Zetor

Ljudi, izgleda da mi je opet otisao puz volana na 6011, a pre godinu ipo je majstor zamenio.
On ipak bio tezak na volanu, a stavljeno sve novo, spone, biksne, puz. I sad opet izlomio.
Pa nesto razmisljam da majstor ne zna da namesti, nasteluje.
Sta mislite o tome?
 
Dali ima alnaser za zetor 10245 od 12 volti? Fabricki je od 24 i ima sklopku koja prespaja dva akumulatora od 12... Ta sklopka ume da zeza pa bih ja ubacio alnaser od 12 volti ako to ikako moze
Hvala unapred...
 
Poslednja izmena:
Danas sam isao da vidim onog zetora iz cuprije,nije bas nesto prvo nije hteo da upali tek kad smo nadrukali na pumpicu upalio je.Menjac bas zamascen i pzadi isto vlazi svuda,interesanto da je registovan u saobracajnoj pise 89god. A ja koliko znam 7045se proizvodio do 84.
 
To sa pumpicom je normalno kod tih starih Zetora. Zamašćen mjenjač liječi se zamjenom o-ringova na mjestima gdje poluge prolaze kroz kućište. Sve to je jako jeftino samo ima posla dok se izmijenja. Ja sam na mom sve to sredio kada je kupljen, mislim da me komplet o-ringova košta par evra.
 
Pa podmladjen je.
Mozda nije imao papire, pa je registrovan na dva svedoka I to je to.
 
Ljudi, izgleda da mi je opet otisao puz volana na 6011, a pre godinu ipo je majstor zamenio.
On ipak bio tezak na volanu, a stavljeno sve novo, spone, biksne, puz. I sad opet izlomio.
Pa nesto razmisljam da majstor ne zna da namesti, nasteluje.
Sta mislite o tome?
ili je to ili si škart robu kupio.
 
To sa pumpicom je normalno kod tih starih Zetora. Zamašćen mjenjač liječi se zamjenom o-ringova na mjestima gdje poluge prolaze kroz kućište. Sve to je jako jeftino samo ima posla dok se izmijenja. Ja sam na mom sve to sredio kada je kupljen, mislim da me komplet o-ringova košta par evra.
Si morao da skidas krila da bi skinuo rame od poluge? Taj posao me tek ceka....
 
Hvala druze, razumeo sam sada kako se skida.

Nema na čemu, zaboravih da trebaš da zabilježiš ramena na kojoj su ti visini bila da poslije ne moraš napamet riktati kad ih budeš vraćao, a to samo šrafcigerom povučeš crtu sa ramena na poklopac hidraulike i tako onda znaš gdje su tačno bila, gdje ih trebaš uzubiti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh