose a u 1980-im je ovo bilo bar 5-10 godina ispred vecine konkurencije.







Al dobro svako ima pravo na svoje misljenje.Sto kazu "sto ljudi, sto cudi - sto zena, dvesta sisa". :D :D :D

Neko pomenu 4711.On nije postojao.Naime jedna druga zapadna firma je imala model sa istim brojem 4711 pa je Zetor pod pretnjom tuzbe morao da ga preimenuje u 3511S ili 4712 (neki je imao jednu neki drugu nalepnicu a isti motor, sasija...).Nama je isporucen kao 3511S sredinom 1975 a samo par meseci kasnije isti takav je dosao kod strica sa oznakom 4712...
 
Kacerac@
Dobro o ukusima netreba raspravljati,za moj racun je preglomazna. Nikad se nevozi cela familija u kabini al dobro.

Nego kad si oko tih oznaka,jel onda 3511 s iste konjaze ko 4712?
 
Nazad
Vrh